
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 530/1321/18
Номер провадження 3/530/194/18
06.12.2018 року суддя Зіньківського районного суду Полтавської області Должко С.Р. за участю захисника, адвоката ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли із Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, громадянина України, українця, непрацюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 а кв.27 Полтавської області, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Зіньківського районного суду Полтавської області із Управління патрульної поліції у м. Полтава Департаменту патрульної поліції надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП для розгляду по суті. Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 складено інспектором СРПП №3 Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділу поліції головного управління Національної поліції в Полтавській ОСОБА_3.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 31.08.2018 року серії БР 063935, 31.08.2018 року, о 03 год. 40 хвилин, в м.Зіньків, по вул. Воздвиженській, гр. ОСОБА_2, керував автомобілем Опель Омега, д.н.з. WPI RV54, в стані алкогольного сп’яніння, чим порушив п.2.9 ПДР за що передбачена відповідальність по ч.1 ст.130 КУпАП.
З протоколом ознайомлений ( а.с.1).
В судовому засіданні ОСОБА_2 заявив клопотання про те, що він бажає скористатися правами ст..63 Коституції України – відмовляючись від дачі показів та його представник, адвокат ОСОБА_1 просить застосувати ст..38 КУпАП закрити провадження по справі в зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення надавши відповідну постанову.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» вказано, що суди повинні при розгляді справ про адміністративне правопорушення з’ясовувати всі обставини перелічені у статтях 247 і 280 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення БР 063935 від 31.08.2018 року в графі пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності вказано "керував автомобілем додому" (а.с.1).
Вина ОСОБА_2, повністю підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1), висновком №55, згідно якого, ОСОБА_2 перебував в стані алкогольного сп’яніння(а.с.2).
Згідно частин 1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. При цьому, застосування уповноваженими на те посадовими особами заходів адміністративного впливу здійснюється в точній відповідності з законом (ч.3 ст.7 КУпАП).
Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до положень статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до норм КУпАП суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
28.09.2018 року надійшло клопотання від ОСОБА_2, про залучення захисника.
З матеріалів справи вбачається, що адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КУпАП був складений 31.08.2018 року. Після проведення повторно автоматичного розподілу справи, справу передано судді Должко С.Р.. Відповідно до ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
На даний час закінчився три місячний строк з дня вчинення правопорушення, передбачений ст..38 КУпАП.
Враховуючи вимоги ст. 247 ч.1 п.7 КУпАП провадження по справі відносно ОСОБА_2, за ч.1 ст. 130 КУпАП підлягає закриттю у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності. Станом на день розгляду справи у суді закінчився три місячний строк притягнення його до адміністративної відповідальності.
Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст.247, 289, 294 КУпАП, суддя , -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП.
Провадження у справі відносно ОСОБА_2 закрити в зв"язку із закінченням строку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Стягти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, непрацюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 а АДРЕСА_1 - 352 (триста п"ятдесят дві) грн. 40 копійок судового зборуна користь держави (Державної судової адміністрації України) отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 2203010.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Написано власноручно.
Суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області ОСОБА_4