
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1340/5948/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 грудня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви малого підприємства «Гафса» у формі товариства з обмеженою відповідальністю до Львівської міської ради, управління житлово-комунального господарства Львівської міської ради, департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Львівського комунального підприємства «Збиранка», Львівського комунального підприємства «Зелене місто» про визнання протиправними та скасування рішень виконавчого комітету Львівської міської ради,
ВСТАНОВИВ:
10.12.2018 на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява малого підприємства «Гафса» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (далі – МП «Гафса», позивач) від 07.12.2018 до відповідачів: Львівської міської ради, управління житлово-комунального господарства Львівської міської ради, департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Львівського комунального підприємства «Збиранка», Львівського комунального підприємства «Зелене місто». Позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 1023 від 21.09.2018 «Про проведення конкурсу зі спорудження та експлуатації системи дегазації міського полігону твердих побутових відходів у с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області»;
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 1167 від 26.10.2018 «Про затвердження конкурсної документації зі спорудження та експлуатації системи дегазації міського полігону твердих побутових відходів у с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області».
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною другою цієї статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
За визначенням пункту 7 частини першої статті 7 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до приписів статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Відповідно до пункту 4 частини п’ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач вказав у позовній заяві кількох відповідачів: Львівську міську раду, управління житлово-комунального господарства Львівської міської ради, департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Львівське комунальне підприємство «Збиранка», Львівське комунальне підприємство «Зелене місто», водночас не заявив до жодного з відповідачів будь-яких позовних вимог, що стосуються виконання ним владних управлінських функцій, в тому числі на реалізацію делегованих повноважень.
Відповідно до положень ст.ст. 10, 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами. Відповідно до «Положення про виконавчий комітет Львівської міської ради», затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 1478 від 09.02.2017, виконавчий комітет є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та установах банків державного сектору, штампи і бланки, право набувати майнових і немайнових прав та обов’язків, право виступати позивачем і відповідачем, третьою особою, яка заявляє/не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача/відповідача у судах від свого імені, печатку з зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням (пункт 1.5.). Позовні вимоги МП «Гафса» стосуються скасування рішень виконавчого комітету Львівської міської ради № 1023 від 21.09.2018, № 1167 від 26.10.2018, однак цей суб’єкт владних повноважень не є відповідачем за позовом від 07.12.2018. Отже, позовні вимоги про скасування згаданих рішень можуть бути предметом окремого позову, відповідачем за яким є виконавчий комітет Львівської міської ради.
Таким чином, позовна заява МП «Гафса» не відповідає вимогам, встановленим КАС України, оскільки в ній не вказано зміст позовних вимог до кожного з відповідачів (при здійсненні ним владних управлінських функцій, а не виконанні господарських зобов’язань).
Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя –
У Х В А Л И В:
залишити без руху позовну заяву малого підприємства «Гафса» у формі товариства з обмеженою відповідальністю до Львівської міської ради, управління житлово-комунального господарства Львівської міської ради, департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Львівського комунального підприємства «Збиранка», Львівського комунального підприємства «Зелене місто» про визнання протиправними та скасування рішень виконавчого комітету Львівської міської ради.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб:
– скерувати на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) або здати в канцелярію суду заяву про усунення недоліків позовної заяви (вказати номер справи та прізвище судді), до якої долучити належно оформлену позовну заяву (в кількості примірників, що відповідає кількості учасників справи), в якій слід вказати позовні вимоги до кожного з відповідачів.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Москаль Р.М.