Ухвала суду № 78558587, 14.12.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2018
Номер справи
1340/6012/18
Номер документу
78558587
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

справа №1340/6012/18

14 грудня 2018 року м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лунь З.І., перевіривши матеріали позовної заяви Волинської обласної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною постанову, зобов’язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

Волинська обласна державна адміністрація (місцезнаходження: 43027, м.Луцьк, м-н Київський, 9) звернулася до суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (місцезнаходження: 01001, м.Київ, вул.Городецького, 13), в якому просить суд;

- визнати протиправною постанову відповідача від 14.11.2018 про відкриття виконавчого провадження №57684748 з виконання виконавчого листа №813/3160/16, виданого Львівським окружним адміністративним судом;

- зобов’язати відповідача винести постанову про закінчення виконавчого провадження №57684748 на підставі п.9 ч.1 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Зі змісту наведеної норми вбачається законодавче закріплення обов'язку суду на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі встановити, зокрема, наявність у особи, яка підписала та подала позовну заяву, таких повноважень.

Згідно з п.3 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі, суд виходить з наступного.

Як видно з позовної заяви, то така підписана «головою ОСОБА_1І.». Із зазначеного неможливо встановити посаду особи, яка підписала позовну заяву.

Суд також додатково зазначає, що відповідно до положень ч. 3 ст.55 КАС України, юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Тому, при зверненні суб’єкта владних повноважень до суду із позовною заявою, повноваження особи, яка є керівником цього суб’єкта владних повноважень, повинні бути підтверджені відповідними доказами.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позов подано особою, посадове становище якої не вказано.

Оскільки позовну заяву від імені позивача підписано особою, посадове становище якої не вказано, суддя дійшов висновку, що така позовна заява відповідно п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України підлягає поверненню позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Також, суддя роз'яснює позивачу, що відповідно до ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє його права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

З огляду на наведене, суд вважає за необхідне повернути позивачу сплачений судовий збір у розмірі 1762,00грн.

Керуючись п. 3 ч. 4 ст. 169, ст. 256, ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

позовну заяву Волинської обласної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною постанову, зобов’язання вчинити дії- повернути позивачеві.

Повернути з Державного бюджету України на користь Волинської обласної державної адміністрації (місцезнаходження: 43027, м.Луцьк, м-н Київський, 9, код ЄДРПОУ 13366926) сплачений судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят два) грн. 00коп., відповідно до платіжного доручення №954 від 06.12.2018.

Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п’ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.

Суддя Лунь З.І.