
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про зупинення провадження у справі)
11 грудня 2018 року м. Житомир справа № 240/5245/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черноліхова С.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,
встановив:
27.11.2018 до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом в якому просить:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо проведення перерахунку та виплати йому пенсії в неповному обсязі з 01 січня 2018 року, всупереч вимогам частини третьої статті 43 Закону № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин);
- зобов'язати відповідача - Головне Управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплачувати призначену йому пенсію, з урахуванням в складі грошового забезпечення для обрахунку пенсії, змінених з 01 січня 2018 року складових грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років), відповідно до даних, наданої відповідачу довідки Житомирського ОВК та суми середньомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірі 1578 грн 50 коп, яка була йому встановлена раніше та виплачувалася до 31.12.2017, починаючи з часу перерахунку, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», тобто з 01 січня 2018 року.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 13.11.2018 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження повідомлення (викликом) осіб. Судове засідання призначене на 06.12.2018.
Крім того, вищевказаною ухвалою залучено до участі у справі Житомирський обласний військовий комісаріат як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача.
06 грудня 2018 року розгляд справи відкладено на 11.12.2018, у зв'язку із перебуванням судді у відпустці, відповідно до наказу Житомирського окружного адміністративного суду № 01-108-в від 29.11.2018
Натомість у визначений судом дату та час, представники сторін у судове засідання не з'явилися, проте належним чином повідомлені (а.с.44-45).
20.11.2018 позивач подав до суду клопотання (вхідний номер №22779/18) про зупинення провадження у справі, в обґрунтування якого вказав, що в провадженні Окружного адміністративного суду м.Києва перебуває адміністративна справа про визнання незаконним пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018. Вважає, що розгляд даної справи №240/5245/18 є неможливим без врахування судом висновків, у рішенні Окружного адміністративного суду м. Києва в адміністративній справі №826/3783/18, у зв'язку з чим просить зупинити провадження у справі.
Розгляд вказаного клопотання у відповідності до п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) здійснюється у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі із наступних підстав.
Встановлено, що ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.03.2018 у справі №826/3783/18 відкрито адміністративне провадження за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Разом з тим, Окружний адміністративний суд м. Києва звернувся до Верховного Суду з поданням від 26.07.2018 про розгляд даної справи, як зразкової, однак ухвалою Верховного Суду від 22.08.2018 відмовлено у відкритті провадження за вказаним поданням та повернуто справу до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Предметом розгляду у даній адміністративній справі є:
- визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам";
- визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103;
- визнання незаконним Додатку №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.
Відповідно до пункту 3 ч.1 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі. Суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Отже, як встановлено із матеріалів адміністративної справи №240/5245/18, оскаржуваний позивачем перерахунок пенсії проведений на виконання та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, правомірність положень якої є предметом розгляду та оскарження в адміністративній справі №826/3783/18.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що рішення у адміністративній справі №826/3783/18 матиме істотне значення для вирішення спору по суті, у зв'язку з чим провадження у адміністративній справі №240/5245/18 необхідно зупинити до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у адміністративній справі №826/3783/18.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ухвалив:
Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/5245/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва в адміністративній справі №826/3783/18.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими ст.ст.295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Черноліхов