Постанова № 7862776, 08.02.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2010
Номер справи
2а-27869/09/1270
Номер документу
7862776
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія 6.6.4

П О С Т А Н О В А

Іменем України

08 лютого 2010 року Справа № 2а-27869/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді: Солоніченко О.В.,

при секретарі: Псоміаді С.І.,

за участю сторін:

представника позивача - Королько Л.О., довіреність № 21/10 від 11.01.2010,

представника відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі до ОСОБА_2 про звернення стягнення податкового боргу із земельного податку за рахунок активів ,-

В С Т А Н О В И В:

18 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі до ОСОБА_2 про звернення стягнення податкового боргу із земельного податку за рахунок активів .

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що ОСОБА_2 податковими повідомленнями від 10.03.2009 року №№ 0000031800, 0000031700 визначені суми податкового зобовязання із земельного податку фізичних осіб за 2007-2008 роки, а саме:

- за земельні ділянки на території Юрївської селищної ради (податкове повідомлення № 0000031800) в сумі 184652,24 грн.;

- за земельні ділянки на території Білоріченської селищної ради податкове повідомлення № 0000031700) в сумі 32,59 грн.

У звязку з несплатою узгодженого податкового зобовязання, відповідач станом на 11.11.2009 року має податковий борг із земельного податку: за земельні ділянки на території Юрївської селищної ради в сумі 92326,12 грн.; за землі на території Білоріченської селищної ради в сумі 16,30 грн.

17.09.2009 року ДПІ в Лутугинському районі була направлена перша податкова вимога № 1/1, яка була отримана підприємством 19.09.2009 року.

19.10.2009 року ДПІ в Лутугинському районі була направлена друга податкова вимога № 2/28, яка була отримана підприємством 21.10.2009 року.

Але відповідачем заборгованість не сплачена, у звязку з чим позивач просить стягнути податковий борг за рахунок активів відповідача.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, надавши пояснення аналогічно позову, просила задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, був повідомлений належним чином, заяву про розгляд справи без його участі не надав.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що у січні 2009 року ОСОБА_2 позивачу надані копії Державних актів на право власності на земельні ділянки, видані Юрївською та Білоріченською селищними радами за 2003-2006 роки.

Станом на 01.01.2006 року відповідач плату за землю не здійснював.

ДПІ в Лутугинському районі листом від 23.02.2009 року за № 1502/17 звернулося до відділу земельних ресурсів у Лутугинському районі з проханням надати кадастрову довідку по ОСОБА_2.

Згідно отриманої земельно-кадастрової довідки від 25.02.2009 року за № 01-06/692 встановлено, що в користуванні відповідача за 2003-2006 роки обліковуються земельні ділянки загальною площею 21 га, з яких: в межах населених пунктів на території Білоріченської селищної ради 2 га.

На підставі отриманої кадастрової довідки ОСОБА_2 податковими повідомленнями від 10.03.2009 року №№ 0000031800, 0000031700 визначені суми податкового зобовязання із земельного податку фізичних осіб за 2007-2008 роки, а саме: за земельні ділянки на території Юрївської селищної ради (податкове повідомлення № 0000031800) в сумі 184652,24 грн.; за земельні ділянки на території Білоріченської селищної ради (податкове повідомлення № 0000031700) в сумі 32,59 грн.

Податкові повідомлення-рішення із визначеними сумами земельного податку направлені відповідачу 19.03.2009 року та отримані нею 21.03.2009 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення.

Оскільки вищезазначені податкові повідомлення рішення платником податків не оскаржувалися, відповідач станом на 11.11.2009 року має узгоджені податкові зобовязання із земельного податку за земельні ділянки на території Юрївської селищної ради в сумі 184652,24 грн. та земельні ділянки на території Білоріченської селищної в сумі 32,59 грн.

У звязку з несплатою узгодженого податкового зобовязання відповідач станом на 11.11.2009 року має податковий борг із земельного податку: за земельні ділянки на території Юрївської селищної ради в сумі 92326,12 грн.; за землі на території Білоріченської селищної ради в сумі 16,30 грн.

17.09.2009 року ДПІ в Лутугинському районі була направлена перша податкова вимога № 1/1, яка була отримана підприємством 19.09.2009 року.

19.10.2009 року ДПІ в Лутугинському районі була направлена друга податкова вимога № 2/28, яка була отримана підприємством 21.10.2009 року.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про плату заземлю» власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

За замістом пункту 1.2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; пункту 1.3 податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Згідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно ч. 2 п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Пунктом 5.3.1. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» пердбачено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно з ч. 2 п. 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Пунктом 6.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).

Згідно з п.п. 3.1.1 п. 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок поагшення його податків зобовязань виключно за рішенням суду.

Згідно ст.ст. 9, 11 Закону України “Про систему оподаткування” платники податку несуть обовязки щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні" органи державної плдаткової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі вищевикладеного суд вважає позовні вимоги ДПІ в Лутугинському районі обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про державну податкову службу в України”, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі до ОСОБА_2 про звернення стягнення податкового боргу із земельного податку за рахунок активів задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, за рахунок її активів податковий борг, який виник із земельного податку:

- за земельні ділянки на території Юрївської селищної ради в сумі 92326,12 грн. (девяносто дві тисячі триста двадцять шість грн. 12 коп.) на р/р 33214813700179 в банку ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, одержувач УДК в Лутугинському районі, код 23487074;

- за земельні ділянки на території Білоріченської селищної ради в сумі 16,30 грн. (шістнадцять грн. 30 коп.) на р/р 33210813700173 в банку ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, одержувач УДК в Лутугинському районі, код 23487074.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя О.В. Солоніченко