
Провадження № 3/243/3637/2018
Справа № 243/11891/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«11» грудня 2018 року Слов’янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого: - судді Неминущого Г.Л.,
за участю: секретаря судового засідання - Нікіфорової В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 8 матеріали, які надійшли від Батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов’янськ УПП в Донецькій області Департаменту патрульної поліції у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1, працюючого водієм в УкрСпецЛогістиці, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
26 листопада 2018 року, о 14 годині 00 хвилин, у м. Слов’янську по вулиці Сучасній, біля будинку № 31, водій ОСОБА_1, керував транспортним засобом ГАЗ 2752-114, державний номерний знак НОМЕР_2, стосовно нього встановлено тимчасове обмеження прав керування транспортними засобами від 15 лютого 2018 року, Слов’янським міськрайонним відділом ДВС ГТУЮ у Донецькій області, чим порушив вимоги п. 2.1а ПДР України та тим самим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Також, о 14 годині 00 хвилин, у м. Слов’янську по вулиці Сучасній, біля будинку № 31, водій ОСОБА_1, керував транспортним засобом ГАЗ 2752-114, державний номерний знак НОМЕР_2, з явними ознаками алкогольного сп’яніння (нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей). Від проходження огляду на встановлення стану алкогольного сп’яніння, у встановленому законом порядку, відмовився, у присутності двох свідків. Від керування відсторонений, здійснювалась відео зйомка, за допомогою технічного засобу відео реєстратору bodicam АН 00059, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та тим самим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
04 грудня 2018 року провадження № 3/243/3637/2018, справа № 243/11891/18 та провадження № 3/243/3638/2018, справа № 243/11893/18 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 126 та ч. 1 ст. 130 КУпАП було об’єднане в одне провадження під № 2/243/3637/2018, справа № 243/11891/18.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.
ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином працівниками патрульної поліції, що вбачається із Протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 157713 від 26 листопада 2018 року та Протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 137612 від 26 листопада 2018 року, причини неявки суду не повідомив.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353, встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306.
Згідно з п. 1.1 Правил дорожнього руху України вони, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
Відповідно до п. 1.9 Правил дорожнього руху України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов’язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Відповідно до п. 2.1а Правил дорожнього руху України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно із п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України № 1452/732 від 09 листопада 2015 року, огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Пунктом 15,16 розділу ІІІ цієї Інструкції передбачено, що за результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме:
-Протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 157713 від 26 листопада 2018 року; Протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 137612 від 26 листопада 2018 року;
-Постановою про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортним засобом від 15 лютого 2018 року, виконавче провадження ВП № 52300315, за яким ОСОБА_1 було обмежено у праві керування транспортним засобом до моменту погашення ним заборгованості зі сплати аліментів;
-Поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 26 листопада 2018 року;
-Реєстром матеріалів про адміністративні правопорушення № 4348 від 28 листопада 2018 року.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 126 та ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 126 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведена у повному обсязі. Обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд бере до уваги ч. 2 ст. 36 КУпАП, відповідно до якої стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 126, 130, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 126 та ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп., на р/р 31112149005001 в банку ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 899998, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38033949, отримувач коштів Донецьке УК/Дон.Обл./ 21081300, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, на користь держави на р/р 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов’янський міськрайонний суд.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду ОСОБА_4