Постанова № 78620885, 28.09.2018, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
28.09.2018
Номер справи
405/5268/18
Номер документу
78620885
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 405/5268/18

Провадження №3/405/1203/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Кропивницький 28 вересня 2018 року

Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Мягкий О.В. розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО фізичну особу неможливо ідентифікувати, тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, 01.08.2018, о 18 год. 55 хв., керував транспортним засобом ГАЗ 2705, д.н.з. НОМЕР_1, в м. Кропивницькому, по вул. Урицького, з ознаками наркотичного сп’яніння (виражене тремтіння пальців рук, сповільненість мови). Від проходження огляду у встановленому законом порядку відмовився з присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність ч.1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засіданні з’явився, йому роз’яснено права особи, що притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, вказаних в протоколі, не визнав зазначивши наступне. 01.08.2018 він дійсно керував транспортним засобом ГАЗ 2705, д.н.з. НОМЕР_1, в м. Кропивницькому, по вул. Урицького, де його зупинили працівники поліції. Поліцейський запідозрив що він перебуває в стані наркотичного сп’яніння, та запропонував йому пройти огляд на стан сп’яніння. Він погодився проїхати до КЗ «Кіровоградський наркологічний диспансер». Приїхавши до медичного закладу не зміг здати аналіз сечі, внаслідок чого потрібно було чекати. Оскільки він поспішав до лікарні, де перебувала його матір. В присутності свідків він відмовився від проходження огляду для встановлення стану сп’яніння за вище вказаних обставин.

Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні вказала, що є дружиною ОСОБА_1 Так, 01.08.2018 приблизно о 18 год. 55 хв. вони з чоловіком хали до лікарні, щоб відвезти матір, їх зупинили працівники патрульної поліції. Чоловік поїхав з поліцейськими проходити огляд у медичному закладі. Повернувся приблизно через 30 хв. та сказав, що потрібно було почекати щоб знати аналіз, але він повернувся щоб відвезти матір у лікарню. Чоловік сказав їй, що він відмовився від проходження огляду.

У відповідності до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративна відповідальність.

Згідно з вимогами ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Пункт 2.5 Правил дорожнього руху (далі Правил) зобов'язує водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідальність за порушення зазначеної вимоги ПДР передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).

Відповідно до положень п.2 розділу І Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками наркотичного сп'яніння, згідно з п.4 розділу І Інструкції, є: наявність однієї з ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота), звужені та дуже розширені зіниці, які не реагують на світло, сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови, почервоніння обличчя або неприродна блідність.

Огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров'я (п.6 розділу І Інструкції). У розумінні вимог п.7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров'я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.

Виходячи зі складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.130 КУпАП, об'єктивна сторона правопорушення полягає в керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, а так само і ухилення осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.

Протокол про адміністративне правопорушення серії БД №237411 від 01.08.2018, складений саме за відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку.

Огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування, у присутності двох свідків; або лікарем закладу охорони здоров'я. У разі відмовиводія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров’я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

За наявності таких кваліфікуючих ознак компетентними особами складається протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.130 КУпАП.

Відмова ОСОБА_1 від проходження огляду з метою виявлення стану наркотичного сп’яніння, окрім протоколу про адміністративне правопорушення від 01.08.2018 БД №237411 (а.п. 1), також підтверджується матеріалами справи, зокрема: письмовими пояснення свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 01.08.2018, за змістом яких: 01.08.2018 вони були свідками, як працівники патрульної поліції пропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан наркотичного сп’яніння в медичному закладі, однак останній відмовився (а.п. 3-4), поясненнями ОСОБА_1 надані останнім в судовому засіданні під час розгляду справи по суті, який вказав, що відмовився від проходження огляду для встановлення стану сп’яніння, а також відеофіксацією на диску DVD-R Verbatim № МАР 633 VOI707404, файл відео №20180802081959001271, на якому зафіксованo факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом ГАЗ 2705, д.н.з. НОМЕР_1, та файл № №20180802082027001273 відмову водія ОСОБА_1 від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан наркотичного сп’яніння, в присутності двох свідків

Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності та враховуючи обставини вчинення правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп’яніння.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, суд дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним є накладення адміністративного стягнення у виді та розмірі санкції ч.1 ст.130 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 130 ч.1, 283, 284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

п о с т а н о в и в :

визнатиОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення за наступними реквізитами: р/р 31114149700001, отримувач коштів: ГУК у Кіров обл../Кіров.обл/21081300, банк отримувача: ГУДКСУ в Кіровоградській області, МФО: 823016, ідентифікаційний код: 37918230, код бюджетної класифікації: 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави, судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) –37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) –820019, рахунок отримувача –31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1М.).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десіти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського районного суду

м. Кіровограда ОСОБА_5