Рішення № 78416747, 04.12.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2018
Номер справи
0840/3164/18
Номер документу
78416747
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

04 грудня 2018 року Справа № 0840/3164/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Садового І.В.,

за участю секретаря судового засідання - Вельможко К.С.,

представника позивача: ОСОБА_1,

представника відповідачів: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" (69037, м.Запоріжжя, вул.Рекордна, буд.20-А, код ЄДРПОУ 36878689)

до: Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8, код ЄДРПОУ 39292197)

Головного управління ДФС у Запорізькій області (69001, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146)

про: визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

03.08.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" (далі - позивач, ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА") звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач-1, ДФС України), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії комісії ДФС України при винесенні рішень №599966/36878689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №804 від 24.11.2017, №599968/36878689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №876 від 27.11.2017, №599967/36873689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №988 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати протиправними дії комісії з розгляду скарг, якою прийнято рішення №1121/36878689 від 02.05.2018 про залишення скарги без задоволення та рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної №815 від 24.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №804 від 24.11.2017, №815 від 24.11.2017, №876 від 27.11.2017, №988 від 30.11.2017 датою їх фактичного подання.

Ухвалою суду від 07.08.2018 позовну заяву було залишено без руху на підставі ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивачу було надано 5-денний строк з дня отримання вказаної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 27.08.2018 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 24.09.2018.

Ухвалою суду від 24.09.2018 провадження у справі зупинено за клопотанням сторін для примирення до 06.11.2018.

Провадження у справі поновлено 06.11.2018.

Ухвалою суду від 06.11.2018 до участі у справі як другого відповідача залучено Головне управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач-2, ГУ ДФС у Запорізькій області) та розгляд справи відкладено на 22.11.2018.

22.11.2018 позивач подав до суду уточнену позовну заяву, згідно якої просить суд:

- визнати протиправними та скасувати Рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №599966/36878689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №804 від 24.11.2017, №599968/36878689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №876 від 27.11.2017, №599967/36873689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №988 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" №804 від 24.11.2017, №876 від 27.11.2017, №988 від 30.11.2017 датою їх фактичного подання;

- визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №618933/36878689 від 27.03.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №815 від 24.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" №815 від 24.11.2017 датою її фактичного подання.

В судовому засіданні оголошувалися перерви до 29.11.2018 та до 04.12.2018.

У судовому засіданні 04.12.2018, на підставі ст.243 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Відповідно до ст.229 КАС України, у судовому засіданні здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: звукозаписуючого пристрою "Акорд".

Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві від 19.11.2018, відповіді на відзив від 03.12.2018. Зокрема зазначив, що 13.12.2017 позивач намагався зареєструвати податкові накладні №804 від 24.11.2017, №876 від 27.11.2017, №988 від 30.11.2017 та №815 від 24.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), проте, позивачем було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, в яких зазначено, що документи прийнято, але реєстрація зупинена. Зазначає, що підставою для зупинення реєстрації всіх податкових накладних стало те, що податкові накладні відповідають вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, у зв'язку з чим позивачу запропоновано надати додаткові документи та пояснення по вказаним накладним. Вказує, що позивач скористався наданим правом та подав по кожній податковій накладній пояснення та окремий пакет документів, проте, незважаючи на подання всіх необхідних документів позивач отримав рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних в ЄРПН.

Позивач вважає прийняті рішення про відмову у реєстрації податкових накладних в ЄРПН необґрунтованими, протиправними та такими, що не ґрунтуються на результатах аналізу пакету документів платника податків. Крім того, позивач вказав і на ту обставину, що ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" не підпадає під критерії ризиковості, що визначені пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, а також надав на адресу відповідача всі необхідні документи, які підтверджують законність здійснення позивачем господарської діяльності та реальне виконання операцій, за якими складені податкові накладні, проте, відповідачем не надано належної оцінки поданим документам. З огляду на викладене, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідачів заперечив проти задоволення позовних вимог з підстав, зазначених у відзиві на адміністративний позов (вх. №37947 від 22.11.2018). В обґрунтування заперечень послався на те, що реєстрація податкових накладних виписаних ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" №804 від 24.11.2017, №876 від 27.11.2017, №988 від 30.11.2017 та №815 від 24.11.2017 була зупинена у зв'язку з тим, що податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. В свою чергу, за результатами аналізу наданих позивачем ДФС України було встановлено, що платником подано неповний пакет документів, а саме не надано копій документів, зокрема, первинних документів щодо зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), рахунки-фактури, акти приймання-передачі та виконаних робіт давальницької сировини. Вважає, що рішення комісії ДФС України та ГУ ДФС у Запорізькій області є такими, що не можуть бути скасованими, так як були прийняті в межах діючого законодавства, а тому дії відповідачів є правомірними. Просить відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" є суб'єктом господарювання, офіційно зареєстрованим відповідно до чинного законодавства України, що підтверджується відповідною Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.16-18).

Зареєстрованою адресою місцезнаходження ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" є - 69037, м.Запоріжжя, вул.Рекордна, буд.20-А.

Основним видом діяльності TOB "ТК "ДОБРА ХАТА" є оптова торгівля цукром, шоколадом, і кондитерськими виробами та неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування. Основний КВЕД 46.90 - Неспеціалізована оптова торгівля.

Для збільшення товарообігу конкурентоспроможності товарів підприємство здійснює фасування сипучих товарів (особистий реєстраційний номер потужностей r_UА-08-22-740)/.

Діяльність підприємства здійснюється в орендованих складських та офісних приміщеннях на площі 2129,0кв.м, згідно договору оренди нежитлових приміщень №7/16 від 01.11.2016, укладеного із Приватним підприємством "ВІТ" (а.с.214-218).

Згідно штатного розпису, штатна чисельність працівників позивача складає 47 чоловік (а.с.25).

В рамках вказаного напрямку діяльності позивача, між ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" (постачальник) та ТОВ "Виробнича фірма "КОРНЕР-ПАК" (покупець) було укладено договір поставки №60/14 від 18.01.2014 (далі - Договір поставки), за умовами якого постачальник зобов'язується поставити у власність покупця, а покупець - прийняти та оплатити поставлений товар на умовах визначених у Договорі. Найменування товару: продукти харчування бакалійної групи (а.с. 34-36).

На виконання умов Договору поставки 24.11.2017 ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" поставило ТОВ "Виробнича фірма "КОРНЕР-ПАК" товар на загальну суму 23676,00 грн., про що свідчить видаткова накладна №41188 від 25.11.2017, довіреність №58 від 25.11.2017 на отримання цінностей, видана ТОВ "Виробнича фірма "КОРНЕР-ПАК", копія виписки про передоплату за товар від вказаного контрагента від 24.11.2017 (а.с.37-39).

Продукція попередньо отримана позивачем на підставі:

- договору поставки №ЗП4 від 27.10.2016, укладеного позивачем із ФОП ОСОБА_3 (а.с.40-41), що підтверджується податковою накладною №269 від 26.10.2017, видатковою накладною №РН-0000255 від 26.10.2017, товарно-транспортною накладною від 26.10.2017 №0000255, випискою банку про здійснення передплати за товар від вказаного контрагента від 31.10.2017 (а.с.42-47) та

- договору поставки №0601-1701 від 06.01.2017, укладеного позивачем із ТОВ "БАКАЛІЯ ЗАПОРІЖЖЯ" (а.с.48-49), що підтверджується податковою накладною №358 від 29.09.2017, видатковою накладною №157-Б від 29.09.2017, товарно-транспортною накладною від 29.09.2017 №178, випискою банку про здійснення передплати за товар від вказаного контрагента від 29.09.2017 (а.с.50-55).

За результатом реалізації продукції позивачем складено податкову накладну №804 від 24.11.2017 (а.с.31) та 13.12.2017 направлено в електронному виді засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем отримано квитанцію від 13.12.2017 №9265074356 (а.с.32) про зупинення реєстрації податкової накладної від 24.11.2017.

У якості підстави зупинення вказано: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017р. №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2501. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п.в п.п.201.16.1 п.201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу.

17.02.2018 ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" направлене письмове повідомлення №11 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, по податковій накладній №804 від 24.11.2017 з наданням відповідних копій документів (а.с.29-30).

Проте, рішенням комісії ДФС України від 21.02.2018 № 599966/36878689 відмовлено в реєстрації податкової накладної №804 від 24.11.2017. Як зазначено в документі, дане рішення прийняте через надання платником податку копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування. (а.с.27-28).

Судом також встановлено, що між ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" (постачальник) та ТОВ "ОПТТОРГ-15" (покупець) було укладено договір поставки №83/16 від 07.04.2016 (далі - Договір поставки), за умовами якого постачальник зобов'язується поставити у власність покупця, а покупець - прийняти та оплатити поставлений товар на умовах визначених у Договорі. Найменування товару: продукти харчування бакалійної групи (а.с.100-102).

На виконання умов Договору поставки, 30.11.2017 ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" поставило ТОВ "ОПТТОРГ-15" товар на загальну суму 307210,46 грн., про що свідчить товарно-транспортна накладна №41397 від 30.11.2017 та копія виписки про передоплату за товар від вказаного контрагента від 27.11.2017, акт звірки взаєморозрахунків за листопад 2017 року (а.с.103-110).

Продукція отримана позивачем на підставі:

- договору поставки №ЗП4 від 27.10.2016, укладеного позивачем із ФОП ОСОБА_3 (а.с.40-41), що підтверджується видатковою накладною №РН-0000255 від 26.10.2017, товарно-транспортною накладною від 26.10.2017 №0000255 (а.с.42-43).

За результатом реалізації продукції позивачем складено податкову накладну №876 від 27.11.2017 (а.с.97) та 13.12.2017 направлено в електронному виді засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем отримано квитанцію від 13.12.2017 №9265064058 (а.с.98) про зупинення реєстрації податкової накладної від 27.11.2017.

У якості підстави зупинення вказано: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017р. №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2501. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п.в п.п.201.16.1 п.201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу.

17.02.2018 ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" направлене письмове повідомлення №1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, по податковій накладній №876 від 27.11.2017 з наданням відповідних копій документів (а.с.95-96).

Проте, рішенням комісії ДФС України від 21.02.2018 № 599968/36878689 відмовлено в реєстрації податкової накладної №876 від 27.11.2017. Як зазначено в документі, дане рішення прийняте через надання платником податку копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладеної / розрахунку коригування. (а.с.94).

Крім того, як було зазначено вище, на виконання договору поставки №83/16 від 07.04.2016, укладеного ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" із ТОВ "ОПТТОРГ-15" (покупець) 30.11.2017 ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" поставило ТОВ "ОПТТОРГ-15" товар на загальну суму 307210,46 грн., про що свідчить товарно-транспортна накладна №41397 від 30.11.2017 та акт звірки взаєморозрахунків за листопад 2017 року (а.с.117-118).

При цьому, позивачем за результатом реалізації продукції складено податкову накладну №988 від 30.11.2017 за мінусом суми попередньої оплати, здійсненої 27.11.2017 платіжним дорученням №16296 (а.с.112) та 13.12.2017 направлено в електронному виді засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем отримано квитанцію від 13.12.2017 №9265072811 (а.с.113) про зупинення реєстрації податкової накладної від 30.11.2017.

У якості підстави зупинення вказано: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017р. №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2501. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п.в п.п.201.16.1 п.201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу.

17.02.2018 ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" направлене письмове повідомлення №2 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, по податковій накладній №988 від 30.11.2017 з наданням відповідних копій документів (а.с.114-115).

Проте, рішенням комісії ДФС України від 21.02.2018 № 599967/36878689 відмовлено в реєстрації податкової накладної №988 від 30.11.2017. Як зазначено в документі, дане рішення прийняте через надання платником податку копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування. (а.с.111).

Також, судом встановлено, що ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" (постачальник) та ТОВ "Епіцентр К" (покупець) було укладено договір поставки №510/12 від 20.08.2012 (далі - Договір поставки), за умовами якого постачальник зобов'язується на умовах та в порядку, визначених цим Договором, систематично поставляти покупцю (передати у власність/ повне господарське відання покупця) визначений цим Договором товар, а покупець зобов'язується на умовах та в порядку, визначених цим Договором, приймати товар та оплачувати його (а.с. 68-70).

На виконання умов Договору поставки 24.11.2017 ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" поставило ТОВ "Епіцентр К" товар на загальну суму 3125,82 грн., про що свідчить видаткова накладна №41139 від 24.11.2017, товарно-транспортна накладна №41139 від 24.11.2017 (а.с.71-72).

Товар попередньо отримано позивачем на підставі:

- договору поставки №150311 від 15.03.2011, укладеного позивачем із ПВП "Каскад- 2001" (а.с.73-75), що підтверджується податковою накладною №68 від 26.09.2017, видатковою накладною №1021 від 26.09.2017, товарно-транспортною накладною від 26.09.2017 №00000001021, випискою банку про здійснення передплати за товар від вказаного контрагента від 31.10.2017 (а.с.76-84) та

- договору поставки №3 від 17.04.2015, укладеного позивачем із ТОВ "Агрофірма Шевченко" (а.с.85-86), що підтверджується податковою накладною №8 від 31.07.2017, видатковою накладною №33 від 31.07.2017, товарно-транспортною накладною від 31.07.2017 №33, випискою банку про здійснення передплати за товар від вказаного контрагента від 31.07.2017 (а.с.84-93).

За результатом реалізації продукції позивачем складено податкову накладну №815 від 24.11.2017 (а.с.65) та 13.12.2017 направлено в електронному виді засобами телекомунікаційного зв'язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем отримано квитанцію від 13.12.2017 №9265125310 (а.с.66) про зупинення реєстрації податкової накладної від 24.11.2017.

У якості підстави зупинення вказано: ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017р. №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 0713,1512. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п.в п.п.201.16.1 п.201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу.

22.03.2018 ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" направлене письмове повідомлення №2 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, по податковій накладній №815 від 24.11.2017 з наданням відповідних копій документів (а.с.63-64).

Проте, рішенням комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області від 27.03.2018 №618933/36878689 відмовлено в реєстрації податкової накладної №804 від 24.11.2017. Як зазначено в документі, дане рішення прийняте через ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), рахунки-фактури, акти приймання-передачі та виконаних робіт давальницької сировини, розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с.56-57).

Позивач подав скаргу від 06.04.2018 на рішення комісії від 27.03.2018 №618933/36878689 про відмову в реєстрації податкової накладної №815 від 24.11.2017 (а.с.58-63), повторно надавши копії всіх документів та додаткові пояснення щодо обставин здійснення господарської операції, результати якої відображені в податковій накладній, реєстрація якої зупинена, відсутністю яких відповідачем обґрунтоване оскаржуване рішення.

Комісією з питань розгляду скарг 02.05.2018 прийняте рішення №1121/36878689/2, яким скаргу позивача від 06.04.2018 залишено без задоволення, рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 №815 - без змін (а.с.57-58).

Позивач з прийнятими рішеннями не погоджується, вважає їх помилковими, прийнятими відповідачем безпідставно і необґрунтовано, за відсутності об'єктивного розгляду наданих документів та пояснень, такими, що порушують його права, як платника податку на додану вартість. У зв'язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

У п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Як зазначено у п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до пп.201.16.1 п.201 ст.201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з пп.201.16.2 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

У пп.201.16.3 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України зазначено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту. Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з пп.201.16.4 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, який був чинним до 25.05.2018 було затверджено:

- критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за №754/30621 (надалі ОСОБА_2);

- вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за №754/30622 (надалі - Перелік).

Пунктом 1 Критеріїв передбачено, що оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування цим Критеріям (далі - Моніторинг).

Відповідно до пункту 2 Критеріїв моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС).

Згідно з пунктами 3, 4 Критеріїв платник податку має право подати до ДФС інформацію за встановленою формою щодо: видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010); кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку; кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку. Інформація за встановленою формою подається із поясненням платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Інформація за встановленою формою із поясненням розглядається ДФС протягом п'яти робочих днів, що настають за днем її отримання.

Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Відповідно до пункту 5 Критеріїв усі податкові накладні / розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для їх зупинення, до проведення Моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються ДФС відповідно до ознак, визначених підпунктами 1 - 4 цього пункту. У разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з ознак, визначених підпунктами 1 - 4 цього пункту, така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу.

Згідно з пунктом 6 Критеріїв моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60 % - від 0,02 до 0,03; більше 50 % - від 0,015 до 0,02; більше 40 % - від 0,01 до 0,015, більше 30 % - від 0,005 до 0,01, більше 20 % - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі;

3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпунктах 2, 3 цього пункту, реєстрація такої (такого) податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

Затверджений наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 1), передбачав що, у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, такими документами є:

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до пункту 2 Переліку письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Постановою №190 від 29.03.2017 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" Кабінет Міністрів України постановив: "Установити, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування. Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до органу Державної фіскальної служби за основним місцем обліку не пізніше строку, визначеного підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу …".

Згідно з п.2 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", затвердженого 13.06.2017 Наказом Міністерства фінансів України №566, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620, комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації".

Відповідно до п.19 "Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затвердженого 29.12.2010 постановою Кабінету Міністрів України №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

В обґрунтування позовних вимог позивачем надано до суду: договір поставки №60/14 від 18.01.2014, видаткова накладна №41188 від 25.11.2017, довіреність №58 від 25.11.2017, договір поставки №ЗП4 від 27.10.2016, податкова накладна №269 від 26.10.2017, видаткова накладна №РН-0000255 від 26.10.2017, товарно-транспортна накладна від 26.10.2017 №0000255, договір поставки №0601-1701 від 06.01.2017, податкова накладна №358 від 29.09.2017, видаткова накладна №157-Б від 29.09.2017, товарно-транспортна накладна від 29.09.2017 №178, договір поставки №510/12 від 20.08.2012, видаткова накладна №41139 від 24.11.2017, товарно-транспортна накладна №41139 від 24.11.2017, договір поставки №150311 від 15.03.2011, податкова накладна №68 від 26.09.2017, видаткова накладна №1021 від 26.09.2017, товарно-транспортна накладна від 26.09.2017 №00000001021, договір поставки №3 від 17.04.2015, податкова накладна №8 від 31.07.2017, видаткова накладна №33 від 31.07.2017, товарно-транспортна накладна від 31.07.2017 №33, договір поставки №83/16 від 07.04.2016, товарно-транспортна накладна №41397 від 30.11.2017, акт звірки взаєморозрахунків за листопад 2017 року, банківські виписки та інші документи.

В оскаржуваних Рішеннях від 21.02.2018 підставою відмови у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: "надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування" (а.с. 27, 94, 111).

В Рішенні від 27.03.2018 підставою відмови у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: "ненадання платником податку первинних документів щодо зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), рахунки-фактури, акти приймання-передачі та виконаних робіт давальницької сировини, розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків" (а.с.56).

Тобто, підставою даних рішень є неподання платником податку копій документів, проте, з рішень не можливо встановити, які документи не подано.

Тому суд зазначає, що відповідачі по справі, обмежились лише загальною оцінкою наданих позивачем документів, не встановивши конкретно, які з них складені з порушенням законодавства, як зазначено у спірних рішеннях, і в чому саме полягають ці порушення.

Як з'ясовано судом і не заперечується сторонами до кожного Повідомлення позивачем додано документи на підтвердження операції поставки товару згідно податковим накладним №804 від 24.11.2017, №876 від 27.11.2017, №988 від 30.11.2017 та №815 від 24.11.2017.

Відповідачем документально не доведена відповідність податкових накладних позивача критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 "Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

У чому саме полягає "невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2501, 0713,1512", відповідач документально суду не довів.

Суд зазначає, що такий критерій у пункті 6 Критеріїв не передбачений.

Звідси, пропонування відповідачами надати позивачу "пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК", як то зазначено у Квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних - є необґрунтованим.

Суд вважає, що контролюючий орган не може вимагати від позивача того, що не регламентовано нормою права.

Що саме повинен був зазначити у поясненнях позивач, хід викладення інформації - відповідач суду не довів.

Як свідчать матеріали справи, позивачем надано письмові пояснення, додані документи, на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних, до яких застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Отже, позиція відповідачів щодо ненадання позивачем письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних, до яких застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України - є необґрунтованою.

Контролюючим органом не висувалась вимога щодо надання позивачем конкретних документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як свідчать матеріали справи, позивачем до суду надані копії документів відповідно до пп."в" пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, до контролюючого органу надані пояснення.

У позивача, на думку суду, були наявні документи достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідачами не надано до суду доказів подання платником податку контролюючому органу копій документів, які складені з порушенням законодавства.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №804 від 24.11.2017, №599968/36878689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №876 від 27.11.2017, №599967/36873689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №988 від 30.11.2017 прийняті Комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є неправомірними.

Рішення Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №618933/36878689 від 27.03.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №815 від 24.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних також прийнято не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є неправомірним.

Щодо позовних вимог про реєстрацію податкових накладних, слід зазначити, що відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).

Відтак, оскільки рішення від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №804 від 24.11.2017, №599968/36878689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №876 від 27.11.2017, №599967/36873689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №988 від 30.11.2017, №618933/36878689 від 27.03.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №815 від 24.11.2017 підлягають скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні ТОВ "ТК "ДОБРА ХАТА" №804 від 24.11.2017, №876 від 27.11.2017, №988 від 30.11.2017, №815 від 24.11.2017 датою їх надходження до контролюючого органу.

Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Доводи відповідачів не приймаються судом до уваги виходячи з вищезазначеного.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №9495 від 02.08.2018 (а.с.3) та у розмірі 5286,00 грн. що підтверджується платіжним дорученням №9513 від 22.08.2018 (а.с.4).

За таких обставин, судовий збір підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Державної фіскальної служби України (у розмірі 5286,00 грн.) та Головного управління ДФС у Запорізькій області (у розмірі 1762,00 грн.).

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" (69037, м.Запоріжжя, вул.Рекордна, буд.20-А, код ЄДРПОУ 36878689) до Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8, код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління ДФС у Запорізькій області (69001, м. Запоріжжя, пр-т. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправними та скасувати Рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №599966/36878689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №804 від 24.11.2017, №599968/36878689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №876 від 27.11.2017, №599967/36873689 від 21.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №988 від 30.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" №804 від 24.11.2017, №876 від 27.11.2017, №988 від 30.11.2017 датою їх фактичного подання.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №618933/36878689 від 27.03.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної №815 від 24.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" №815 від 24.11.2017 датою її фактичного подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8, код ЄДРПОУ 39292197) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" (69037, м.Запоріжжя, вул.Рекордна, буд.20-А, код ЄДРПОУ 36878689) судовий збір у розмірі 5286 (п'ять тисяч двісті вісімдесят шість) грн. 00 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ДОБРА ХАТА" (69037, м.Запоріжжя, вул.Рекордна, буд.20-А, код ЄДРПОУ 36878689) судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 10.12.2018.

Суддя І.В.Садовий