
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу справи за належною підсудністю
19 вересня 2018 року м. Київ № 810/4896/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України про визнання дії протиправною та зобов'язання вчинити певні дії ,
в с т а н о в и в:
до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з вимогами про визнання протиправними дії Ліквідаційної комісії ГУ МВС в Київській області щодо відмови у проведенні йому розрахунку вислуги років на пенсію у пільговому обчисленні за період несення служби з 23.10.1993 р. по 30 жовтня 2015 р. із розрахунку один місяць за півтора та часу його служби в зонах безумовного і гарантованого добровільного відселення та за період охорони зони відчуження радіоактивного забруднення від наслідків аварії на ЧАЕС та зобов'язання внести зміни до наказу начальника ГУ МВС України в Київській області від 30.10.2015 р. №574; зобов'язати відповідача здійснити розрахунок вислуги років на пенсію у запропонований позивачем спосіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши зміст позовної заяви та приєднаних до неї документів, суд приходить до висновку про необхідність передачі справи за належною підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду , з огляду на таке:
за правилами положень ч.1 ст.25 КАСУ, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Як слідує із даних позовної заяви та матеріалів справи позивач проживає та зареєстрований у м. Коростені Житомирської області. Відповідач - Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Київській області перебуває за юридичною та фактичною адресою: м. Київ, вул. Володимирська,15.
Згідно Указу Президента України від 16 листопада 2004 року N 1417/2004 "Про утворення
місцевих адміністративних судів, затвердження їх мережі" юрисдикція Київського окружного адміністративного суду розповсюджується виключно на Київську область.
Пунктом 2 частини 1 ст.29 КАСУ встановлено, що суд передає справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження встановить, що справа територіально належить до юрисдикції іншого суду.
Приймаючи до уваги завантаженість Окружного адміністративного суду м. Києва справами, розгляд яких призначається станом на вересень 2018 р. на 2020 р., а також ураховуючи місцезнаходження позивача, суд вважає за необхідне передати справу за позовом ОСОБА_1 за належною підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 19-20, 22, 25, 29, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (код 08592218, м. Київ, вул. Володимирська,15) про визнання дії протиправною та зобов'язання вчинити дії, до Житомирського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали направити заявникові для відома.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.