ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 грудня 2018 року м. Житомир справа № 240/5749/18
категорія 8.3.4
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токарева М.С., розглянувши позовну заяву приватного підприємства "М.І.А.С." до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень і податкової вимоги,
встановив:
Приватне підприємство "М.І.А.С." звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень і податкової вимоги.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху із наступних підстав.
Згідно ст. 1 цього Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ч. 1 ст. 2 Закону № 3674-VI).
Відповідно до ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 цього Закону ( у редакції на час звернення позивача з позовом). Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору становить - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд зазначає, що кожне з оскаржуваних рішень є актом індивідуальної дії та кожним з них, або збільшено суму грошового зобов`язання з податків та зборів, або застосовано штрафні санкції. Таким чином, кожне з оскаржуваних рішень є окремою позовною вимогою та тягне за собою сплату відповідної суми судового збору у передбаченому порядку.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем оскаржуються:
- податкове повідомлення-рішення від 19.10.2018 №0110965112 про зобов'язання сплатити штраф в сумі 58436,68 грн.;
- податкове повідомлення-рішення від 14.09.2018 №000261202 про відсутність прав на отримання бюджетного відшкодування за червень 2018 року та про відсутність права на врахування такої суми від'ємного значення при наданні бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку у розмірі 588748, 00 грн., в частині 294374,00 грн.;
- податкове повідомлення-рішення від 14.09.2018 №000241202 про зменшення розміру від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного податкового періоду на суму 65752,00 грн.;
- податкове повідомлення-рішення від 01.11.2018 №0002341202 за формою В-3 про відсутність права на отримання бюджетного відшкодування за серпень 2018 року та про відсутність права на врахування такої суми від'ємного значення при надані бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку у розмірі 91953,00 грн.
- податкову вимогу від 03.10.2018 № 190721-51 про сплату податкового боргу в сумі 202408,65 грн.
Оскаржувані позивачем податкові повідомлення-рішення мають окремі правові наслідки, не пов'язані між собою, та кожне з них має конкретно визначений розмір грошового зобов'язання, а тому при їх оскарженні у судовому порядку судовий збір розраховувався із встановленого діючим законодавством розміру окремо за кожним рішенням та сплачується окремим платіжним документом.
Крім того, слід наголосити, що жодною нормою законодавства не передбачено, що при зверненні до суду із позовами щодо оскарження податкових повідомлень-рішень сума судового збору визначається із загальної суми донарахованих грошових зобов’язань та штрафних санкцій.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі:
- за податкове повідомлення-рішення від 19.10.2018 №0110965112 на суму 58436,68 грн. - 1762,00 грн.;
- за податкове повідомлення-рішення від 14.09.2018 №000261202 на суму 294374,00 грн. - 4415,61 грн.;
- за податкове повідомлення-рішення від 14.09.2018 №000241202 на суму 65752,00 грн. - 1762,00 грн.;
- за податкове повідомлення-рішення від 01.11.2018 №0002341202 на суму 91953,00 грн. - 1762,00 грн.
- за податкову вимогу від 03.10.2018 № 190721-51 на суму 202408,65 грн. - 3036,13 грн.
Загальна сума судового збору, яку необхідно сплатити позивачу становить 12 737,74 грн. (1762,00+4415,61+1762,00+1762,00+3036,13=12 737,74 грн.)
Позивачем до позову додано платіжне доручення № 671 від 07.12.2018 про сплату судового збору на суму 10693,87 грн. Тому недоплачена сума судового збору становить 2043,87 грн. (12 737,74-10693,87).
Відповідно до частин 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом:
- надання до суду доказу (оригіналу квитанції) сплати судового збору в сумі 2043,87 грн.
Платіжні реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: УК у м.Житомирі/Житомир/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38035726
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: 34310206084009
Наявність відомчої ознаки: "84" Окружні адміністративні суди
Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу:*;101; код ЄДРПОУ позивача; Судовий збір, за позовом, Житомирський окружний адміністративний суд.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Позовну заяву приватного підприємства "М.І.А.С." залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя М.С. Токарева