Ухвала суду № 78557394, 14.12.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2018
Номер справи
200/14057/18-а
Номер документу
78557394
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

14 грудня 2018 р. Справа №200/14057/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши матеріали адміністративної справ ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_2

до відповідача 1: Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, місцезнаходження: 85143, Донецька область, Костянтинівський район, с. Іллінівка, вул. Адміністративна, 42/3

до відповідача 2: Відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, місцезнаходження: 85143, Донецька область, Костянтинівський район, с. Іллінівська, вул. Адміністративна, 42/3

до відповідача 3: Державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради (з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), місцезнаходження: 85114, АДРЕСА_1

про: визнання протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 «Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області», як таке що порушує (в силу припинення юридичної особи, де працювала позивач) трудові права ОСОБА_1, визнання протиправними дії державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради Гірчак Алли Володимирівни щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів за № 12691270007003297 від 14.11.2018 року про внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації та за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрації припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такі, що вчинені передчасно в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) вони унеможливлюють повне відновлення трудових прав ОСОБА_1, скасування запису за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такий, що вчинено передчасно, в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) його подальше існування унеможливлює повне відновлення порушених трудових прав ОСОБА_1, визнання незаконним та скасування наказу відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 29.10.2018 року № 62-к в частині звільнення, з 05 листопада 2018 року, ОСОБА_1 з посади директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як такий, що виданий з порушенням вимог трудових прав ОСОБА_1 (та вимог ст. ст. 44, 49-2, 116 КЗпП), визнання незаконним фактичне увільнення ОСОБА_1, з 14 листопада 2018 року, від виконання обов'язків директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як таке, що порушує трудові права ОСОБА_1, поновлення ОСОБА_1, з 05 листопада 2018 року на посаді директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного та стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 втрачений за період з 05 листопада 2018 року по 04 грудня 2018 року (включно). Заробіток у розмірі середньомісячної заробітної плати за вказаною посадою, стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 1000 грн. на відшкодування ними заподіяної моральної (немайнової) шкоди.

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_6, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, Відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, Державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради (з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців) про визнання протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 «Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області», як таке що порушує (в силу припинення юридичної особи, де працювала позивач) трудові права ОСОБА_1, визнання протиправними дії державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради Гірчак Алли Володимирівни щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів за № 12691270007003297 від 14.11.2018 року про внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації та за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрації припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такі, що вчинені передчасно в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) вони унеможливлюють повне відновлення трудових прав ОСОБА_1, скасування запису за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такий, що вчинено передчасно, в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) його подальше існування унеможливлює повне відновлення порушених трудових прав ОСОБА_1, визнання незаконним та скасування наказу відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 29.10.2018 року № 62-к в частині звільнення, з 05 листопада 2018 року, ОСОБА_1 з посади директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як такий, що виданий з порушенням вимог трудових прав ОСОБА_1 (та вимог ст. ст. 44, 49-2, 116 КЗпП), визнання незаконним фактичне увільнення ОСОБА_1, з 14 листопада 2018 року, від виконання обов'язків директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як таке, що порушує трудові права ОСОБА_1, поновлення ОСОБА_1, з 05 листопада 2018 року на посаді директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного та стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 втрачений за період з 05 листопада 2018 року по 04 грудня 2018 року (включно). Заробіток у розмірі середньомісячної заробітної плати за вказаною посадою, стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 1000 грн. на відшкодування ними заподіяної моральної (немайнової) шкоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суд зазначає, що статтею 1 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.

Згідно ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом; спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".

Приписами пунктів 2, 17 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи; публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що ОСОБА_1 працювала у Зорянській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного на посаді директора.

У зв'язку з реорганізацією Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного ОСОБА_1 звільнено 05.11.2018 року з посади директора, про що Відділом освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області прийнято наказ № 62-к від 29.10.2018 року.

Суд звертає увагу, що позивачем не надано до суду доказів того, що вона перебувала на публічній службі, отже у суду є сумнів вважати, що відповідно спір, який виник між сторонами з приводу звільнення позивача з посади директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного відноситься до категорії спорів з приводу проходження та звільнення з публічної служби.

З огляду на викладене, позивачу необхідно надати до суду докази та письмово обґрунтувати підстави звернення до суду з даним адміністративним позовом саме до Донецького окружного адміністративного суду.

Крім того, суд вказує на те, що згідно ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць встановлено у розмірі 1762 грн.

З матеріалів справи вбачається, що позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 «Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області», як таке що порушує (в силу припинення юридичної особи, де працювала позивач) трудові права ОСОБА_1; 2) визнати протиправними дії державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради Гірчак Алли Володимирівни щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів за № 12691270007003297 від 14.11.2018 року про внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації та за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такі, що вчинене передчасно в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) вони унеможливлюють повне відновлення трудових прав ОСОБА_1; 3) скасувати записи за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такий, що вчинено передчасно, в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) його подальше існування унеможливлює повне відновлення порушених трудових прав ОСОБА_1; 4) визнати незаконним та скасувати наказ відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 29.10.2018 року № 62-к в частині звільнення, з 05 листопада 2018 року, ОСОБА_1 з посади директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як такий, що виданий з порушенням вимог трудових прав ОСОБА_1 (та вимог ст. ст. 44, 49-2, 116 КЗпП); 5) визнати незаконним фактичне увільнення ОСОБА_1, з 14 листопада 2018 року, від виконання обов'язків директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як таке, що порушує трудові права ОСОБА_1; 6) поновити ОСОБА_1, з 05 листопада 2018 року на посаді директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного та стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 втрачений за період з 05 листопада 2018 року по 04 грудня 2018 року (включно). Заробіток у розмірі середньомісячної заробітної плати за вказаною посадою; 7) стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 1000 грн. на відшкодування ними заподіяної моральної (немайнової) шкоди.

Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Суд зазначає, що позивач відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору за вимогами про визнання незаконним та скасування наказу відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 29.10.2018 року № 62-к в частині звільнення, з 05 листопада 2018 року, ОСОБА_1 з посади директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як такий, що виданий з порушенням вимог трудових прав ОСОБА_1 (та вимог ст. ст. 44, 49-2, 116 КЗпП), визнання незаконним фактичне увільнення ОСОБА_1, з 14 листопада 2018 року, від виконання обов'язків директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як таке, що порушує трудові права ОСОБА_1, поновити ОСОБА_1, з 05 листопада 2018 року на посаді директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного та стягнення з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 втрачений за період з 05 листопада 2018 року по 04 грудня 2018 року (включно), заробіток у розмірі середньомісячної заробітної плати за вказаною посадою.

Суд вказує на те, що зазначена стаття не визначає, право позивача на звільняється від сплати судового збору за іншими вимогами, відмінних від вимог про стягнення заробітної плати та поновлення на посаді.

В зв'язку з чим, суд не приймає посилання позивача на те, що оскільки всі заявлені позовні вимоги співповязані з захистом її порушених трудових прав та інтересів, то в силу приписів Закону України «Про судовий збір» вона звільнена від сплати судового збору.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем порушено вимоги КАС України, а саме не сплачено судовий збір за подання даного позову за наступними вимогами: 1) визнати протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 «Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області», як таке що порушує (в силу припинення юридичної особи, де працювала позивач) трудові права ОСОБА_1; 2) визнати протиправними дії державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради Гірчак Алли Володимирівни щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів за № 12691270007003297 від 14.11.2018 року про внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації та за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрації припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такі, що вчинено педчасно в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) вони унеможливлюють повне відновлення трудових прав ОСОБА_1; 3) скасувати записи за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрації припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такий, що вчинено передчасно, в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) його подальше існування унеможливлює повне відновлення порушених трудових прав ОСОБА_1; 4) стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 1000 грн. на відшкодування ними заподіяної

Отже, позивачем при звернення до суду заявлені три вимоги не майнового характеру та одна вимога майнового характеру.

Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до пп. п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано: фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Приписами ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Отже, за подання даного адміністративного позову з трьому вимогами немайнового характеру позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 2114,40 (704,80 грн.* 3 вимоги немайнового характеру) та за вимогу майнового характеру у розмірі 704,80 грн., тобто на загальну суму 2819,20 грн., за наступними реквізитами: Отримувач: Слов`янське УК/м.Слов`янськ/22030101, Р/р 34318206084034, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку: 899998, Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368, Призначення платежу - *;101; реквізити позивача, Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Крім того, суд зазначає, що відповідно до частини четвертої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається з приписів частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, а саме скріплені власноручним підписом позивача (його представника).

В порушення вказаних норм позивачем надані до позовної заяви копії документів не засвідчені належним чином.

Також, частина 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Суд зазначає, що позивачем у порушення вищезазначених відповідачем не надано до суду копій позовної заяви з усіма додатками для направлення судом усім відповідачам.

Відповідно ч. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Натомість такого письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав останнім надано не було.

Крім того, позивач у позовній заяві визначив трьою особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача голову ліквідаційної комісії Зорянської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступені та начальника відділу освіти Іллічівської сільської ради ОСОБА_8, оданк суд вказує на те, що відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України питання щодо залучення третьої особи вирішується судом за обґрунтованим клпотанням.

В зв'язку з вищенаведеним, суд вважає, що позивачем не дотримані вимоги ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, Відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, Державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради (з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців) про визнання протиправним та скасування рішення Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 03.09.2018 року № І/28-24 «Про припинення шляхом реорганізації (злиття) юридичних осіб трьох освітніх закладів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області», як таке що порушує (в силу припинення юридичної особи, де працювала позивач) трудові права ОСОБА_1, визнання протиправними дії державного реєстратора відділу реєстрації Костянтинівської міської ради Гірчак Алли Володимирівни щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів за № 12691270007003297 від 14.11.2018 року про внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації та за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрації припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такі, що вчинені передчасно в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) вони унеможливлюють повне відновлення трудових прав ОСОБА_1, скасування запису за № 12691120008003297 від 14.11.2018 року про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті реорганізації юридичної особи «Зорянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного», як такий, що вчинено передчасно, в силу чого (фактичне припинення юридичної особи, де працювала позивач) його подальше існування унеможливлює повне відновлення порушених трудових прав ОСОБА_1, визнання незаконним та скасування наказу відділу освіти Іллінівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області від 29.10.2018 року № 62-к в частині звільнення, з 05 листопада 2018 року, ОСОБА_1 з посади директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як такий, що виданий з порушенням вимог трудових прав ОСОБА_1 (та вимог ст. ст. 44, 49-2, 116 КЗпП), визнання незаконним фактичне увільнення ОСОБА_1, з 14 листопада 2018 року, від виконання обов'язків директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного, як таке, що порушує трудові права ОСОБА_1, поновлення ОСОБА_1, з 05 листопада 2018 року на посаді директора Зорянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Петра Савелійовича Дубрівного та стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 втрачений за період з 05 листопада 2018 року по 04 грудня 2018 року (включно). Заробіток у розмірі середньомісячної заробітної плати за вказаною посадою, стягнути з Іллінівської сільської ради та відділу освіти Іллінівської сільської ради на користь ОСОБА_1 1000 грн. на відшкодування ними заподіяної моральної (немайнової) шкоди - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали на усунення недоліків позивачу необхідно визначитися з позовними вимогами та привести їх у відповідність до вимог КАС України, надання суду письмові пояснення та обґрунтувати підстави звернення до суду з даним адміністративним позовом саме до Донецького окружного адміністративного суду; надати докази сплати судового збору, копії позовних заяв та доданих до неї документів для направлення судом відповідачам, належним чином засвідчених копій усіх долучених до позовної заяви від 05 грудня 2018 року документів для суду та для направлення судом відповідачам, обгрунтоване клопотання про залучення третьої особи, письмового підтвердження позивача про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Олішевська В.В.