
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 грудня 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/4039/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
04 грудня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" (далі - позивач) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України (далі- відповідач), в якому просив суд:
- визнати протиправними дії щодо несвоєчасного внесення в єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування загальною сумою 14636414,00 грн, в тому числі податкових періодів січня 2017 року в розмірі 4822914,00 грн, березня 2017 року в розмірі 7278714,00 грн, квітня 2017 року в сумі 1137071,00 грн та травня 2015 року в сумі 1397715,00 грн.
- зобов'язати Офіс великих платників Державної фіскальної служби України внести електронним повідомленням до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість інформацію про узгоджену суму бюджетного відшкодування по декларації за січень 2017 року в розмірі 4822914,00 грн, березень 2017 року в розмірі 7278714,00 грн, квітень 2017 року в сумі 1137071,00 грн та травень 2015 року в сумі 1397715,00 грн з одночасним внесенням інформації щодо платіжних реквізитів, необхідних для перерахування сум бюджетного відшкодування на поточний банківський рахунок приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія " в обслуговуючому банку.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив, що позовна заява не відповідає вимогам КАС України та її слід залишити без руху.
Також, відповідно до пунктів 5, 9 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Вивченням позовної заяви встановлено, що у позовній заяві позивач просить визнати протиправними дії та зобов'язати Офіс великих платників Державної фіскальної служби України внести електронним повідомленням до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість інформацію про узгоджену суму бюджетного відшкодування по декларації, в тому числі за травень 2015 в сумі 1397715,00 грн. При цьому в описовій частині позовної заяви позовні вимоги щодо обґрунтування вимог бюджетного відшкодування ПДВ за податковий період травня 2015 року відсутнє.
Тобто, в позовній заяві відсутнє обґрунтування заявленої вимоги внести електронним повідомленням до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість інформацію про узгоджену суму бюджетного відшкодування по декларації за травень 2015 року в сумі 1397715,00 грн, а також відсутні докази щодо зазначеної вимоги.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. (частина 3 статті 6 Закону № 3674-VI)
Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі 1762 гривень з 1 січня 2018 року.
Як вбачається з позовних вимог, позивач просить суд зобов'язати відповідача внести електронним повідомленням до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість інформацію про узгоджену суму бюджетного відшкодування по декларації січня 2017 року в розмірі 4822914,00 грн, березня 2017 року в розмірі 7278714,00 грн, квітня 2017 року в розмірі 1137071,00 грн та травня 2015 року в розмірі 1397715,00 грн. Тобто, позивачем визначено чотири місяці за якими по кожному конкретному випадку необхідно внести до реєстру суму бюджетного відшкодування. Виходячи з того, що за кожен із заявлених податкових періодів позивачем подавалась окрема декларація з ПДВ та окрема заява про повернення бюджетного відшкодування, суд приходить до висновку, що позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру за які необхідно сплатити судовий збір.
Позивачем надано до суду платіжне доручення від 29.11.2018 № 2787 про сплату судового збору в сумі 1762,00 грн, тобто позивачу необхідно надати суду докази сплати судового збору за інші три вимоги немайнового характеру в суму 5286,00 грн.
Зазначений недолік позовної заяви може бути усунений шляхом подання оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 5286,00 грн за наступними реквізитами для сплати судового збору: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), отримувач коштів - УК у м. Сєвєродон./М.СЄВЄРОД./22030101, рахунок отримувача - 34312206084029, код отримувача - 37944909, банк отримувача - 899998, МФО - 899998, відомча ознака - " 84" Окружні адміністративні суди, призначення платежу - *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов представника позивача слід залишити без руху.
Керуючись статтями 5, 120, 123, 160, 161, 169, 172, 248, 256, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 10-ти календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, разом з її копією для вручення відповідачу, документ про сплату судового збору в розмірі 5286,00 грн
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяТ.В. Смішлива