
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
10 грудня 2018 року м. Київ № 826/17578/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., при секретарі Мині І.І., розглянувши в підготовчому судому засіданні адміністративну справу
за позовом до проОСОБА_1 Кабінету Міністрів України Державної екологічної інспекції України визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії за участі представників сторін:
позивача, від відповідачів - Пулець А.С., Бодня В.А.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.11.2018р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено в підготовче засідання.
В підготовчому судовому засіданні 10.12.2018р. суд ухвалив залучити в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Державну екологічну інспекцію у м. Києві та Державну екологічну інспекцію Столичного округу.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Відповідно до ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. Пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дасть змогу третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази і надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Відповідно до частин першої та другої статті 183 Кодексу адміністративного судочинства України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Відповідно до частин четвертої-сьомої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, Національного банку України, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.
Враховуючи викладене, з огляду на оскарження Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №102 "Питання реалізації Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища", суд вважає за необхідне зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити таку публікацію.
Керуючись статтями 33, 49, 165, 183, 264 Кодексу адміністративного судочинства України суд
УХВАЛИВ:
1. Залучити в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Державну екологічну інспекцію у м. Києві (02121, м. Київ, вул. Горлівська, 220, код ЄДРПОУ 39975277) та Державну екологічну інспекцію Столичного округу (01042, м. Київ, пров. Новопечерський, 3, корп. 2, код ЄДРПОУ 42163667).
2. Запропонувати третім особам надати пояснення або відзив на підтримку або заперечення проти позову.
3. Зобов'язати Кабінет Міністрів України, відповідно статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, опублікувати оголошення про оскарження Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №102 "Питання реалізації Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища" у виданні, у якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
4. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
5. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до судового розгляду.
6. Зобов'язати Кабінет Міністрів України надати докази виконання пункту 3 даної ухвали до підготовчого судового засідання у справі №826/17578/18, яке відбудеться 08 лютого 2019 року о 13 год. 10 хв. в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1, зал судових засідань №3.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя С.К. Каракашьян