
Справа № 710/1540/18
Провадження № 3/710/531/18
ПОСТАНОВА
13.12.2018 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності керівника ПАТ «Швейна фабрика Лібовнера» - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, за ч. 1 ст.163-2 КУпАП, суду не відомі.,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 08.11.2018 № 203, складеного посадового особою ГДРІ відділу податків і зборів з юридичних осіб Смілянської управління ГУ ДВС у Черкаській області ОСОБА_2, при проведенні камеральної перевірки ПАТ «Швейна фабрика Лібовнера»; код 05468015, Черкаська область, Шполянський район, м. Шпола, вул. Пролетарська, 56, з питань своєчасності сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість за липень 2018 року встановлено, що керівник ПАТ «Швейна фабрика Лібовнера» ОСОБА_1, вчинив правопорушення п.57.1 ст.57, п.203.2 ст. 203 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI ( із змінами і доповненнями), а саме: неподання платіжного доручення до установи банку на сплату узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість за липень 2018 року по терміну сплати 30.08.2018, що підтверджується актом №591/23-00-12-1206/05468015.
Дії посадової особи, керівника ПАТ «Швейна фабрика Лібовнера», кваліфіковані, як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП.
У суд, ОСОБА_1 не з’явився, про дату, час і місце розгляду справи, був повідомлений належним чином.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення .
У відповідності до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень п.4 ч.3ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суд обов’язків ініціювати збір доказів щодо доказу вини правопорушника суперечить принципам об’єктивності та неупередженості суду при розгляді справи.
Протокол про адміністративне правопорушення №203 від 08.11.2018 не відповідає вимогам, визначеним в ст. 256 КУпАП, а саме: протокол не підписаний особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, дані про відмову від підпису відсутні, так само, відсутнє пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, відсутня відмітка в протоколі, про роз’яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, її прав і обов’язків, передбачених статтею 268 КУпАП, відсутній підпис особи про вручення їй примірнику протоколу.
Акт про неявку осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності, як і сама по собі неявка особи до Смілянського ГУ ДФС у Черкаській області, не може свідчити про відмову ОСОБА_1 від отримання чи підписання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.
За наведених обставин, матеріали справи, про притягнення до адміністративної відповідальності посадової особи керівника ПАТ «Швейна фабрика Лібовнера», ОСОБА_1, за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП підлягають поверненню до Головного управління ДФС у Черкаській області на доопрацювання, (належного оформлення) в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки у відповідності до вимог чинного законодавства.
Керуючись ст. 129 Конституції України, ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи відносно посадової особи керівника ПАТ «Швейна фабрика Лібовнера» ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-2 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Черкаській області для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Побережна