
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2018 року м. ПолтаваСправа № 440/4070/18
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гіглави О.В., розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
16 листопада 2018 року ОСОБА_2 звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату про:
- визнання протиправною відмови ОСОБА_1 ОВК у складанні висновку щодо виплати ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги, як інваліду війни ІІ групи з 12 січня 2017 року, інвалідність якого настала внаслідок поранення, контузії, захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії, та направленні документів на розгляд комісії Міністерства оборони України;
- зобов'язання ОСОБА_1 ОВК скласти висновок щодо виплати ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 та направити цей висновок на розгляд комісії Міністерства оборони України.
Позовні вимоги обґрунтовані позивачем тим, що в період з листопада 1982 року по червень 1984 року він проходив військову службу на території Демократичної Республіки Афганістан, де приймав участь в бойових діях. При виконанні службового завдання у жовтні 1983 року він отримав осколкове поранення голови, правої руки і ноги та з 12.01.2017 йому вперше встановлена ІІ група інвалідності, у зв'язку з наявністю поранень, контузії та захворювання, пов'язаних із виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країні, де велись бойові дії. Відтак, у позивача виникло право на отримання одноразової грошової допомоги згідно з приписами Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та постанови Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві". Для призначення одноразової грошової допомоги позивач звернувся до ОСОБА_1 ОВК для складання висновку та направлення його документів до Комісії МО України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби. Проте, 02.11.2018 ОСОБА_1 ОВК відмовив позивачу у складанні висновку про наявність в нього права на отримання одноразової грошової допомоги та направленні документів на розгляд комісії МО України з посиланнями на те, що інвалідність позивачу встановлена після спливу трьох місяців після його звільнення зі строкової військової служби. Позивач вважає, що вказана відмова є протиправною, оскільки до компетенції ОСОБА_1 ОВК входить саме складання висновку, а прийняття рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги чи про відмову у її призначенні знаходиться поза компетенцією ОСОБА_1 ОВК та належить до повноважень Міністерства оборони України.
Ухвалою ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 21.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
30.11.2018 до суду надійшов відзив на позов (а.с. 26-27), у якому відповідачем зазначено, що з часу звільнення позивача із строкової військової служби минуло понад три місяці, а тому останній відповідно до законодавства не має права на отримання одноразової грошової допомоги. Відсутність права на отримання допомоги підтверджена постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.08.2018 у справі №816/1421/18, що набрало законної сили, в якій позивач ОСОБА_2 оскаржував рішення Міністерства оборони України в призначенні одноразової грошової допомоги (протокол від 06.04.2018 №37) за тих же обставин. Тобто, у зв’язку з встановленням позивачу ІІ групи інвалідності (довідка до акта огляду МСЕК серія АВ №0563153) вже приймалося рішення розпорядником бюджетних коштів. При поданні нової заяви будь-яких нових обставин, що були б підставою для прийняття іншого рішення не виникло. Відповідь про відмову надана ОСОБА_2 листом від 02.11.2018 №12/2693.
Відповідно до приписів статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), зокрема, справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Cправи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_2 (рнокпп НОМЕР_1) проходив строкову військову службу в армії з 04.05.1982 по 15.06.1984, приймав участь в бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан з 01.11.1982 по 15.06.1984, що підтверджується військовим квитком від 15.09.1995 №143685 та довідкою Зіньківського районного військового комісаріату від 03.10.2018 №184 (а.с. 32, 34-38).
Актом судово-медичного дослідження (обстеження) від 31.08.2016 №1368 встановлено, що проведенням судово-медичного обстеження гр. ОСОБА_2 виявлені шрами шкіри голови, правих верхньої та нижньої кінцівок які є результатом загоєння ран, і по своїх морфологічних характеристиках не вступають в протиріччя з механізмом їх утворення, внаслідок вогнепальних поранень та давністю їх утворення в період бойових дій, на які вказує обстежуваний (а.с. 31).
У витязі з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв (протокол від 05.09.2016 №3806) зазначено, що вогнепальні осколкові поранення голови (контузія 1983р.), правих верхньої та нижньої кінцівок колишнього військовослужбовця ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, наслідком яких стали рубці в зазначених ділянках тіла, що підтверджується актом судово-медичного дослідження (обстеження) №1368 від 31.08.2016 ОСОБА_1 обласного бюро СМЕ, та які у подальшому призвели до розвитку : “Віддалених наслідків перенесеної ЧМТ (контузія головного мозку 1983 р.) зі стійким цефалічним помірним вестибуло-атактичним, астеноневротичним синдромами, ІХС: дифузного кардіосклерозу . СН 0. Остеохондрозу хребта, ускладненого килою м/х дисків L4-L5, протрузіями L3-L4, L5-S1, ретролістезу L5 хребця зі стійким больовим, м’язово-тонічним синдромом, помірними порушеннями стато-динамічної функції хребта”, що підтверджується записами у медичних документах, - поранення, контузія, захворювання, так, пов’язані з виконанням обов’язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії (а.с. 30).
З 12.01.2017 позивачу встановлено ІІ групу інвалідності у зв'язку з пораненням, контузією, захворюванням, пов'язаними з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велися бойові дії, про що видано довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії АВ №0563153 (а.с. 29).
02.10.2018 ОСОБА_2 звернувся до Зіньківського районного військового комісаріату із заявою та пакетом документів, які просив направити до ОСОБА_1 ОВК для вирішення питання про виплату йому одноразової грошової допомоги у зв’язку з отриманням інвалідності, пов’язаної з виконанням обов'язків військової служби (а.с. 28-38).
ОСОБА_1 ОВК від 02.11.2018 №12/2693 (а.с. 44) позивача повідомлено, що його документи щодо виплати одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 розглянуто та встановлено, що останній не має права на призначення одноразової грошової допомоги відповідно до статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", оскільки інвалідність йому встановлена понад тримісячний термін після звільнення зі строкової військової служби (звільнений – 15.06.1984, інвалідність встановлена – 12.01.2017). Крім того, зазначено, що відповідно до рішення Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум (протокол від 06.04.2018 №37, пункт 72) ОСОБА_2 відмовлено у призначенні одноразової допомоги, про що останнього повідомлялося листом ОСОБА_1 ОВК від 25.04.2018 за вих.№12/816.
Не погодившись з відповіддю ОСОБА_1 ОВК, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 41 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 №2232-XII передбачено, що виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-XII (надалі - Закон №2011-XII) соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону №2011-XII дія цього Закону поширюється на: 1) військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - правоохоронних органів), Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів - громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України, та членів їх сімей; 2) військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти; 3) військовозобов'язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, і членів їх сімей.
Згідно з частиною першою статті 16 Закону №2011-XII одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Пунктом 6 частини другої статті 16 Закону № 2011-XII передбачено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі встановлення військовослужбовцю строкової військової служби, військовозобов'язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю строкової військової служби, військовозобов'язаному або резервісту при виконанні обов'язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби, закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження строкової військової служби, цих зборів, служби у військовому резерві.
Відповідно до частини шостої статті 16-3 Закону №2011-XII одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України (частина дев'ята статті 16-3 Закону №2011-XII).
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (надалі - Порядок), яким визначено механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
Пунктом 11 Порядку встановлено, що військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає уповноваженому органу такі документи: заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності; довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності. До заяви додаються копії: постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).
За змістом пункту 13 Порядку керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.
Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.
Згідно з пунктом 12 Порядку призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).
За приписами пункту 4.7 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України 14.08.2014 №530, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.10.2014 за №1294/26071 (надалі - Положення), документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент фінансів Міністерства оборони України обласний військовий комісар за місцем проживання цих осіб.
Відповідно до пункту 4.8 Положення висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги відповідні органи подають до Департаменту фінансів Міністерства оборони України в 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів. Якщо документів, необхідних для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги, немає, уповноважений орган письмово повідомляє заявника та в разі необхідності надає допомогу в їх оформленні.
Департамент фінансів Міністерства оборони України доводить рішення головного розпорядника коштів про виплату одноразової грошової допомоги до розпорядників коштів другого ступеня, військових частин та здійснює переказ коштів на реєстраційні рахунки (в установах Державного казначейства України) розпорядників коштів другого ступеня, військових частин, які фінансуються через Департамент фінансів Міністерства оборони України (пункт 4.10 Положення).
Виходячи зі змісту підпункту 30 пункту 10 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 №671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №730), головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство оборони України.
Отже, з аналізу зазначених правових норм слідує, що прийняття рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги знаходиться поза компетенцією відповідача та належить до повноважень Міністерства оборони України. На ОСОБА_1 ОВК покладено обов'язок з проведення відповідних процедурних дій з оформлення відповідних документів для вирішення питання про виплату такої допомоги та реалізації рішення головного розпорядника коштів (Міністерства оборони України) розпорядниками нижчої ланки.
У відзиві на позовну заяву, як на підставу для відмови у задоволенні позовних вимог позивача, ОСОБА_1 ОВК посилається на те, що ОСОБА_2 07.12.2017 вже звертався до ОСОБА_1 ОВК, а останній у свою чергу вже направляв на розгляд Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби пакет документів для призначення ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням йому інвалідності, пов’язаної з виконанням обов'язків військової служби. За результатами розгляду таких документів Комісією прийнято рішення (протокол від 06.04.2018 №37 пункт 72) про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_2, оскільки інвалідність останньому встановлена понад тримісячний термін після звільнення зі строкової військової служби (звільнений 15.06.1984, інвалідність встановлена 12.01.2017).
Разом з тим, такі посилання відповідача суд оцінює критично, оскільки повідомлені останнім обставини жодним чином не спростовують того, що питання прийняття рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги чи відмову у її призначенні знаходиться поза компетенцією відповідача та належить до повноважень Міністерства оборони України.
Поряд з цим, суд вважає за доцільне зауважити, що у відзиві на позовну заяву відповідачем не зазначено жодної правової норми, приписи якої забороняли б особам, серед яких й позивач, повторно звертатися до ОСОБА_1 ОВК із заявою та відповідними документами щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з отриманням інвалідності, пов’язаної з виконанням обов'язків військової служби, для оформлення відповідного висновку та направлення пакету документів на розгляд Комісії Міністерства оборони України.
Також суд критично оцінює доводи відповідача щодо не розгляду повторних звернень одним і тим же органом від одного й того ж громадянина з одного й того ж питання, якщо перше вирішено по суті (стаття 8 Закону України "Про звернення громадян"), оскільки оскаржувана відмова від 02.11.2018 не містить таких обґрунтувань, а вмотивована відсутністю у позивача права на призначення одноразової грошової допомоги.
Таким чином, оскільки відповідач не наділений повноваженнями приймати за зверненням ОСОБА_2 рішення по суті, а уповноважений лише на складання висновку щодо виплати одноразової грошової допомоги (можливості призначення та виплати такої допомоги) та направлення його разом з поданими особою документами до Міністерства оборони України, на переконання суду, розгляд звернення позивача відбувся без дотримання процедури, визначеної Порядком та Положенням, а лист ОСОБА_1 ОВК від 02.11.2018 №12/2693 не може бути розцінений як рішення Міністерства оборони України про результати розгляду звернення позивача.
За таких обставин, позовні вимоги про визнання протиправною та скасування відмови ОСОБА_1 ОВК у складанні висновку щодо виплати ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги, яка викладена в листі від 02.11.2018 №12/2693, підлягають задоволенню.
З огляду на викладені висновки суду, наявні підстави для зобов’язання відповідача скласти висновок за зверненням позивача щодо виплати одноразової грошової допомоги відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 як інваліду війни ІІ групи.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на зазначені висновки суду відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності свого рішення, що є підставою для задоволення позову.
З урахуванням того, що позивач звільнений від сплати судового збору, відсутні підстави для розподілу судових витрат.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 (вул. Пилипенка, буд. 24, с. Васильо-Устимівка, Зіньківський район, Полтавська область, 38142, рнокпп НОМЕР_1) до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату (вул. Шевченка, 78-а, м. Полтава, Полтавська область, 36039, код ЄДРПОУ 07851296) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати відмову ОСОБА_1 обласного військового комісаріату у складанні та направленні до Міністерства оборони України висновку щодо виплати ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги, яка оформлена листом від 02 листопада 2018 року №12/2693.
Зобов'язати ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат (вул. Шевченка, 78-А, м. Полтава, Полтавська область, 36039, код ЄДРПОУ 07851296) скласти та направити Міністерству оборони України висновок щодо виплати ОСОБА_2 (вул. Пилипенка, буд. 24, с. Васильо-Устимівка, Зіньківський район, Полтавська область, 38142, рнокпп НОМЕР_1) одноразової грошової допомоги, визначеної статтями 16, 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" як інваліду ІІ групи.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя ОСОБА_3