Ухвала суду № 78615620, 18.12.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2018
Номер справи
240/5446/18
Номер документу
78615620
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про зупинення провадження у справі)

18 грудня 2018 року м. Житомир справа №240/5446/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попової О. Г., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області в якому просить визнати неправомірними дії відповідача щодо проведення перерахунку та виплати пенсії в неповному обсязі з 01 січня 2018 року всупереч вимогам ч. 3 ст. 43 Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з чим зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплачувати призначену пенсію з урахуванням в складі грошового забезпечення для обрахунку пенсії, змінених з 01 січня 2018 року складових грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років), відповідно до даних, наданої відповідачу довідки Житомирського ОВК та суми середньомісячних додаткових видів грошового забезпечення у розмірі 10 178,83 грн, яка була встановлена раніше та виплачувалась до 31 грудня 2017 року, починаючи з часу перерахунку, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших категорій осіб", тобто з 01 січня 2018 року.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

05 грудня 2018 року до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області вих. №14790/08 від 30 листопада 2018 року, відповідно до змісту якого відповідач просить зупинити провадження у справі до набрання законної сили судовими рішеннями у справах №826/4958/18 та №806/4979/18, які перебувають на розгляді в Окружному адміністративному суді м. Києва (а.с. 40-41)

06 грудня 2018 року позивачем до відділу документального забезпечення суду подано клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/3783/18 (а.с. 42).

В судове засідання, призначене на 18 грудня 2018 року о 14:00 прибув позивач, перед початком судового засідання подав до відділу документального забезпечення суду клопотання про розгляд справи без участі позивача.

Керуючись приписами частини третьої статті 194, частини дев'ятої статті 205, частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вважає за можливе провести розгляд клопотання про зупинення провадження у справі у порядку письмового провадження.

Згідно з частиною п'ятою статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши клопотання про зупинення провадження та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі. Суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Частиною четвертою статті 236 КАС України визначено, що про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.

Встановлено, що ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.03.2018 у справі №826/3783/18 відкрито адміністративне провадження за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Зокрема, предметом розгляду у даній адміністративній справі є: визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103; визнання незаконним Додатку №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

Також ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.04.2018 у справі №826/4979/18 відкрито адміністративне провадження за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пункти постанови та порядку. Предметом розгляду у даній адміністративній справі є: визнання незаконними пунктів № 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб"; визнання незаконними змін до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103; визнання незаконним додатку №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, зміни до якого внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.

Крім того, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.04.2018 у справі №826/4958/18 відкрито адміністративне провадження за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними: пп. №1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103; зміни до п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103; додатку №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, зміни до якого внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

Відповідно до змісту клопотань про зупинення провадження, бажаний позивачем перерахунок пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення суперечить положенням постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, яка є предметом оскарження у адміністративних справах №826/3783/18, №826/4979/18, №826/4958/18.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що рішення у адміністративній справі №826/3783/18, №826/4979/18, №826/4958/18 матимуть істотне значення для вирішення спору по суті, у зв'язку з чим провадження у адміністративній справі №240/5446/18 необхідно зупинити до набрання законної сили судовими рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва у адміністративних справах №826/3783/18, №826/4979/18, №826/4958/18, а тому клопотання ОСОБА_1, Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 194, 204, 205, 229, 236, 243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ухвалив:

Клопотання ОСОБА_1, Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у справі - задовольнити.

Зупинити провадження в адміністративній справі №240/5446/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії до набрання законної сили судовими рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва у справах №826/3783/18, №826/4979/18, №826/4958/18.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду, у строк та в порядку, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу суду складено у повному обсязі: 18 грудня 2018 року.

Суддя О.Г. Попова

неможливості розгляду справи до набрання законної сили судового рішення в іншій справі