
ПОСТАНОВА
іменем України
18 грудня 2018 рокуСправа №451/1730/18 Провадження № 3/451/809/18
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, працюючу головним бухгалтером на ПАТ «Холдингова компанія» ЕКО-ДІМ», проживаючу в ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
у с т а н о в и л а :
10.12.2018 року до Радехівського районного суду Львівської області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Як вбачається з протоколу серії ГУ ЛВ №003388 від 05.12.2018 року, ОСОБА_1, ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податку на прибуток на суму 480 022 грн., порушено п.п.134.1.1. п.134.1, ст.134, п.135.1 ст.135, п.п.139.2.1 п.139.2 ст.139 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2756-ІV (із змінами та доповненнями), згідно з акту перевірки від 28.11.2018 року №2765/13-01-14-13/05393518. (а.с.2).
Крім цього, із акту від 28.11.2018 року №2765/13-01-14-13/05393518 вбачається, що перевіркою встановлено порушення ПАТ «Холдингова компанія «ЕКО-ДІМ» п.п.134.1.1. п.134.1, ст.134, п.135.1 ст.135, п.п.139.2.1 п.139.2 ст.139 Податкового кодексу України, занижено податок на прибуток, який підлягає відображенню у поряду 06 Податкової декларації з податку на прибуток за І півріччя 2018 року на загальну суму 480 022,0 гривень. (а.с.3-7).
Дослідивши зібрані у справі докази, суддя вважає, що матеріали справи №451/1730/18 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП, слід відправити на доопрацювання для належного оформлення.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У розумінні вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Із матеріалів справи вбачається, що в протоколі серії ГУ ЛВ №003388 від 05.12.2018 року, відсутні відомості про дату та час вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст..256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Враховуючи те, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складенні з порушеннями, які перешкоджають повному та об’єктивному розгляду справи, тому на даний час не являється можливим безпосередньо в суді усунути недоліки, які виявлені під час оформлення матеріалів справи, а також не можливо всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, вважаю, що матеріали справи №451/1730/18 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, слід повернути до Головного управління ДФС у Львівській області, для належного їх оформлення, зокрема із зазначенням дати, часу вчинення правопорушення.
Керуючись ст.ст.254,256,265,265-2,268,278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Львівській області для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині постанови та належного оформлення матеріалів справи.
Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
СуддяОСОБА_2