ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2010р. Справа № 2а-6028/09/2370
16 год. 15 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Новікової Т.В., при секретарі Комишній О.М., за участю представника позивача Левченка В.А. (за дов. ДПІ у Чигиринському районі), за відсутності представника відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області до малого приватного підприємства «Вегас» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Чигиринському районі Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом від 10.12.2009р. до малого приватного підприємства «Вегас» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 500 грн. 00 коп. за порушення законодавства про застосування реєстратора розрахункових операцій. В обґрунтування позовних вимог позивач, з посиланням на закони України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.1990р., «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р., вказує на порушення відповідачем терміну сплати штрафних санкцій у сумі 500грн.00 коп. відповідно до рішення № 0000712302 від 12.03.2009р.
Під час судового засідання представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд позов задовольнити.
Відповідач до зали судового засідання не зявився, однак направив до суду заперечення від 28.12.2009р. № 541, в якому заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності. Не погодившись з адміністративним позовом, відповідач з посиланням на Закон України №509-ХІІ та на Закон України №265/95-ВР, вважає позовні вимоги безпідставними за відсутності повноважень податкових органів стягувати штрафні санкції в даній категорії правопорушень.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали адміністративного позову, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного.
Мале приватне підприємство «Вегас» зареєстроване 19.10.1998р. виконавчим комітетом Одеської міської ради № 1556105 0001 002096, ідентифікаційний код юридичної особи 30199999 відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 № 258546 та взятий на облік платника податків від 12.09.2005р. № 324, здійснює господарську діяльність у сфері грального бізнесу відповідно до ліцензії від 03.07.2006р. №082810 серія АВ.
Співробітниками Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції в Дніпропетровській області 26.02.2009 р. о 17год. 43хв. на підставі направлення № 170 від 26.02.2009 р. та направлення № 169 від 26.02.2009 р., проведено перевірку дотримання субєктом господарювання - МПП «Вегас» порядку проведення розрахунків за товари (послуги) та вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Згідно акту перевірки від 26.02.2009р. господарської одиниці відповідача зали гральних автоматів МПП «Вегас», який розташований за адресою: Дніпропетровська область, м. Першотравенськ, вул. Октябрська, 14, встановлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 100 грн., що є порушення відповідачем п. 1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р.
Під час проведення перевірки було встановлено, що в денному звіті реєстратора розрахункових операцій зазначено 500 грн. 00 коп., хоча фактично на місці проведення розрахунків були кошти в сумі 600 грн. 00коп. відповідно до опису наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків.
На підставі акту перевірки від 26.02.2009р., державною податковою інспекцією у Чигиринському районі винесено рішення від 12.03.2009р. № 0000712302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 500 грн. 00коп., яке отримано представником відповідача 17.03.2009р., про що зазначено на корінці рішення, однак відповідачем не сплачено в установлений законом термін.
Оскільки відповідач не сплатив вчасно штрафні (фінансові) санкції до бюджету, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення вказаних коштів.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку, розмірах та у строки, встановлені законом.
Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII (ст.2,11), на органи податкової служби покладено здійснення контрольної функції, щодо реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Спеціальним законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95-ВР, що зобовязує субєктів підприємницької діяльності, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, а також видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Вимогами п.1 ст.17 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р. передбачено, що у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Оцінюючи обґрунтованість доводів позивача, суд враховує наявність встановленого факту проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 100 гривень.
Отже, суд дійшов висновку, що заборгованість відповідача зі сплати штрафних (фінансових) санкцій підлягає до стягнення в бюджет у сумі 500 грн., а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 25.01.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови, виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено представника позивача в судовому засіданні.
Керуючись ст. 69, 71, 94, ч.2 ст.128, ст.ст. 158-159, ст.163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з малого приватного підприємства «Вегас» (20901, Черкаська область, м. Чигирин, вул. Щорса, 39, код ЄДРПОУ 30199999)
на користь Державного бюджету через державну податкову інспекцію у Чигиринському районі Черкаської області (20901, Черкаська область, м. Чигирин, вул. Б.Хмельницького, 25, код ЄДРПОУ 34458679) штрафні (фінансові) санкції у сумі 500 грн. 00 коп. (пятсот гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складання постанови у повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі. то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 05 лютого 2010 року.
Суддя Т.В. Новікова