
Справа № 1806/2-3290/11
Провадження № 4-с/592/38/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2018 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м.Суми у складі: головуючого – судді Котенко О.А., за участю секретаря судового засідання – Мазіної К.С., представника заявника – ОСОБА_1, державного виконавця Зарічного відділу Державної виконавчої служби м.Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області ОСОБА_2, представника стягувача – ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми скаргу ОСОБА_4 про визнання дій державного виконавця Зарічного відділу Державної виконавчої служби м.Суми ОСОБА_2, протиправними, скасування постанов, зобов’язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернувся до суду зі скаргою про визнання дій державного виконавця Зарічного відділу Державної виконавчої служби м.Суми ОСОБА_2, протиправними, скасування постанов, зобов’язання вчинити дії, яку обгрунтовує тим, що на примусовому виконанні знаходиться виконавчий лист №1806/3290/11 від 31.10.2011 року, який видав Ковпаківський райсуд м.Суми, в якому стягувачем є ОСОБА_5, а боржником він, ОСОБА_4 та 12 липня 2018року державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження. Зазначену постанову про відкриття виконавчого провадження він не отримував, оскільки, ніколи не проживав та не був зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1. Матеріали виконавчого провадження не містять в собі жодного документу, який би відповідно до вимог ст.28 ЗУ «Про виконавче провадження» свідчив про направлення постанови про відкриття виконавчого провадження поштовим відправленням з рекомендованим повідомленням за адресою, що вказана у заяві стягувача (у разі зміни стороною місця проживання чи перебування або місцезнаходженні документи виконавчого провадження надсилаються за адресою, зазначеною у відповідній заяві сторони виконавчого провадження). Як вбачається з матеріалів виконавчого провадження, виконавчий лист №1806/2-3290/11 від 31.10.201 року, що виданий Ковпківським райсудом м.Суми про стягнення з позивача аліментів на утримання дитини, надійшов на виконання 11.07.2018 року, що підтверджується копією заяви стягувача ОСОБА_5 та постанова про відкриття виконавчого провадження була винесена 12.07.2018року, але, в порушення вимог ст.28 ЗУ «Про виконавче провадження» не була направлена на адресу позивача та йому не було відомо про існування вказаного виконавчого провадження, оскільки, як вбачається з супровідного листа від 13.09.2018року за підписом начальника відділу, який не має вихідного номеру, супровідний лист не містить додатків та жодного документу, який би підтверджував направлення цього листа. Тим більше, як вбачається з виконавчого листа - виконавчий лист 11.02.2013 року був повернутий стягувачу, або повернутий суду, а пред'явлений на виконання 11.07.2018року. Але, в порушення вимог Конституції України, Закону України «Про виконавче провадження» відповідач виніс постанову про накладення на позивача штрафу, визначивши суму заборгованості по аліментах за три роки, але, позивач протягом всього періоду існування виконавчого листа в добровільному порядку сплачував аліменти на утримання дитини. Тим більше, як вбачається з розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, такий розрахунок проведено починаючи з 11.02.2015 року та нараховано суму боргу 43634,86грн. та згідно розрахунку заборгованості зі сплати аліментів сума боргу станом на 03.09.2018 року склала 46170,62грн., хоча виконавчий лист пред'явлено на виконання 11.07.2018 року, що суперечить вимогам ст.71 Закону України «Про виконавче провадження». Як вбачається зі ст.71 ЗУ «Про виконавче провадження» - вказана норма закону доповнена частиною чотирнадцятою згідно із Законом №2475-VIII від 03.07.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» та ч.4 ст.11 Закону встановлено, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування заходів, передбачених пунктами 1-4 частини дев'ятої, частиною чотирнадцятою ст.71 цього Закону, обчислюється з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Закон, яким були внесені зміни до ст.71 Закону України «Про виконавче провадження», набрав чинності 28.07.2018 року. Також, державним виконавцем у виконавчому провадженні винесено постанову від 19.09.2018 року про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, що направлена на адресу ТОВ «Сумська насосна техніка», де працює позивач та згідно вказаної постанови - відповідач постановив: звернути стягнення на доходи боржника, здійснювати відрахування із доходів у відповідності до чинного законодавства на користь стягувана у розмірі , 50% до виплати загальної суми боргу 46170,62грн., а повній виплаті заборгованості в розмірі ? частини заробітної плати щомісяця, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Також, у вказаному виконавчому провадженні державним виконавцем безпідставно та протиправно, виходячи з вище викладених норм законодавства винесено постанови: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, що датована 07.09.2018 року, якою встановлено тимчасове обмеження ОСОБА_6 у праві виїзду за межі України до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, постанова від 07.09.2018 року про арешт коштів боржника, згідно якої накладено арешт на кошти на рахунках в банках, постанова від 14.09.2018 року про арешт майна боржника; здійснено незаконний та необґрунтований розрахунок нарахування виконавчого збору від 03.09.2018року в сумі 4617,06грн. За виконавчими документами про стягнення аліментів за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців, державний виконавець нараховує виконавчий збір із заборгованості зі сплати аліментів; було винесено повідомлення про внесення відомостей про боржника до Єдиного реєстру боржників від 07.09.2018року, але таке повідомлення також не було направлено на адресу скаржника. Відомості про боржників, які не мають заборгованості по сплаті аліментів, не вносяться до реєстру. Якщо ж боржник не сплачує аліменти у встановленому судом розмірі і заборгованість перевищує суму платежів за три місяці, відомості про такого платника аліментів потрапляють до реєстру (ч.5 ст.9 ЗУ «Про виконавче провадження»). Згідно ч.9 ст.71 ЗУ «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови: 1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі, але вказані норми Закону застосовуються відповідно до вимог ч.4 ст.11 ЗУ «Про виконавче провадження» - строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування заходів, передбачених пунктами 1-4 частини дев'ятої, частиною чотирнадцятою статті 71 цього Закону, обчислюється з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Просить суд постановити ухвалу, якою визнати дії Зарічного відділу державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області код ЄДРПОУ 40211137 щодо розрахунку суми заборгованості зі сплати аліментів від 12.07.2018 року у виконавчому провадженні ВП№56760765 від 12.07.2018року в сумі 46170,62грн та штрафу 23085,31грн. протиправними та зобов'язати здійснити перерахунок згідно чинного законодавства з врахуванням стягнутих платежів; скасувати постанову у виконавчому провадженні ВП№56760765 від 13.09.2018 року про накладення штрафу на ОСОБА_4, рнокпп НОМЕР_1 в сумі 23085,31грн., що винесена Зарічним відділом державної виконавчої служби м.Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області код ЄДРПОУ 40211137; скасувати постанову у виконавчому провадженні ВП№56760765 від 19.09.2018 року про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, та зобов'язати вчинити певні дії, а саме відкликати постанову ВП№56760765 від 19.09.2018 року про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника з виконання, а саме з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумська насосна техніка»; скасувати постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України від 07.09.2018 року у виконавчому провадженні ВП№ 56760765 від 12.07.2018 року, якою встановлено тимчасове обмеження ОСОБА_4, 23.05.1977року народження, рнокпп НОМЕР_1 у праві виїзду за межі України до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; скасувати постанову від 07.09.2018року про арешт коштів боржника у виконавчому провадженні ВП№56760765 від 12.07.2018 року, згідно якої накладено арешт на кошти, на рахунках в банках; скасувати постанову від 14.09.2018 року про арешт майна боржника у виконавчому провадженні ВП№56760765 від 12.07.2018 року та виключити відомості з Державного реєстру обтяжень рухомого майна; зобов'язати державного виконавця Зарічного відділу державної виконавчої служби м.Суми ГТУЮ у Сумській області анулювати розрахунок нарахування виконавчого збору від 03.09.2018 року в сумі 4617,06грн. шляхом провадження розрахунку відповідно до вимог ст.27 ЗУ «Про виконавче провадження»; зобов'язати державного виконавця Зарічного відділу державної виконавчої служби м. Суми ГТУЮ у Сумській області виключити відомості з Єдиного реєстру боржників від 07.09.2018року, щодо ОСОБА_4, рнокпп НОМЕР_1 у виконавчому провадженні ВП№ 56760765 від 12.07.2018 року.
Державний виконавець Зарічного відділу Державної виконавчої служби м.Суми ОСОБА_2 заперечував проти задоволення скарги, надав відзив на скаргу, в якому зазначив, що на виконанні у Зарічному відділі ДВС м.Суми перебуває виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №1806/2-3290/11 від 31.10.2011 року, виданого Ковпаківським районним судом м.Суми про стягнення з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 аліментів на утримання доньки ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі ? частини заробітку (доходу),але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,щомісячно, до досягнення дитиною повноліття,починаючи 07.07.2011 року. 12.07.2018 року на примусове виконання до відділу надійшла заява ОСОБА_5 від 09.07.2018 року про примусове виконання рішення. 12.07.2018 року державним виконавцем на підставі ст.ст.17,19,21,25,31 Закону України «Про виконавче провадження» винесена постанова про відкриття виконавчого провадження. 12.07.2018 року державним виконавцем, керуючись ст.194 Сімейного Кодексу України в попередній редакції від 06.02.2018 року, яка діяла на момент відкриття виконавчого провадження, було зроблено розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за попередні три роки до моменту відкриття. 13.07.2018 року з метою виявлення майна та джерел отримання доходів боржника державним виконавцем направлені запити до установ і організацій, уповноважених здійснювати реєстрацію права власності на окремі види майна та доходи громадян. 03.09.2018 року державним виконавцем було зроблено розрахунок заборгованості зі сплати аліментів станом на 03.09.2018 рік. 03.09.2018 року державним виконавцем було нараховано виконавчий і збір оскільки заборгованість по сплаті аліментів перевищувала понад три роки 04.09.2018 року державним виконавцем на адресу боржника направлено виклик з вимогою з'явитися до відділу та надати документи, що підтверджують сплату боргу. Проте, у визначений час боржник до відділу не з'явився. 04.09.2018 року державним виконавцем з метою виявлення майна та джерел отримання доходів боржника державним виконавцем направлені запити до установ і організацій, уповноважених здійснювати реєстрацію права власності на окремі види майна та доходи громадян. 07.09.2018 року боржнику державним виконавцем було здійснене внесення відомостей про боржника до Єдиного реєстру боржників. 07.09.2018 року державним виконавцем було винесено чотири постанови про тимчасові обмеження та направлені боржникові для ознайомлення. 07.09.2018 року з метою забезпечення реального виконання рішення суду, керуючись вимогами ст.56 Закону України «Про виконавче провадження», було винесено постанову про арешт коштів боржника, за якою арешт накладається на грошові кошти, що містяться на рахунках. 13.09.2018 року державним виконавцем керуючись ст.28 Закону України «Про виконавче провадження» було винесено постанову про накладення штрафу в зв'язку з наявністю заборгованості понад три роки. 19.09.2018 року державним виконавцем було встановлено, що боржник отримує дохід в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Сумська насосна техніка», куди і була направлена постанова про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника з урахування боргу, який був розрахований згідно довідки розрахунку зі сплати аліментів. Просив суд в задоволенні скарги ОСОБА_4 відмовити у повному обсязі, він діяв згідно з вимогами Закону України «Про виконавче провадження».
Представник стягувача ОСОБА_5 заперечував проти задоволення скарги ОСОБА_4, вважає дії державного виконавця Зарічного відділу ДВС м.Суми ОСОБА_2 правомірними, спрямованими на реальне виконання рішення суду про стягнення аліментів з ОСОБА_4
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, державного виконавця Мальованого С.Ю., представника стягувача, перевіривши матеріали скарги, дійшов висновку, що скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав:
Судом установлено, що за заявою стягувача ОСОБА_5 від 09.07.2018 року державним виконавцем Зарічного відділу ДВС м.Суми ОСОБА_2 12.07.2018 року була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №56760765 про стягнення з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 аліментів на утримання доньки ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі ? частини заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.
Відповідно до ч.3 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» визначення суми заборгованості із сплати аліментів, присуджених як частка від заробітку (доходу), визначається виконавцем у порядку, встановленому СК України.
Згідно з ст.194 СК України, яка діяла в редакції до внесення змін Законом України №2475-VІІІ від 03.07.2018 року, аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.
12.07.2018 року державним виконавцем був здійснений розрахунок заборгованості зі сплати аліментів ОСОБА_4 (а.с.18). За розрахунком державного виконавця з 11.02.2015 року станом на 12.07.2018 року заборгованість зі сплати аліментів становить 43634,86грн. Відповідно до ст.194 СК України такий розрахунок заборгованості міг бути зроблений державним виконавцем за попередні три роки до моменту відкриття виконавчого провадження, тобто з 12.07.2015 року по 12.07.2018 року.
Такий розрахунок заборгованості зі сплати аліментів був виконаний державним виконавцем не з 12.07.2015 року, а з 11.02.2015 року, тобто з порушенням вимог ст.194 СК України.
За розрахунком державного виконавця станом на 01.09.2018 року заборгованість зі сплати аліментів становить 46170,62грн. (а.с.20).
Закон України №2475-VІІІ від 03.07.2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» набрав чинності 28.08.2018 року.
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для застосування заходів, передбачених пунктами 1-4 частини дев’ятої, частиною чотирнадцятою статті 71 цього Закону, обчислюється з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Згідно з ч.4 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
Оскільки ОСОБА_4 мав заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки (період з 12.07.2015 року і станом на вересень 2018 року), державний виконавець мав право винести постанову про накладення штрафу на боржника. Така постанова була винесена державним виконавцем Мальованим С.Ю. 13.09.2018 року про накладення штрафу в сумі 23085грн.31коп., виходячи з суми заборгованості ОСОБА_4 зі сплати аліментів в розмірі 46170,62грн. (а.с.13).
Державним виконавцем Мальованим С.Ю. був здійснений розрахунок заборгованості зі сплати аліментів з порушенням ст.194 СК України (в попередній редакції), тобто за період, який перевищує три роки з моменту відкриття виконавчого провадження.
Частиною 14 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено перерахування сум стягнутих штрафів стягувачу. Постанова державного виконавця про накладення штрафу не містить посилання, що суми штрафу мають бути перераховані стягувачу ОСОБА_5
Оскільки державним виконавцем Мальованим С.Ю. був здійснений розрахунок боргу зі сплати аліментів з порушенням чинного законодавства (більше, ніж за три роки), відповідно невірно була визначена сума штрафу, яка накладається на боржника, тому є підстави для визнання дій державного виконавця Зарічного відділу Державної виконавчої служби м.Суми ОСОБА_2 у виконавчому провадженні ВП №56760765 в частині винесення постанови про накладення штрафу протиправними та скасування постанови у виконавчому провадженні ВП №56760765 від 13.09.2018 року про накладення штрафу на ОСОБА_4 в сумі 23085,31грн., що винесена Зарічним відділом державної виконавчої служби м.Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області.
В додаткових письмових поясненнях по скарзі представник боржника ОСОБА_4 помилково посилається на ст.74 «Порядок стягнення аліментів» Закону України «Про виконавче провадження» 1999 року, який втратив чинність з прийняттям Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VІІІ. Для обчислення розміру заборгованості зі сплати аліментів не потрібна заява від стягувача.
Згідно з нормами ч.4 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця. Виконавець зобов’язаний повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі:1) надходження виконавчого документа на виконання від стягувача; 2) подання заяви стягувачем або боржником; 3) надіслання постанови на підприємство, в установу, організацію, до фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи;4) надіслання виконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби;5) закінчення виконавчого провадження.
В судовому засіданні представник стягувача посилається не лише на дії державного виконавця щодо періоду нарахування заборгованості зі сплати аліментів, а і на ті обставини, що боржник ОСОБА_4 сплачував аліменти в добровільному порядку, а також на невірне врахування державним виконавцем розміру доходу для визначення щомісячної суми аліментів.
Суд не вбачає підстав для визнання дій державного виконавця Мальованого С.Ю. щодо розрахунку заборгованості зі сплати аліментів від 12.07.2018 року протиправними, оскільки щодо розміру заборгованості за аліментами, правильності їх обчислення, такий спір відповідно до закону підлягає вирішенню судом у порядку позовного провадження з дотриманням процедури, визначеної відповідним процесуальним законом згідно з ст.194 СК України.
Згідно з ст.ст.68,69,70 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки виконується рішення про стягнення аліментів, що є періодичними платежами, а в матеріалах виконавчого провадження відсутні докази сплати боржником ОСОБА_4 в добровільному порядку аліментів на утримання дитини, державним виконавцем було встановлено місце роботи ОСОБА_4 і згідно з вимогами Закону України «Про виконавче провадження» винесена постанова від 19.09.2018 року про звернення стягнення на заробітну плату та інші доходи боржника (а.с.24), яка направлена для виконання за місцем роботи боржника. Відповідно до ч.6 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» у разі стягнення аліментів як частки заробітку (доходу) боржника на підприємстві, в установі, організації, фізичної особи, фізичної особи - підприємця відрахування здійснюються з фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови виконавця.
Ця постанова винесена державним виконавцем згідно з вимогами Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно з ст.56 Закону України «Про виконавче провадження» арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника.
Відповідно до ч.2 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.
Боржник ОСОБА_4 не надав державному виконавцю докази сплати аліментів на утримання дитини, тому державним виконавцем, який згідно з ст..18 Закону України «Про виконавче провадження» зобов’язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії, була винесена постанова від 07.09.2018 року про арешт коштів боржника (а.с.30) та постанову від 14.09.2018 року про арешт майна боржника (а.с.31).
Зазначені постанови були винесені державним виконавцем згідно з вимогами Закону України «Про виконавче провадження», підстав для їх скасування суд не вбачає.
Згідно з ч.9 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови: 1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Оскільки сукупний розмір заборгованості зі сплати аліментів боржника ОСОБА_4 перевищував суму платежів за чотири місяці, державним виконавцем Мальованим С.Ю. правомірно була винесена постанова від 07.09.2018 року про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України (а.с.29).
Статтею 9 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено ведення Єдиного реєстру боржників.
Згідно з ч.5 ст.9 Закону України «Про виконавче провадження» відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників (крім відомостей щодо боржників, якими є державні органи, органи місцевого самоврядування, а також боржників, які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців, та боржників за рішенням немайнового характеру) одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження. Оскільки ОСОБА_4 мав заборгованість зі сплати аліментів більше трьох місяців державним виконавцем Мальованим С.Ю. правомірно було винесено повідомлення від 07.09.2018 року про внесення відомостей про боржника до Єдиного реєстру боржників (а.с.34).
Відповідно до ч.4 ст.27 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець виносить одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження постанову про стягнення виконавчого збору (крім виконавчих документів про стягнення аліментів). За виконавчими документами про стягнення аліментів за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців, державний виконавець нараховує виконавчий збір із заборгованості зі сплати аліментів. У подальшому державний виконавець зобов’язаний нараховувати виконавчий збір щомісяця у розмірі, визначеному частиною другою цієї статті, залежно від розміру простроченого щомісячного аліментного платежу. Постанова про стягнення виконавчого збору за виконавчими документами про стягнення аліментів виноситься державним виконавцем після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі або у разі повернення виконавчого документа стягувачу чи закінчення виконавчого провадження на підставі розрахунку про його нарахування.
Згідно з вимогами ч.4 ст.27 Закону України «Про виконавче провадження» 03.09.2018 року державним виконавцем Мальованим С.Ю. був здійснений розрахунок нарахування виконавчого збору (а.с.33). Статтею 74 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору можуть бути оскаржені до відповідного адміністративного суду. Тобто, при винесенні державним виконавцем постанови про стягнення виконавчого збору, така постанова може бути оскаржена боржником до адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.450, 451 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_4 задовольнити частково.
Визнати дії державного виконавця Зарічного відділу Державної виконавчої служби м.Суми ОСОБА_2 у виконавчому провадженні ВП №56760765 в частині винесення постанови про накладення штрафу протиправними.
Скасувати постанову у виконавчому провадженні ВП №56760765 від 13.09.2018 року про накладення штрафу на ОСОБА_4 в сумі 23085,31грн., що винесена Зарічним відділом державної виконавчої служби м.Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області.
В іншій частині скарги відмовити за необгрунтованістю.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м.Суми. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Повний текст ухвали суду складений 17.12.2018 року.
Суддя О.А. Котенко