Рішення № 78525775, 11.12.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2018
Номер справи
1340/4808/18
Номер документу
78525775
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1340/4808/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 грудня 2018 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сакалоша В.М.,

секретаря судового засідання Михайленко Б.С.,

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до ЛКП «Старий Сихів» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

В С Т А Н О В И В:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Держпраці у Львівській області (далі – ГУ Держпраці у Львівській області, позивач) ЛКП «Старий Сихів» (далі – відповідач), в якій позивач, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ЛКП «Старий Сихів», а саме заборонити експлуатацію пасажирських ліфтів: (реєстр. №Л-4024 (1 під’їзд), № Л-4025 (2 під’їзд), № Л-4026 (3 під’їзд) по вул. Вернадського, 2; (реєстр. №Л-4010 (1 під’їзд), № 4011(2 під’їзд), №Л-4012 (3 під’їзд) по вул.Антоновича, 26; (реєстр. №Л-4018 (1 під’їзд), № Л-4019 (2 під’їзд) по вул.Антоновича, 28; (реєстр. №Л-4351) по вул. Трильовського, 29/3; (реєстр. №Л-4349) по вул. Трильовського, 29/1; (реєстр. №Л-4350) по вул. Трильовського, 29/2; (реєстр. №Л-4087) по вул. Трильовського, 27а; (реєстр. №Л-4057) по вул. Трильовського, 33/3; (реєстр. №Л-4058) по вул. Трильовського, 33/2; (реєстр. №Л-4059) Трильовського, 33/1 до усунення зазначених у позовній заяві порушень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в результаті проведеної перевірки на ЛКП «Старий Сихів» щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки були виявлені факти порушення вимог чинних нормативно - правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працівників ЛКП «Старий Сихів», і які не були своєчасно усунені на момент проведення планової перевірки.

Ухвалою суду від 18.10.2918 відкрито провадження у справі.

22.11.2018 за вх.№37581 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву. У поданому відзиві відповідач покликається на те, що вживає заходи щодо усунення встановлених проведеною перевіркою порушень. Зокрема зазначає, що ЛКП «Старий Сихів» направлено лист від 18.09.2018 №481 на ДП «Західний експертно-технічний центр держпраці» для забезпечення проведення експертного обстеження ліфтів з зазначенням кошторисної вартості. 19.09.2018 отримано від останніх комерційну пропозицію, відповідно до якої вартість проведення експертного обстеження вищезазначених ліфтів становить 113 876,40 грн. На цій підставі скеровано лист на адресу Сихівської районної адміністрації щодо виділення коштів місцевого бюджету на експертне обстеження ліфтів в кількості 9 одиниць на суму 68325,84 грн. Також відповідач посилається на те, що з метою забезпечення належної технічної експлуатації, заміни та модернізації ліфтів у м.Львові, які відпрацювали 25-річний ресурс, міська рада ухвалила на 8-ій сесії: 7-го скликання Ухвалу №2048 від 08.06.2017 «Про затвердження Програми технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках та закладах охорони здоров’я м. Львова на період 2017-2023 роки», в тому числі і території Сихівського району. Подано запит від 20.11.2018р. № 562 до Департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР для отримання переліку адрес Сихівського району, по яких буде проведено заміну та модернізацію ліфтів за кошти програми. Щодо заміни тягових канатів пасажирського ліфта №Л-4026 (3-й під’їзд) по вул. Вернадського,2, то, за словами відповідача, проведені відповідні ремонтні роботи ТОВ «Ліфт-Еко», що підтверджується листом від 01.11.2018 р. вх. №138. Також відповідач зазначає, що були проведені ремонтні роботи ТОВ «Ліфт-Еко» по адресі: м.Львів, вул.Трильовського, 29/3 щодо заміни пружини противаг, що підтверджується листом від 01.11.2018 р. вх.№138. В листі також зазначено, що встановлено 13 буферних пружин у приямках, проте не уточнено на які саме ліфти. Для уточнення цієї інформації подано запит від 20.11.2018 №561 до ТОВ «Ліфт-Еко». Крім цього, у ЛКП укладено договір №14/37 від 19.06.2014 з ТОВ «Ліфт-Еко» на технічне обслуговування, ремонт ліфтів і диспечерських систем.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні, викладеним у позовній заяві, просив позовні вимоги задовольнити повністю.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи.

Дослідивши доводи заяв по суті спору та долучені до матеріалів справи письмові докази, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Уповноваженими посадовими особами Головного управління Держпраці у Львівській області начальником відділу нагляду в АПК та СКС ОСОБА_2, головними державними інспекторами Струтинською Галиною Євгенівною, Фургалом Григорієм Володимировичем, Могильницьким Богданом Романовичем та Даній Ігорем Ярославовичем відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Львівській області від 07.09.2018 №2081-П (а.с. 7) та направлення на проведення перевірки від 07.09.2018р. №1898 (а.с.8) у присутності уповноваженої особи відповідача головного інженера ЛКП "Старий Сихів" ОСОБА_3 у період часу з 14.00 год. 10 вересня 2018 р. по 16.30 год. 17 вересня 2018 року проведено планову перевірку на ЛКП "Старий Сихів" щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

В результаті проведеної перевірки були виявлені факти порушення вимог чинних нормативно - правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників ЛКП "Старий Сихів", і які не були своєчасно усунені на момент проведення планової перевірки, а саме:

1)допущено до роботи пасажирські ліфти (реєстр. №Л-4024 (1 під'їзд), №Л-4025 (2 під’їзд), №Л-4026 (3 під'їзд) по вул. Вернадського 2); (реєстр. №Л-4010 (1 під'їзд), №Л-4011 (2 під’їзд), №Л-4012 (3 під'їзд) по вул. Антонина 26); (реєстр. №Л-4018 (1 під'їзд), №Л-4019 (2 під’їзд) по вул. Антонина 28), без проведення технічного огляду та експертного обстеження, що є порушенням п. 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 19 (далі - Правил №190).

Відповідно до п. 9.7.15 Правил №190 робота ліфта не дозволяється, якщо не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта.

2)не проведено експертне обстеження пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-4024 (1 під’їзд), №Л-4025 (2 під'їзд). №Л-4026 (3 під'їзд) по вул. Вернадського 2); (реєстр. №Л-4010 (1 під’їзд), №Л-4011 (2 під'їзд), №Л-4012 (3 під’їзд) по вул. Антонина 26); (реєстр. №Л-4018 (1 під’їзд, №Л-4019 (2 під'їзд) по вул. Антонина 28), після закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п. 9.6.1 Правил №190.

Згідно з п. 9.6.1 Правил №190 експертне обстеження проводиться у разі закінчення граничного строку експлуатації.

3)не проведено позачерговий технічний огляд пасажирських ліфтів (реєстр. № Л-4024 (1 під'їзд), №Л-4025 (2 під'їзд). №Л-4026 (3 під'їзд) по вул. Вернадського 2); (реєстр. №Л-4010 (1 під'їзд), №Л-4011 (2 під'їзд), №Л-4012 (3 під'їзд) по вул. Антонина 26); (реєстр. №Л-4018 (1 під'їзд). №Л-4019 (2 під'їзд) по вул. Антонина 28), після закінчення граничного експлуатації, що є порушенням п. 9.5.1 Правил №190.

Відповідно до п. 9.5.1 Правил №190 позачерговий технічний огляд ліфта проводять у разі закінчення граничного строку експлуатації.

4)не проведено заміну тягових канатів пасажирського ліфта (реєстр. №Л-4026 (3 під’їзд) по вул. Вернадського 2) (обрив сталки тягового каната), що є порушенням п. 9.5.2 Правил №190.

Згідно з п. 9.5.2 Правил №190, якщо під час проведення ремонту були замінені тягові канати (ланцюги), то під час проведення позачергового технічного огляду після ремонту новоустановлені елементи повинні підлягати огляду для визначення їх стану, перевірянню на функціонування, а у випадках, зазначених у пункті 9.5.3 цих Правил. - випробуванню.

5)не проведено експертне обстеження після закінчення граничного строку експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-4331) вул. Трильовського, 29/3; (реєстр. № Л-4349) вул.Трильовського, 29/1; (реєстр.№Л-4350) вул. Трильовського, 29/2; (реєстр. №Л-4087) вул.Трильовського, 27а; (реєстр.№Л-4057) вул. Трильовського, 33/3; (реєстр.№Л-4058) вул. Трильовського, 33/2; (реєстр. №Л-4059) вул. Трильовського, 33/1, що є порушенням пунктів 9.6.1.9.7.15 Правил №190.

Відповідно до п. 9.6.1 Правил №190 експертне обстеження проводиться у разі закінчення граничного строку експлуатації.

Згідно з п. 9.7.15 Правил №190 робота ліфта не дозволяється, робота ліфта не дозволяється, якщо не проведено експертне обстеження ліфта;

6) не проведено позачерговий технічний огляд після закінчення граничного строку експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-4331) вул. Трильовського. 29/3; (реєстр. №Л- 4349) вул. Трильовського, 29/1; (реєстр. №Л-4350) вул. Трильовського, 29/2; (реєстр. №Л-4087) вул. Трильовського, 27а; (реєстр. №Л-4057) вул. Трильовського, 33/3; (реєстр. №Л-4058) вул. Трильовського, 33/2; (реєстр. №Л-4059) вул. Трильовського, 33/1, що є порушенням п. 9.5.1, 9.7.15. Правил №190.

Відповідно до п. 9.5.1 Правил №190 позачерговий технічний огляд ліфта проводять у разі закінчення граничного строку експлуатації.

Згідно з п. 9.7.15 Правил №190 робота ліфта не дозволяється, якщо не проведено технічний огляд ліфта.

7) Відсутні буфери кабін і противаг в приямках пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-4331) вул. Трильовського, 29/3; (реєстр. №Л-4349) вул. Трильовського, 29/1; (реєстр.№Л-4350) вул.Трильовського, 29/2; (реєстр. №Л-4087) вул. Трильовського, 27а; (реєстр. №Л-4057) вул. Трильовського, 33/3; (реєстр. №Л-4058) вул. Трильовського, 33/2; (реєстр.№Л-4059) вул. Трильовського, 33/1, що є порушенням пунктів 6.6.6., 9.7.15 Правил №190.

Відповідно до п. 6.6.6 Правил №190 напрямні, буфери і кінцеві вимикачі повинні відповідати вимогам глави 10 ДСТУ ЕN 81-1:2003 та ДСТУ ЕN 81-2:2003.

8) не замінена тріснута пружина підвіски противаги пасажирського ліфта (реєстр. №Л-4331) вул. Трильовського, 29/3, що є порушенням п. 6.6.4 Правил №190.

Згідно з п. 6.6.4 Правил №190 підвісна система, компенсація та обмеження швидкості електричних ліфтів повинні відповідати вимогам глави 9 ДСТУ ЕN 81-1:2003.

Два примірники акта підписані посадовими особами органу державного нагляду, що здійснювали захід державного нагляду та головним інженером ЛКП "Старий Сихів" ОСОБА_3. Один примірник акта 17.09.2018 року вручено директору ЛКП "Старий Сихів" ОСОБА_4 і підписано останнім без жодних зауважень та заперечень.

Відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року за результатами проведеної перевірки та у зв’язку з виявленими порушеннями, посадовими особами структурних підрозділів Управління Держпраці було складено акт перевірки суб'єкта господарювання від 17 вересня 2018 року за № 13/01/156/0913 (а.с. 11-16), в якому задокументовано зазначені вище факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників ЛКП "Старий Сихів".

Даючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 № 877-V.

Приписами статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності» визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до частини 1 та 4 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).

Згідно з частиною 7 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі – загальнообов’язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно з п. 7 даного Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до приписами Положення про Управління Держпраці, Управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Частиною 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачене повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

У відповідності до п. 1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 № 826 (далі - Положення) загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:

- порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;

- порушень вимог Кодексу України про надра;

- відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

- не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;

- виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

Так, як вбачається з матеріалів справи, в результаті позапланової перевірки позивачем встановлено та зафіксовано в акті перевірки від 17.09.2018 № 13/01/056/0913 (а.с. 11-16) порушення вимог законодавства з охорони праці, промислової безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю працівників ЛКП «Старий Сихів».

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В спростування позовних вимог відповідач покликається на те, що ЛКП «Старий Сихів направлено лист 18.09.2018 №481 на ДП «Західний експертно-технічний центр держпраці» для забезпечення проведення експертного обстеження ліфтів з зазначенням кошторисної вартості.

Суд критично оцінює такі доводи відповідача, оскільки хоча ЛКП «Старий Сихів» вживає дії, спрямовані на проведення експертного обстеження ліфтів, однак, станом на дату розгляду справи доказів, які свідчили б про усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 17.09.2018 № 13/01/056/0913, відповідачем не надано.

При вирішенні питання щодо необхідності застосування до відповідача заходів реагування, суд виходить, зокрема, з того, що згідно із статтею 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Відповідно до ст.27 Конституції України, обов'язок держави - захищати життя людини.

Згідно з ч.3 ст.43 Конституції України, кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Статтею 44 Закону України «Про охорону праці» визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі, на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

З огляду на доведеність позивачем факту порушення відповідачем вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, та на те, що подальша експлуатація пасажирських ліфтів: (реєстр. №Л-4024 (1 під’їзд), № Л-4025 (2 під’їзд), № Л-4026 (3 під’їзд) по вул. Вернадського, 2; (реєстр. №Л-4010 (1 під’їзд), № 4011(2 під’їзд), №Л-4012 (3 під’їзд) по вул.Антоновича, 26; (реєстр. №Л-4018 (1 під’їзд), № Л-4019 (2 під’їзд) по вул.Антоновича, 28; (реєстр. №Л-4351) по вул. Трильовського, 29/3; (реєстр. №Л-4349) по вул. Трильовського, 29/1; (реєстр. №Л-4350) по вул. Трильовського, 29/2; (реєстр. №Л-4087) по вул. Трильовського, 27а; (реєстр. №Л-4057) по вул. Трильовського, 33/3; (реєстр. №Л-4058) по вул. Трильовського, 33/2; (реєстр. №Л-4059) Трильовського, 33/1, до повного усунення встановлених в акті перевірки від 17.09.2018 № 13/01/156/0913 порушень, створює об'єктивну загрозу здоров'ю і життю людей і може призвести до тяжких наслідків, суд вважає за доцільне застосувати до ЛКП «Старий Сихів» заходи реагування у вигляді заборони експлуатації вищезазначених ліфтів. Таким чином, позов належить задовольнити.

Так, згідно з ч. 5 ст. 4 Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

При цьому, суд не вбачає підстав для звернення цього рішення до негайного виконання, про що просить позивач, з огляду на таке.

Відповідно до статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються рішення суду про: 1) присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць; 2) присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць; 3) поновлення на посаді у відносинах публічної служби; 4) припинення повноважень посадової особи у разі порушення нею вимог щодо несумісності; 5) уточнення списку виборців; 6) усунення перешкод та заборону втручання у здійснення свободи мирних зібрань; 7) накладення арешту на активи, що пов’язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради Безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них.

Негайно також виконуються рішення суду, прийняті в адміністративних справах, визначених пунктами 1, 5 частини першої статті 263, пунктами 1-4 частини першої статті 283 цього Кодексу.

Отже, рішення суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) не підлягає негайному виконанню.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати субєкта владних повноважень, повязані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки, під час розгляду даної справи, свідки судом не залучались та судові експертизи не призначались, суд вважає за необхідне зазначити, що судові витрати понесені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 72, 77, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позов задовольнити повністю.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ЛКП «Старий Сихів», а саме заборонити експлуатацію пасажирських ліфтів: (реєстр. №Л-4024 (1 під’їзд), № Л-4025 (2 під’їзд), № Л-4026 (3 під’їзд) по вул. Вернадського, 2; (реєстр. №Л-4010 (1 під’їзд), № 4011(2 під’їзд), №Л-4012 (3 під’їзд) по вул.Антоновича, 26; (реєстр. №Л-4018 (1 під’їзд), № Л-4019 (2 під’їзд) по вул.Антоновича, 28; (реєстр. №Л-4351) по вул. Трильовського, 29/3; (реєстр. №Л-4349) по вул. Трильовського, 29/1; (реєстр. №Л-4350) по вул. Трильовського, 29/2; (реєстр. №Л-4087) по вул. Трильовського, 27а; (реєстр. №Л-4057) по вул. Трильовського, 33/3; (реєстр. №Л-4058) по вул. Трильовського, 33/2; (реєстр. №Л-4059) Трильовського, 33/1 до усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 17.09.2018 № 13/01/156/0913.

Судові витрати розподілу не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 13.12.2018.

Суддя В.М. Сакалош