
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" грудня 2018 р. справа № 0940/1759/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Грицюка П.П.,
за участю секретаря судового засідання Ткачука І.М.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Попович В.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.10.2018 року дану позовну заяву залишено без руху, а позивачу надано строк для усунення недоліків (а.с. 10-12). У зв'язку з усуненням позивачем недоліків позовної заяви у встановлений строк ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.10.2018 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження (а.с.1-2).
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_3 відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності від 24.12.2015 року є власником 23/100 частин адміністративного будинку (підвального приміщення) нежитлового будинку по АДРЕСА_1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: НОМЕР_2, адміністративний будинок, загальна площа 1063,9 кв.м. Позивач 07.08.2018 року звернувся до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради із заявою про видачу містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва ремонтно-реставраційних робіт з пристосування підвального приміщення нежитлового будинку під заклад громадського обслуговування на АДРЕСА_1. За результатами звернення позивача, Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради згідно листів за № В/6993 від 05.09.2018 року повідомлено, що згідно рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради позивачу відмовлено у наданні вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для ремонтно-реставраційних робіт з пристосування підвального приміщення нежитлового будинку під заклад громадського обслуговування на АДРЕСА_1. Вважає бездіяльність Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради протиправною, а п.п. 2.9. п. 2 Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.08.2018 року №924 незаконним. Крім того, позивач вважає, що правові підстави для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини, передбачені частиною четвертою ст. 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", відсутні. Також позивач зазначив, що відповідно до Положення про Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, затвердженим рішенням Івано-Франківської міської ради №124-12 від 16.05.2017 року Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради є спеціально уповноваженим органом. Однак, жодних рішень про видачу чи відмову у видачі містобудівних умов та обмежень Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради не приймав. Приймаючи вищенаведене рішення від 22.08.2018 року № 924 виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради вийшов за межі наданих їм повноважень. Таким чином, позивач зазначає, що вищевказані обставини вказують на очевидну протиправність п. п. 2.9. п. 2 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.08.2018 року № 924 та наявність безумовних підстав для його скасування. Враховуючи наведене, позивач вважає протиправною бездіяльність Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради щодо розгляду заяви приватного підприємства "Колегія" на отримання містобудівних умов.
Відповідач - виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 25.10.2018 року. Представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с. 29-30). Просив суд в задоволенні позову відмовити, вказавши, що відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України про місцеве самоврядування» передбачено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі створення) ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені цим Законом до відання виконавчих органів ради. Відтак, вважає, що підлягають спростуванню твердження позивача, що виконавчий комітет міської ради не наділений повноваженнями приймати рішення про надання чи відмову у видачі містобудівних умов і обмежень, поскільки дані повноваження прямо передбачені п.п. 9 п. «а» ч. 1 ст. 31 та ч. 1 ст. 52 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідачем відзив від 25.10.2018 року надісланий позивачу, що підтверджується квитанцією про відправлення (а.с. 34). Однак, відповідь на відзив у строк, встановлений судом та інших заяв позивач не подав, поважних причин ненадання відповіді на відзив у встановлений судом строк не повідомив.
Відповідач Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради заяв чи клопотань суду не подав, правом на подання відзиву на позов, у десятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, не скористався. Також, відповідачем не повідомлено суд про поважність причин ненадання такого відзиву.
Згідно вимог ч. 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
В судовому засіданні представник позивач позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві.
При цьому, представник позивача в судовому засіданні звернув увагу на допущену описку в позовній заяві. Уточнивши позовні вимоги, зазначив, що просить суд зобов'язати Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради не надати ОСОБА_3 вихідні дані, а зобов'язати повторно розглянути заяву позивача (а.с. 64).
Представник виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечив, просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Представник Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджено наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с. 26, 63, 78).
Судом, за умови належного повідомлення відповідача про розгляд справи у відповідності до вимог ч. 3 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України, продовжено розгляд справи за відсутності відповідача Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради на підставі частини 1, п. 2 ч. 3 ст. 205 даного Кодексу.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши представників позивача, відповідача, дослідивши подані докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на адміністративний будинок за адресою: АДРЕСА_1 є власником 23/100 адміністративної будівлі, вид спільної власності: спільна часткова, форма власності: приватна (а.с. 9).
07.08.2018 року позивачем подано Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради заяву про надання містобудівних умов і обмежень на об'єкт, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.16).
Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 924 від 22.08.2018 року, зокрема пунктом 2.9 пункту 2 відмовлено у наданні вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва: ОСОБА_3 для ремонтно-реставраційних робіт з пристосуванням підвального приміщення нежитлового будинку під заклад громадського обслуговування на АДРЕСА_1 (зворотній бік а.с. 8).
05.09.2018 року Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради повідомлено, що рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 924 від 22.08.2018 року відмовлено у наданні вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва: ОСОБА_3 для ремонтно-реставраційних робіт з пристосуванням підвального приміщення нежитлового будинку під заклад громадського обслуговування на АДРЕСА_1, що підтверджується листом за № В/6993 (а.с.8).
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Відповідно до ч.5 статті 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: отримання замовником або проектувальником вихідних даних; розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; затвердження проектної документації; виконання підготовчих та будівельних робіт; прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Частиною першою статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що основними складовими вихідних даних є містобудівні умови та обмеження.
Згідно частини третьої статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додаються:
1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
2) копія документа, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);
3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;
4) витяг із Державного земельного кадастру.
Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об'єкта будівництва. Вказаний перелік документів, який заявник повинен подати для надання містобудівних умов та обмежень є вичерпним.
Витяг з містобудівного кадастру для формування містобудівних умов та обмежень до документів замовника додає служба містобудівного кадастру (у разі її утворення).
ОСОБА_3 з метою пристосування під заклад громадського обслуговування частини об'єкта культурної спадщини місцевого значення (251,0 кв.м.) підвального приміщення нежитлового будинку по АДРЕСА_1 звернулось до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради із заявою від 07.08.2018 року щодо видачі містобудівних умов та обмежень.
Відповідно до досліджених судом доказів серед поданих позивачем документів містилась: нотаріально завірена копія Договору; витяг з Державного реєстру на нерухоме майно про реєстрацію права власності; охоронний договір № 09.02.2016 року №345; Акт технічного стану об'єкта культурної спадщини; ситуаційна схема; викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:5000; містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва (а.с. 36-56).
У відповідності до частини шостої статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову в їх наданні здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви, затверджується наказом такого органу.
Згідно частини четвертої статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є:
1) неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень;
2) виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці;
3) невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень здійснюється шляхом направлення листа з обґрунтуванням підстав такої відмови відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання.
При цьому, підставами для відмови у видачі містобудівних є виключно підстави, визначені частиною четвертою статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Будь-яких інших підстав для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень чинним законодавством не передбачено.
Листом Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради від 05.09.2018 рок за № В/6993 повідомлено винника В.Д., що за результатами розгляду його звернення, рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.08.2018 року № 924 відмовлено у наданні вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для ремонтно-реставраційних робіт з пристосуванням підвального приміщення нежитлового будинку під заклад громадського обслуговування на вул.. Галицькій, 45, м. Івано-Франківськ. До повідомлення Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради долучено витяги з рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Судом встановлено, що Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради у вищенаведеному листі не зазначив законні підстави відмови у наданні вихідних даних містобудівної документації, тому суд прийшов до висновку, що було порушено вимоги ч. 4 ст. 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Крім того, як вбачається з листа Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради 05.09.2018 року, такий лист не є рішенням спеціально уповноваженого органу містобудування та архітектури про надання містобудівних умов та обмежень або відмову у їх наданні.
Згідно частин третьої статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі за заявою замовника.
Згідно пункту 1.5 Положення про Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради затвердженим рішенням Івано-Франківської міської ради №124-12 від 16.05.2017 року у місті Івано-Франківську спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури є Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.
Виходячи з наведених норм містобудівного законодавства вбачається, що Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви має прийняти рішення про надання містобудівних умов та обмежень або про відмову у їх наданні.
Таким чином, у спірних правовідносинах, які виникли між сторонами, праву позивача отримати містобудівні умови та обмеження беззаперечно кореспондує обов'язок прийняти таке рішення спеціально уповноваженим органом.
Проте, з досліджених судом копії листа Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, жодні рішення Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради про видачу чи відмову у видачі вищевказаних умов та обмежень не приймались.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про протиправну бездіяльність Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради щодо розгляду заяви ОСОБА_3
Під дискреційним розуміють повноваження, яке адміністративний орган, приймаючий рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Однак, виходячи із принципу диспозитивності адміністративного судочинства і дискреційних повноважень відповідача, у суду відсутні повноваження щодо прийняття остаточного рішення про надання чи відмову у наданні містобудівних умов та обмежень. Такі повноваження належать виключно Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, які з врахуванням встановлених вище обставин повинні реалізовуватися відповідно до закону самостійно.
Таким чином, суд вважає, що враховуючи протиправну бездіяльність Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, найбільш дієвим способом захисту порушеного права, є встановлення судом зобов'язання Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, як спеціально уповноваженого органу містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 07.08.2018 року.
Одночасно, надаючи оцінку правомірності п.п. 2.9 п. 2 рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.08.2018 року № 924, суд зазначає наступне.
У відповідності з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 3 ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції
Як уже було зазначено вище, згідно частин третьої-п'ятої статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.
Відповідно до п. 1.5. Положення про Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради затвердженим рішенням Івано-Франківської міської ради №124-12 від 16.05.2017 року Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради є спеціально уповноваженим органом з питань містобудування, архітектури Івано-Франківської міської ради.
За результатом звернення ОСОБА_3 Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради листом від 05.09.2018 року за № В/6993 повідомлено позивача про те, що саме рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.08.2018 року № 924 відмовлено у наданні вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для ремонтно-реставраційних робіт з пристосуванням підвального приміщення нежитлового будинку під заклад громадського обслуговування на вул. Галицькій, 45, м. Івано-Франківськ.
Аналізуючи вищенаведені законодавчі положення, суд дійшов висновку, що жодний інший виконавчий орган Івано-Франківської міської ради, в тому числі і виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради не наділений такими повноваженнями.
Таким чином, приймаючи рішення про відмову ОСОБА_3 у видачі містобудівних умов і обмежень, виконавчий комітет вийшов за межі повноважень делегованих йому Івано-Франківською міською радою.
Отже, вищевказані обставини вказують на очевидну неправомірність п.п. 2.9. п. 2 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.08.2018 року № 924 ОСОБА_3 та наявність підстав для його скасування.
Таким чином, суд дійшов висновку про протиправність бездіяльності Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради щодо надання (ненадання) ОСОБА_3 вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для ремонтно-реставраційних робіт з пристосування підвального приміщення нежитлового будинку під заклад громадського обслуговування по АДРЕСА_1, а тому п.п. 2.9. п. 2 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.08.2018 року № 924 "Про надання вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва" слід скасувати. Враховуючи вищенаведене, суд дійшов переконання про обгрунтованість адміністративного позову в цілому за всіма заявленими позовними вимогами.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем сплачено судовий збір за подання вказаного адміністративного позову не майнового характеру у розмірі 1409,60 грн, що підтверджується квитанціями №0.0.1145539323.1 від 27.09.2018 року та №0.0.1151176277.1 від 05.10.2018 року.
При цьому, сплачений ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 1409,60 грн підлягає стягненню на користь позивача з Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради за рахунок їхніх бюджетних асигнувань.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати пп. 2.9 п. 2 рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.08.2018 року № 924 "Про надання вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва".
Визнати протиправною бездіяльність Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради щодо надання (ненадання) ОСОБА_3 вихідних даних - містобудівних умов та обмежень для ремонтно-реставраційних робіт з пристосування підвального приміщення нежитлового будинку під заклад громадського обслуговування по АДРЕСА_1.
Зобов'язати Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 07.08.2018 року про надання містобудівних умов і обмежень на об'єкт, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради (код ЄДРПОУ 40216470) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), сплачений судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.
Стягнути з Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (код ЄДРПОУ 04054346) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), сплачений судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
ОСОБА_3, (ідентифікаційний код НОМЕР_1), АДРЕСА_2;
Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, (код ЄДРПОУ 40216470), вул. Незалежності, 9, м. Івано-Франківськ,76000;
Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, (код ЄДРПОУм 04054346), вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76018.
Суддя /підпис/ Грицюк П.П.
Рішення складене в повному обсязі 12 грудня 2018 р.