
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про роз'єднання позовних вимог
05 грудня 2018 року м. Київ № 826/13207/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., за участі секретаря судового засідання Яцеленко Ю.О., позивача ОСОБА_1, представника відповідача 1 Штокмана А.І. (довіреність від 12.09.2018 року №9832/9/22-18), вирішивши питання роз'єднання позовних вимог у справі
за позовом ОСОБА_1 доКабінету Міністрів України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Київського міського військового комісаріату про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії , ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі також - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (далі також - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі також - відповідач 2), Київського міського військового комісаріату (далі також - відповідач 3), в якому просить:
- визнати дії Кабінету Міністрів України протиправними та скасувати положення пункту 1 постанови від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" в частині зменшення складових грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії як такий, що суперечить Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві протиправними, які полягають у зменшенні основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 90 відсотків грошового забезпечення, встановленого на час призначення пенсії з 26.08.1977 року згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 70 відсотків грошового забезпечення, з якого здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві вчинити дії щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 виходячи з основного розміру пенсії 90 відсотків грошового забезпечення з урахуванням розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", здійснити виплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсійних виплат;
- визнати дії Київського міського військового комісаріату протиправними, які полягають у не застосуванні п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні ОСОБА_1 розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018 року;
- зобов'язати Київський міський військовий комісаріат оформити довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018 року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.09.2018 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено до розгляду у підготовчому засідання на 05.12.2018 року.
Через канцелярію суду 05.10.2018 року позивачем подано відповідь на відзив відповідача 2, який, в свою чергу, надійшов до суду поштовим зв'язком 09.10.2018 року.
Через канцелярію суду 20.11.2018 року позивачем подано клопотання про виведення в окреме провадження позовні вимоги, заявлені до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Київського міського військового комісаріату.
У судове засідання 05.12.2018 року прибули позивач та представник відповідача 1.
Належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, відповідачами 1, 2 явку уповноважених представників не забезпечено.
Відповідно до частини першої статті 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Судом оголошено про розгляд заяви позивача про розгляд клопотання про виведення в окреме провадження позовні вимоги, заявлені до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Київського міського військового комісаріату.
Позивачем клопотання підтримано, представник позивача проти задоволення клопотання не заперечував.
Дослідивши клопотання позивача, ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд дійшов висновку про роз'єднання позовних вимог в самостійні провадження.
Вирішуючи питання роз'єднання позовних вимог суд виходить з наступного.
Відповідно до частини шостої статті 172 КАС України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз'єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об'єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства. Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз'єднання позовних вимог.
Згідно з абзацом 1 частини першою статті 247 КАС України якщо в одному провадженні об'єднані кілька взаємопов'язаних самостійних вимог, суд може ухвалити щодо будь-якої вимоги часткове рішення та продовжити провадження в частині невирішених вимог. Якщо за вимогами, об'єднаними в одне провадження, відповідачем є одна особа, ухвалення часткового рішення не допускається у разі обґрунтованих заперечень з боку відповідача.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено п'ять позовних вимог до трьох різних відповідачів. Так, з першої позовної вимоги про визнання дії Кабінету Міністрів України протиправними та скасування положення пункту 1 постанови від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" в частині зменшення складових грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії як такий, що суперечить Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" походять усі інші вимоги, заявлені позивачем до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Київського міського військового комісаріату.
Водночас, суд звертає увагу на наступне.
Згідно з частинами першою - третьою, пункту першого частини четвертої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Отже, вбачається, що позовні вимоги позивача, заявлені до Кабінету Міністрів України має бути вирішено у порядку загального позовного провадження, а позовні вимоги до інших відповідачів - у спрощеному позовному провадження без виклику сторін, відповідно до вимог КАС України.
З огляду на викладене, а також зважаючи на те, що процес розгляду справи у загальному провадженні є більш тривалим, ніж у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи., суд вважає, що спільний розгляд позовних вимог, заявлених до Кабінету Міністрів України та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Київського міського військового комісаріату у цій адміністративній справі сповільнить вирішення справи.
Таким чином, з метою сприяння виконанню завдання адміністративного судочинства, неупередженого та своєчасного вирішення даної адміністративної справи, суд дійшов висновку про доцільність роз'єднання позовних вимог у справі № 826/13207/18 в самостійні провадження.
Суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз'єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об'єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства.
Відповідно до частини сьомої статті 172 КАС України про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 172, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання ОСОБА_1 про виведення в окреме провадження позовні вимоги, заявлені до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Київського міського військового комісаріату - задовольнити.
2. Позовні вимоги ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Київського міського військового комісаріату про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, роз'єднати в самостійні провадження.
3. Позовні вимоги ОСОБА_1, заявлені до Кабінету Міністрів України, залишити на розгляді в адміністративній справі № 826/13207/18.
4. Виділені у самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, Київського міського військового комісаріату передати на автоматизований розподіл відповідно до частини шостої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України
5. Ухвалу направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Маруліна