
Постанова
Іменем України
СПРАВА № 712/14781/18
Провадження № 3/712/4258/18
14грудня 2018 м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Рябуха Ю.В., за участю прокурора Лисик М.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від оперуповноваженого Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України старшого лейтенанта поліції Найчук Ганни Олександрівни відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2., прож. АДРЕСА_1, прац. ДП « Черкаське військове лісництво», майстер на лісозаготівельних, ІПН НОМЕР_1
за ч.2 ст. 172-6КпАП України , -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Соснівського райсуду м. Черкаси надійшли матеріали адміністративної справи про порушення вимог ч.2 ст. 172-6КпАП України відносно ОСОБА_2.
ОСОБА_2, згідно протоколу № 306330 від 23.11.2018, займаючи посаду майстра на лісозаготівельних роботах ДП «Черкаське військове лісництво», будучи відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до договору купівлі-продажу № 2580, 11.09.2017,набув права власності на об'єкт житлової нерухомості - свинарник СТФ, вартість якого відповідно до декларації за 201 7 рік суб'єкта декларування, становить на дату набуття 128 000 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу встановлених на 1 січня 2017 року та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону №1700-VII не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані. ОСОБА_2, згідно протоколу № 306331 від 23.11.2018, займаючи посаду майстра на лісозаготівельних роботах ДП «Черкаське військове лісництво», будучи відповідно до пп. «а» н. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до договору купівлі-продажу № 3542/2017/542655, 15.07.2017 набув права власності на об'єкт рухомого майна - автомобіль BMW Х5, 2006 року випуску, вартість якого становить на дату набуття 250 000 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу встановлених на 1 січня 2017 року та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону №1700-VII не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані. Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність. Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України. Установлено, що згідно із наказом ДП «Черкаське військове лісництво» № 126 «Про переведення ОСОБА_2.» від 02.07.2013 року, ОСОБА_2 переведений на посаду майстра на лісозаготівельних роботах. Підставою виступила заява ОСОБА_2 від 02.07.2013. Відповідно посадової інструкції майстра лісозаготівель ОСОБА_2 здійснює керівництво працівниками на лісосічних роботах, забезпечує виконання у встановленні терміни завдань з-обсягів заготівлі деревини заданого сортименту, стежить за раціональним поділом хлистів, проводить приймання, облік, складування та відвантаження деревини споживачам, організовує підготовку ділянки, забезпечує розстановку робітників у бригадах, бере участь у розробленні нових та удосконаленні діючих технологічних процесів, перевіряє якісь продукції та робіт, здійснює формування бригад, забезпечує своєчасне і правильне оформлення первинних документів з обліку робочого часу, бере участь у розробленні заходів для створення сприятливих умов праці. З вищеописаного слідує, що у посадових обов'язках ОСОБА_2 наявні адміністративні та організаційно-розпорядчі функції. Згідно з інформацією офіційного сайту (https ://usr.m і n і ust. gov. ua ua/freesearch) єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, то ДП «Черкаське військове лісництво», має ідентифікаційний код юридичної особи 07676212. Засновником виступає Міністерство оборони України, код ЄДРПОУ засновника: 00034022 та адреса засновника: 03168, м. Київ, Солом'янськніі район, п-т Повітрофлотський, будинок 6, з видом діяльності: Код КВЕД 01.70 Мисливство, відловлювання тварин і надання пов'язаних із ними послуг; Код КВЕД 02.10 Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві (основний); Код КВЕД 02.20 Лісозаготівлі; Код КВЕД 02.30 Збирання дикорослих недеревних продуктів; Код КВЕД 02.40 Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві; Код КВЕД 16.10 Лісопильне та стругальне виробництво. Таким чином, ДП «Черкаське військове лісництво» є юридичною особою, має розрахунковий рахунок та інші рахунки в установах банків, має право від свого імені укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки у відповідності до положень статуту, бути позивачем та відповідачем у судах. ДП «Черкаське військове лісництво» набуває права власності юридичної особи з моменту його державної реєстрації що передбачено законом. Наказом Міністерства Оборони України №563 від 21.10.2017 «Про внесення змін до Статуту ДП «Черкаське військове лісництво», було внесено до Статуту ДП «Черкаське військове лісництво», затвердженого наказом Міністерства оборони України від 28 листопада 2012 року №805, виклавши його в новій редакції. Так, відповідно до положень ст. 81 ЦК України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Отже, ОСОБА_2 відноситься (прирівнюється) до посадової особи юридичної особи публічного права, оскільки дана посада наділена організаційно- розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, і згідно з підпунктом «а» пункту 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», являється суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону. Одночасно, категорія посади ОСОБА_2 віднесена до суб'єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та них розповсюджуються вимоги ст. 52 Закону. Цим же Законом передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства. Форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування було затверджено Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3. Порядок повідомлення про суттєві зміни у майновому стані регламентований положенням ч. 2 ст. 52 Закону, згідно з яким у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства. Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Гд; державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства. Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до пункту 1 Правил заповнення форми повідомлення під суттєвою зміною в майновому стані суб'єкта декларування розуміється отримання ним одноразового доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня року, у якому подається повідомлення. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Встановлено, що ОСОБА_2 11.09.2017 набув права власності на об'єкт житлової нерухомості - свинарник СТФ, відповідно до витягу відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, підставою виникнення права власності виступив договір купівлі-продажу №2580 від 11.09.2017.Загальна площа свинарника СТФ становить 693,3 кв.м. та знаходиться за адресою: АДРЕСА_2. Придбання вищезгаданого приміщення ОСОБА_2. підтверджується також і даними із розділу 3 «Об'єкти нерухомості» е-декларації за 2017 рік ОСОБА_2, де останній відмітив набуття ним 11.09.2017 «інша нежитлова будівля» вартістю 128 000 грн. та зазначив, що розмір частки його становить 100%. Встановлено, що ОСОБА_2 15.07.2017 набув право власності на рухоме майно - автомобіль BMW Х5, 2006 року в № кузова НОМЕР_2, відповідно до договору купівлі-продажу №3542/2017/542655 від 15.07.2017. Придбання вищезгаданого автомобіля ОСОБА_2 також підтверджується витягом із історії ТЗ BMW Х5,2006 року випуску, № кузоваНОМЕР_2. Надалі, а саме: 20.10.2017 ОСОБА_2 здійснив перереєстрацію при заміні номерного знаку із НОМЕР_3 на НОМЕР_4. Окремо варто відмітити, що ОСОБА_2 під час заповнення Е-декларації за 2017 рік вказав придбання BMW Х5, 2006 року випуску, однак зазначив іншу дату такого придбання, а саме: 18.07.2017 та занизив вартість такого авто, а відповідно замість 250 000 грн., які зазначені у договорі КП - вказав 120 000 грн. За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених їм виконання функції держави або місцевого самоврядування повідомленім про суттєві зміни в майновому стані ОСОБА_2 так і не подано. Згідно повідомлення голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_4 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Таким чином, ОСОБА_2, займаючи посаду майстра на лісозаготівельних роботах ДП «Черкаське військове лісництво», будучи відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до договору купівлі-продажу № 3542/2017/542655, 15.07.2017 набув права власності на об'єкт рухомого майна - автомобіль BMW Х5, 2006 року випуску, вартість якої становить на дату набуття 250 000 грн. та відповідно до договору купівлі-продажу № 2580, 11.09.2017 набув права власності на об'єкт житлової нерухомості - свинарник СТФ, нариси, якого відповідно до декларації за 2017 рік суб'єкта декларування, становить на дату набуття 128 000 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу встановлених на 1 січня 2017 року та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону №1700-VII не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП. Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити. Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Згідно з ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6КпАП України, а тому підлягає притягненню до адміністративної відповідальності . Відповідно до ч.2 ст.36 КпАп України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Визначаючи міру відповідальності правопорушника за скоєне правопорушення, суддя приймає до уваги ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, його, наслідки, та вважає необхідним та достатнім для виховання особи, а також запобіганню вчинення нових правопорушень накладення адміністративного стягнення у відповідності до ч.2 ст.36 КпАп України в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у вигляді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2ст. 172-6 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у сумі 352,40грн.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси ОСОБА_5