
Справа № 563/1527/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.12.2018 року м. Корець
Корецький районний суд Рівненської області
в складі головуючого судді: Загородько Н.А.
секретар судового засідання Турович М.І.
за участю захисника-адвоката Затинного С.С.
розглянувши матеріали, які надійшли від управління патрульної поліції в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, не працюючого,
- за ч. 2 ст. 130 КУпАП, -
встановив:
22.09.2018 року о 06 год.56 хв. на а/д Київ-Чоп М-06 290 км. водій ОСОБА_2 керував повторно протягом року транспортним засобом "Volkswagen Caddy", д.н.з. НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп"яніння (запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці, порушення мови), від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп"яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager та від проведення такого огляду у медзакладі відмовився у присутності двох свідків.
ОСОБА_2 в судове засідання не з"явився, в поданій суду заяві зазначив, що вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнає.
Захисник правопорушника Затинний С.С. в судовому засіданні пояснив, що працівниками поліції до справи не було долучено безспірних доказів вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, а ОСОБА_2 не відмовлявся від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного сп"яніння.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні показала, що була зупинена працівниками поліції, які запросили її бути свідком, як водію ОСОБА_2 буде запропоновано пройти огляд на встановлення стану алкогольного сп"яніння на, що вона погодилась. ОСОБА_2 дійсно було запропоновано пройти даний огляд, але він відмовився, крім того, відмовився проходити такий огляд і в медичному закладі. Письмові пояснення, які надавала працівникам поліції підтримує.
Дані обставини підтверджуються: протоколом БР № 253773 про адміністративне правопорушення; рапортом поліцейського Мазура М.В. від 22.09.2018 року, актом огляду на стан алкогольного сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 22.09.2018 року, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 22.09.2018 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, постановою про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КУпАП від 13.10.2017 року, відеозаписом з нагрудної камери поліцейських роти № 3 батальйону УПП в Рівненській області Семенюка С.В. та Мазура М.В. від 22.09.2018 року.
Водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин, що передбачено п.2.5 Правил дорожнього руху України.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплено у ст. 266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 № 1452/735 (далі - Інструкція №1452/735).
Відповідно до ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції,в інших закладах забороняється.
Згідно з вимогами п.п 6, 7 Розділу 1 Інструкції 1452/735, огляд на стан сп'яніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря
- фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Пунктом 6 Розділу 2 Інструкції № 1452/735 встановлено, що огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобупроводиться в присутності двох свідків.
Із аналізу наведених доказів та норм законодавства слід зробити висновок, що водій транспортного засобу має право відмовитись від проходження огляду на стан сп'яніння, про що складається відповідний протокол про адміністративне правопорушення. При цьому, така відмова особи повинна бути прийнята працівниками поліції виключно у присутності двох свідків (ч.2 ст.266 КУпАП, п.6 Розділу 1 Інструкції № 1452/735), що в даному випадку і було виконано працівниками поліції.
Отже з огляду на вищезазначене, судом не виявлено порушення порядку проведення огляду на стан алкогольного сп"яніння, не встановлено порушення порядку оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_2 відмовився, будучи особою, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного спяніння, особою, яка повторно протягом року вчинила порушення передбачене ч.1 ст. 130 КУаАП, а тому повинен нести адміністративну відповідальність за ч.2 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 40*1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 40*1, 283-285 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 130 КпАП України, -
постановив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 20400 (двадцять тисяч чотириста) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 352 (триста п"ятдесят дві) грн. 40 коп. на розрахунковий рахунок 31217206017194, МФО 899998, Код ЄДРПОУ 37344143 Корецького районного суду в Рівненській області.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днів з моменту її винесення до Рівненського апеляційного суду через Корецький районний суд Рівненської області.
Суддя: