
Справа №167/1340/18
Провадження №3/167/495/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.12.2018 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Сіліча І.І.
секретаря судових засідань - ОСОБА_1
з участю прокурора - Стасюка А.П.
особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рожище справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, не працюючого, депутата Береської сільської ради Рожищенського району, -
- за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №265 від 19.11.2018 року ОСОБА_2, будучи депутатом Береської сільської ради Рожищенського району та згідно п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом на якого поширюється дія даного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №274 від 30.11.2018 року ОСОБА_2 будучи депутатом Береської сільської ради Рожищенського району Волинської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, до офіційного веб-сайту Національного агентства несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою Рожищенського районного суду Волинської області від 13.12.2018 року вищевказані справи об'єднані в одне провадження. Об'єднаному провадженню присвоєно номер № 167/1340/18, провадження № 3/167/495/18.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю, щиро розкаявся, просив суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просив визнати його винним у вчиненні даних правопорушень.
Заслухавши пояснення правопорушника, прокурора, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
Так, норма ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Як встановлено із матеріалів справи, ОСОБА_2 є депутатом Береської сільської ради Рожищенського району Волинської області, а тому є суб'єктом даного корупційного правопорушення.
Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що ОСОБА_2 подав електронні декларації осіб, уповноважених функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік - 15.05.2018 року, за 2016 рік – 20.11.2018 року, тобто з порушенням вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
На підтвердження поважності несвоєчасного подання декларацій ОСОБА_2 не надав суду жодних доказів.
Оскільки ОСОБА_2 без поважних причин несвоєчасно подав електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 та 2017 роки, що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в його діях є склад корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У відповідності до ч.2 ст.33 КУпАП суд при обранні виду та розміру адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, щире каяття, як пом’якшуючу обставину, відсутність обставин, котрі обтяжують покарання, а тому призначає стягнення на підставі ч.2 ст.36 КУпАП у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому з ОСОБА_2 необхідно стягнути 352,40 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. судового збору.
Судовий збір має бути сплачений на рахунок: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ: І.І.Сіліч