Постанова № 78657502, 19.12.2018, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
19.12.2018
Номер справи
330/2543/18
Номер документу
78657502
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

3/330/674/2018

Справа № 330/2543/18

П О С Т А Н О В А

іменем України

"19" грудня 2018 р. Якимівський районний суд Запорізької області в складі: головуючого - Гусарової В.В. при секретарі - Колєдаєвої Л.І. за участю прокурора - Дударенко О.О.

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки національної поліції України у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), секретар судового засідання Мелітопольского міськрайонного суду Запорізької області, прож. АДРЕСА_3, громадянки України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.2 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до постанови Запорізького апеляційного суду від 31 жовтня 2018 р. протокол про вчинення вказаного адміністративного правопорушення разом з іншими матеріалами направлено на розгляд Якимівського районного суду Запорізької області ( а.с.46-47). Справа надійшла до Якимівського районного суду Запорізької області 19.11.2018 р.

Відповідно до протоколу , 28.10.2015відповідно до наказу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області № 106-к ОСОБА_2 призначено на посаду секретаря судового засідання Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області, тимчасово, на період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами постійного працівника ОСОБА_3, з 28 жовтня по 06 грудня 2015 року включно, та присвоєно з 28.10.2015 року 13 ранг державного службовця.

09.11.2015 відповідно до наказу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області секретарю судового засідання Мелітопольського міськрайонного суду ОСОБА_2 змінено прізвище на ОСОБА_1, у зв'язку з реєстрацією шлюбу з ОСОБА_4.

07.12.2015 відповідно до наказу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області № 123/1-к ОСОБА_1 призначено на посаду секретаря судового засідання Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області, тимчасово, на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, постійного працівника ОСОБА_3 з 07.12.2015 року по 18.10.2018 року, включно,

30.11.2018відповідно до наказу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області № 63-к ОСОБА_1 призначено на посаду секретаря судового засідання Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області, тимчасово, на період додаткової відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною, яка потребує домашнього догляду -тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше, як до досягнення дитиною шестирічного віку, постійного працівника ОСОБА_5 з 01.08.2018 року по 31.01.2019 року, включно,та встановлено надбавку за раніше присвоєний 9 ранг державного службовця.

Таким чином, ОСОБА_1, обіймаючи посаду секретаря судового засідання Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області є державним службовцем, та відповідно до п. І примітки до ст. 172-6 КУІІАП та п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Пре запобігання корупції» є суб'єктомвідповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-6 КУпАП.

У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що

належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

10.06.2016 Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 год. 00 хв. 01.09.2016 для таких типів декларацій(повідомлень) та суб'єктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальнестановище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, якіприпиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевогосамоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї датиприпиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевогосамоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на 01.09.2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 для всіх інших суб'єктів

декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до п. 6 розділу IIПорядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру, через власний персональнийелектронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.

Указаним рішенням Національного агентства також затверджено Формуповідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування таправила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стан суб'єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стан суб'єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідно електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власнийперсональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається).Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Встановлено, що 16.02.2018 між ОСОБА_1, ОСОБА_4 (покупцями) та ОСОБА_9 яка діяла від імені ОСОБА_6 та ОСОБА_7 (продавцями), укладено договір купівлі-продажу № 209, відповідно до якого ОСОБА_1 та ОСОБА_4 за грошові кошти у сумі 448959,00 гривень придбали кожен по 1/2 частині квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. Цього ж дня ОСОБА_1 та ОСОБА_4 зареєстрували зазначену квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно під реєстраційним номером 208514423107.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої

зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна па суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національною агентства.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.201 8 установлений на рівні 1 762 грн.

Вартість зареєстрованої 16.02.2018 ОСОБА_1 1/2 частини квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, складає 224479,5 гривень, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018 (1762 х 50 = 88 100 грн.), та відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»,у ОСОБА_1, як суб'єкта декларування,починаючи з 16.02.2018 виник обов'язок у десятиденний строк подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані про придбання зазначеного майна, шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб- ресурсі https://nazk.gov.uа. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у даному випадку, є 26.02.2018.

Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.uа) повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування секретарем судового засідання Мелітопольського міськрайонного суду ОСОБА_1 про придбання 1/2частини квартири розташованої за адресою: Запорізька область, м, Мелітополь, АДРЕСА_2, вартість якої перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018, подано з порушенням 10-денного строку, лише 04.04.2018.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що дійсно подала декларацію про зміну свого майнового стану лише 04.04.2018 р., ухилятися від подання декларації не мала наміру та своєчасно не подала, так як займалась сімейними справами. Просила закрити справу в зв'язку зі спливом строків притягнення до адміністративної відповідальності, вважала, що початок цього строку необхідно рахувати з дати подання нею декларації про зміну майнового стану, тобто з 04.04.2018 р.

Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, вважав, що строком виявлення вказаного правопорушення необхідно вважати дату складення протоколу, тобто 24.10.2018 р.

Під час судового засідання були вивчені наступні матеріали справи :

- копія наказу № 106-к від 28.10.2015 р. про призначення ОСОБА_2 на посаду секретаря судового засідання Мелітопольского міськрайонного суду Запорізької області ( а.с.12);

- копія наказу № 110-к від 09.11.2015 про зміну прізвища з «ОСОБА_2» на «ОСОБА_2» у зв'язку з реєстрацією шлюбу (а.с.13);

- копія наказу № 123/1-к від 07.12.2015 про призначення ОСОБА_1 на посаду секретаря судового засідання ( а.с.14);

- копія наказу № 63-к від 30.07.2018про призначення ОСОБА_1 на посаду секретаря судового засідання ( а.с.15);

- копія трудової книжки ОСОБА_1 ( а.с.16-19);

- посадова інструкція секретаря судового засідання ( а.с.20-23);

-копія паспорту громадянина України ОСОБА_1.( а.с.24);

- службове посвідчення ( а.с.25);

- копія декларації про зміну майнового стану ( а.с.28-32);

- копія договору купівлі продажу квартири від 16.02.2018 № 209 ( а.с. 33-36);

- копія витягу з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно ( а.с.37)

Судом було встановлено, що ОСОБА_1станом на 16.02.2018 р. обіймала посаду секретаря судового засідання Мелітопольского міськрайсуду Запорізької області ( а.с.16-19)

16.02.2018 між ОСОБА_1., ОСОБА_4 (покупцями) та ОСОБА_8. яка діяла від імені ОСОБА_6 та ОСОБА_7. (продавцями), укладено договір купівлі-продажу № 209, відповідно до якого ОСОБА_1 та ОСОБА_4 за грошові кошти у сумі 448959,00 гривень придбали кожен по 1/2 частині квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. Цього ж дня ОСОБА_1 та ОСОБА_4 зареєстрували зазначену квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно під реєстраційним номером 208514423107 ( а.с.33-37). 04.04.2018 р. ОСОБА_1 направила повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування про придбання 1/2 частини квартири розташованої за адресою: Запорізька область, м, Мелітополь, АДРЕСА_2, вартість якої перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018, при цьому вказане повідомлення було подано з порушенням 10-денного строку.

Враховуючи наведене, секретар судового засідання Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області ОСОБА_1, будучи, згідно з п.п. «в» п.1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-6 КУІІАП, та, згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно повідомила про суттєву зміну в майновому стані, що виникли у зв'язку із придбанням вказаного нерухомого майна, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Однак, відповідно до протоколу, від 24.10.2018 р. особа, що складала протокол вважала, що вказане правопорушення було виявлено 24.10.2018 р. ( дата складання протоколу).

Суд не може погодитись з вказаною позицією в зв'язку з наступним:

У відповідності до ст. 38 ч.2 КупАП якщо справа про адміністративне правопорушення відповідно до цього кодексу та інших законів підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніше як через 3 місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через 3 місяці з дня його виявлення.

Диспозиція статті передбачає стягнення за несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни, яке не є триваючим правопорушенням, а було скоєно саме 04.04.2018 р. ( день подання декларації) і саме з цього часу, за думкою суду, необхідно рахувати строк можливості накладення адміністративного стягнення. Тобто, по вказаній справі не пізніше 04.07.2018 р. Враховуючи, що вищезазначений протокол та справа були направлені до суду через півроку після скоєння вказаного правопорушення, суд дійшов висновку необхідності закриття справи в зв»язку з спливом строків накладення адміністративного стягнення.

Розглянув матеріали справи, суд встановив, що вказана справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

На підставі ч.2ст 38 , ч.7 ст.247 ,283, 284 КУпАП, суд

Постановив:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити, в зв»язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у розмірі 352,40 грн . (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10ти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках,передбачених ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку,повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також в поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області.

Суддя: