
Справа № 372/3643/18
Провадження № 3-1287/18
П О С Т А Н О В А
іменем України
06 грудня 2018 року Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Потабенко Л.В.,
при секретарі Буртовій О.Є.,
за участю прокурора Малишенка Д.О.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Цаленджа Цаленджанського району Грузинської РСР, громадянки України, що проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, депутата Козинської селищної ради сьомого скликання, відомості про притягнення протягом року до адміністративної відповідальності відсутні, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, будучи депутатом Козинської селищної ради сьомого скликання, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 1726 КУпАП, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 5 1 Прикінцевих положень даного Закону, Рішення НАЗК від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно, 12.04.2018 року без поважних причин подала щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 пояснила, що вона являється на даний час депутатом Козинської селищної ради сьомого скликання та 12.04.2018 року нею було подано електронну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік з порушенням строку її подачі в зв'язку з технічними причинами та великою завантаженістю на основіній роботі. Вину свою у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, зобов'язалась в майбутньому дотримуватись вимог ЗУ «Про запобігання корупції» та просила суворо її не карати.
Прокурор Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Малишенко Д.О., зазначив, що в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_2, а тому остання повиннна бути притягнута до адміністративної відповідальності за вчинене.
Під час судового розгляду встановлено, що відповідно до Рішення Козинської селищної ради сьомого скликання № 1 від 03.11.2015 року громадянку ОСОБА_2 визнано обраним депутатом зазначеної ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчого комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Згідно з ч. З ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється вимоги та обмеження встановлені Законом - депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, ОСОБА_2, будучи депутатом Козинської селищної ради сьомого скликання, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Відповідно до публічно доступної інформації про оприлюднені суб'єктами декларування електронні декларації ОСОБА_2 подала свою декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування о 14 год. 29 хв. 12.04.2018, тобто несвоєчасно, без поважних причин.
Крім цього, вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, протоколом засідання першої сесії Козинської селищної ради сьомого скликання від 03.11.2015 року та Рішенням засідання першої сесії Козинської селищної ради сьомого скликання від 03.11.2015 року, витягом з публічної частини Єдиного Державного реєстру декларацій, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, послідовністю дій користувача Єдиного Державного реєстру декларацій, осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, оцінюючи докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що дії ОСОБА_2 є винними та суспільно шкідливими і їх необхідно кваліфікувати за ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Обираючи міру стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих відповідальність обставин та вважає необхідним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, з урахуванням ЗУ «Про судовий збір» з особи яка визнана винною у вчинені адміністративного правопорушення підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 279, 280, 283 КУпАП України,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі триста п'ятдесят дві гривні сорок копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України ( ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Строк пред'явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя: