Ухвала суду № 78557969, 12.12.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.12.2018
Номер справи
320/6549/18
Номер документу
78557969
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

12 грудня 2018 року м. Київ № 320/6549/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

до Фастівського міського відділу (з обслуговування міста Фастова і

Фастівського району) ГУ МВС України в Київській області

про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Фастівського міського відділу ГУ МВС України в Київській області, в якому позивач просить суд:

- визнати неправомірними дії Фастівського міськрайонного відділу ГУ МВС України в Київській області у видачі ОСОБА_1, довідки про грошове забезпечення на роботах в зоні відчуження в період з 27.04.1986 по 28.04.1986 без урахування нарахування та виплати додаткових коштів за:

- одноразової виплати коштів в сумі 600 крб. за отриману гранично допустиму дозу радіоактивного опромінювання,

- за роботу в зоні відчуження в розмірі 500 крб.,

- добові в сумі 7 крб.,

- за харчування 5 крб. 70 коп.

- зобов'язати Фастівський міськрайонний відділ ГУ МВС України в Київській області видати ОСОБА_1, довідку про грошове забезпечення на роботах в зоні відчуження в період з 27.04.1986 по 28.04.1986 з урахуванням виплат, а саме:

- одноразової виплати коштів в сумі 600 крб. за отриману гранично допустиму дозу радіоактивного опромінювання,

- за роботу в зоні відчуження 500 крб.,

- добові в сумі 7 крб.,

- за харчування 5 крб. 70 коп.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту четвертого частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається із прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено вимогу про визнання неправомірними дій Фастівського міськрайонного відділу ГУ МВС України в Київській області у видачі йому довідки про грошове забезпечення на роботах в зоні відчуження в період з 27.04.1986 по 28.04.1986 без урахування нарахування та виплати додатково коштів

У той же час, позивачем не вказано яку саме довідку із зазначенням числа і вихідного номеру було видано відповідачем, та порушено його права, на підставі чого він звернувся до суду.

Таким чином, з огляду на зміст позовної заяви, вбачається, що позивачем не конкретизовано позовні вимоги.

Пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадову чи службову особу, іншого суб'єкта при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України).

Крім цього, суд звертає увагу, що згідно із частиною третьою статті 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Як вбачається із позовної заяви, відповідачем у позовній заяві зазначено Фастівський міський відділ (з обслуговування міста Фастова і Фастівського району) ГУ МВС України в Київській області.

У той же час, у прохальній частині позовної заяви позивач просить визнати неправомірними дії Фастівського міського відділу ГКУ МВС України в Київській області та, відповідно, зобов'язати останнього вчинити певні дії.

Суд зазначає, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 08673017 Фастівський міський відділ (з обслуговування міста Фастова і Фастівського району) ГУ МВС України в Київській області з 05.11.2015 перебуває у стані припинення у результаті ліквідації та призначено голову комісії або ліквідатора ОСОБА_2

Відповідно до положень частини третьої статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється (частина четверта статті 105 Цивільного кодексу України).

Отже, як вбачається із вищезазначених норм до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи.

Крім того, як зазначалось вище судом, суб'єктом владних повноважень може бути не тільки орган, але й інший суб'єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Таким чином, враховуючи вищевказане, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити найменування відповідача по справі та уточнити позовні вимоги.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

- позовної заяви, що відповідає вимогам ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства, із уточненням позовним вимог та уточненням найменування відповідача по справі.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Фастівського міського відділу (з обслуговування міста Фастова і Фастівського району) ГУ МВС України в Київській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

3. Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панова Г. В.