
Справа № 314/5504/18№&g4;
Провадження № 3/314/1335/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.12.2018 року м. Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Кіяшко В.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Вільнянського ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області стосовно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, яка мешкає за адресою: Запорізька область, місто Вільнянськ, вулиця Калинова, будинок 23, не працює, інші відомості суду не відомі,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Вільнянського районного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1, про вчинення останньою адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 130 КУпАП, згідно протоколу серії БД № 240808 від 21.11.2018 року, який складений поліцейським СРПП № 1 старшим сержантом поліції ОСОБА_2
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, гр. ОСОБА_1, 21.11.2018 року об 11-10 год., в місті Вільнянськ по вулиці Софіївській керувала автомобілем НОМЕР_1 не впоралась з керуванням, здійснила наїзд на перешкоду (ворота) та залишила місце дорожньо-транспортної пригоди поїхала. Після чого вживала алкогольні напої до проведення медичного огляду. Огляд проводився за допомогою алкотестері «Драгер» в присутності двох свідків, тест № 1475, результат – 2,04 % проміле.
Даними діями ОСОБА_1 порушила вимоги п. 2.10 «є» Правил дорожнього руху України.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Так, статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогамст. 256 КУпАП, а саме до адміністративного матеріалу не долучено документу, що посвідчує особу, відносно якої складений такий протокол, задля вірного написання прізвища, ім’я та по батькові та інших даних.
Крім того, санкція ст. 130 КУпАП передбачає накладення штрафу на водіїв з позбавленням права керування транспортними засобами. При цьому, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні відомості про отримання чи не отримання особою, що притягується до адміністративної відповідальності посвідчення водія, що унеможливлює вирішення питання щодо позбавлення права керування транспортними засобами у разі притягнення до адміністративної відповідальності.
До того ж, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не долучені докази знаходження у співробітників поліції, які складали протокол, в наявності на 21.11.2018 року о б 11 годині 10 хвилин спеціального технічного засобу «Драгер», яким проводився огляд на виявлення стану алкогольного сп’яніння та які дозволені до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Згідно зі статтею 129 Конституції України, розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, а тому суд не може виконувати одночасно функцію дізнання, обвинувачення і правосуддя.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов’язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Наведені порушення є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Отже, судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256, 278, 280 КУпАП, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи № 314/5504/18, провадження № 3/314/1335/18 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 4 ст. 130 КУпАП повернути до Вільнянського ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Кіяшко
03.12.2018