
Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/4089/18
Провадження №: 2-а/332/41/18
У Х В А Л А
іменем України
"10" грудня 2018 р. суддя Заводського районного суду м.Запоріжжя Андрюшина Л.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Запорізької області Державної екологічної інспекції у Запорізькій області Деркач Олени Віталіївни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Державна екологічна інспекція у Запорізькій області, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із вище вказаним адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення від 07листопада 2018 року №000839/01/05, винесену державним інспекторомз охорони навколишнього природного середовища Запорізької області Державної екологічної інспекції у Запорізькій області Деркач О.В., закрити провадження у цій справі про адміністративне правопорушення за відсутністю події адміністративного правопорушення, та стягнути з відповідача витрати на правничу допомогу адвоката за рахунок бюджетних асигнувань суб*єкта владних повноважень - третьої особи, оскільки відповідачем виступає його службова особа.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з ч.1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Як вбачається зі змісту позовної заяви ОСОБА_1, зареєстрованої канцелярією суду 28.11.2018 року, він просить скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення №000839/01/05 від 07.11.2018 року.
Статтею 286 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Положеннями ч. 2 статті 286 КАС України визначено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення(постанови).
Положеннями ч.6 ст. 161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Судом встановлено, що до позову ОСОБА_1 не додано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду, та про поновлення строку позивачем зазначено лише у позовній заяві, що суперечить положенням ч.6 ст. 161 КАС України, яка передбачає обов'язок позивача додати по позову окрему заяву про поновлення строку у разі його пропуску та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч.1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, відповідно до п.2,3 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, окрім іншого, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу); зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.
Встановлено, що позовна заява не містить реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача, як і не містить обґрунтованого розрахунку суми витрат на правничу допомогу адвоката, яку позивач ОСОБА_1 просить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб*єкта владних повноважень - третьої особи, оскільки відповідачем виступає його службова особа.
Крім того, у змісті позовної заяві позивач ОСОБА_1 в обґрунтування територіальної підсудності справи посилається на норми КАС України в редакції, що діяла до 15.12.2017 року, і яка на даний час втратила чинність, оскільки 15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VІІІ від 03.10.2017 року, яким Кодекс адміністративного судочинства викладено в новій редакції.
Згідно ч.1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Але, ухвала постановлена лише 10.12.2018 року, оскільки у період часу з 28.11.2018 року до 10.12.2018 року 13.00 годин, суддя Андрюшина Л.А., яка входить до складу колегії, перебувала у нарадчій кімнаті по кримінальній справі № 0814/13257/2012(провадження 1-кп/332/2/18) та під час проголошення ухвали .
Враховуючи вище викладене, суд приходить до переконання про необхідність залишити позов ОСОБА_1 без руху та роз'яснити, що у відповідності до вимог ч.2 ст. 123 КАС України, якщо заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею обставини для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
У відповідності до вимог ч.3 ст. 169 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
На підставівикладеного, керуючись ст. 122 ч.1; ст. 123 ч.1;ст. 161 ч.6; ст.169 ч.1;ст.286 ч.2 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Запорізької області Державної екологічної інспекції у Запорізькій області Деркач Олени Віталіївни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Державна екологічна інспекція у Запорізькій області, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Роз»яснити, що згідно п.1 ч.4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала окремо від рішення суду апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Андрюшина Л.А.