
Справа № 379/1529/18
3/379/442/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.12.2018 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Потеряйко Світлана Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли Таращанського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ НП України в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, , проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Таращанського районного суду надійшов даний адміністративний протокол в якому зазначено, що 26.11.2018 року о 23 год. 45 хв. по вул. Білоцерківська в м. Тараща Київської області водій ОСОБА_1 керував незареєстрованим моторолером Хонда з ознаками алкогольного сп’яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння у встановленому законом порядку водій відмовився.
Таким чином, правопорушник порушив вимоги п. 2.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 140 КУпАП, визначено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення одного з діянь, передбачених ч. 1 ст. 130 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище,ім’я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає від повільність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 4 Розділу VII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року, поліцейський, який подає матеріали до розгляду, готує довідку про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право користування транспортним засобом відповідної категорії, а за матеріалами про адміністративні правопорушення, передбачені ч. ч. 2,3 ст. 130 КУпАП – довідку про належність транспортного засобу.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.. 255 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали справи, встановлено, що при направленні адміністративного матеріалу Таращанським ВП Миронівського Вп ГУ НП в Київській області не було долучено довідки про наявність чи відсутність повторності вчинення адміністративного правопорушення та довідку про належність транспортного засобу .
Таким чином, слід прийти до висновку, що надані до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 130 КУпАП містять суттєві суперечності та неточності, що можуть свідчити про те, що протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог, вказаних в Інструкції. Це в свою чергу унеможливлює подальший розгляд справи в суді з предмету з’ясування належності та допустимості доказів по справі.
Зазначені вище недоліки не дають можливості суду встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винуватість правопорушника та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатись суддею у межах тих обставин, що вказані у протоколі про таке порушення.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об’єктивно розглянути дану справу та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення, у зв’язку з чим дана справа підлягає поверненню до Таращанського ВП Миронівського Вп ГУ НП в Київській області на доопрацювання, в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки у відповідності до вимог чинного законодавства.
На підставі наведеного, керуючись ч. 2 ст. 140, 245, 256, 266, 278 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП – повернути на доопрацювання до Таращанського ВП Миронівського ВП ГУ НП в Київській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_3.