
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
13 грудня 2018 року м. Київ № 826/17240/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Т.І. Шейко
розглянувши у спрощеному провадженні без виклику сторін клопотання позивача про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1до Київського обласного військового комісаріату Головного управління Пенсійного фонду України в Київській областіпровизнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити діївстановив:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Київського обласного військового комісаріату та Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, у якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність Київського обласного військового комісаріату щодо відмови скласти, оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії в розмірі 65% грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (премія - 70% надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50%, надбавки за кваліфікацію в/сл. 1 клас - 8%, надбавки за особливі умови служби - 15%), та зобов'язати Київський обласний військовий комісаріат скласти, оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідко про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: премії - 70% надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50%, надбавки за кваліфікацію в/сл. 1 клас - 8%, надбавки за особливі умови служби - 15%;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області нарахувати і виплачувати пенсію з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: премії - 70% надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50%, надбавки за кваліфікацію в/сл. 1 клас - 8%, надбавки за особливі умови служби - 15%, починаючи з 01 січня 2018 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 листопада 2018 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
12 грудня 2018 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява ОСОБА_1 про зупинення провадження у адміністративній справі №826/17240/18 до набрання законної сили судового рішення в адміністративній справі №826/3783/18.
В обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 послався на те, що з Державного реєстру судових рішень йому стало відомо про те, що Окружним адміністративним судом міста Києва розглядається ряд адміністративних справ, зокрема, №826/3783/18. Предметом цих справ є визнання пунктів 1,2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам», про визнання незаконними зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, про визнання незаконним Додаток №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, зміни до якого внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.
Предметом розгляду адміністративної справи №826/3783/18, як вказано у заяві про зупинення провадження у справі, є матеріально - правові вимоги щодо порядку проведення перерахунку пенсії в 2018 році, визначеного на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам», який не відповідає нормам правових актів вищої юридичної сили - Закону України від 09 лютого 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей захист».
Тобто, на думку позивача, вирішення публічно - правового спору у справі №826/3783/18 може мати преюдиційне значення для вирішення справи №826/17240/18, а тому розгляд справи №826/17240/18 є неможливим до набрання законної сили судовим рішення у справі №826/3783/18.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення питання про зупинення провадження у справі, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для звернення позивача до суду з вказаною позовною заявою стала незгода ОСОБА_1 з бездіяльністю відповідачів щодо не проведення позивачу перерахунку пенсії з посиланням на порядок проведення перерахунку пенсії в 2018 році, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам», який, на думку позивача, не відповідає нормам Закону України від 09 лютого 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей захист».
З наявної в автоматизованій системі документообігу «Діловодство спеціалізованого суду» інформації вбачається, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/3783/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, третя особа - Пенсійний фонд України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам»; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Наведене в сукупності свідчить про те, що на теперішній час на розгляді Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа №826/3783/18 щодо оскарження постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, якою визначений порядок проведення перерахунку пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам та на положення якої посилаються відповідачі при обґрунтуванні своїх заперечень проти позовних вимог, тобто вирішення спору у справі №826/3783/18 може мати преюдиційне значення при вирішення справи №826/17240/18.
У відповідності до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
За таких підстав та враховуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку про доцільність зупинення розгляду адміністративної справи №826/17240/18 до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі № 826/3783/18 та, відповідно, вважає за необхідне зупинити провадження у справі №826/17240/18.
Керуючись положеннями частини 4 статті 78, пунктом 3 частини 1 статті 236, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в:
1. Клопотання позивача про зупинення провадження у справі задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі №826/17240/18 до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/3783/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, третя особа - Пенсійний фонд України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам»; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
3. Зобов'язати сторін негайно повідомити суд про сплив обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку, встановленому статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко