Постанова № 78414996, 27.11.2018, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
27.11.2018
Номер справи
308/12743/18
Номер документу
78414996
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 308/12743/18

3/308/5211/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 листопада 2018 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю представника Закарпатської митниці ДФС України ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, які надійшли із Закарпатської митниці ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2; ІНФОРМАЦІЯ_1; місце народження – Україна, Івано-Франківська обл.; місце роботи – приватний підприємець; місце проживання – Україна, АДРЕСА_1; паспорт громадянина України для виїхду за кордон FH686966 від 30.08.2017 року,

за ст. 471 Митного кодексу України,-

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про порушення митних правил №4688/30500/18 від 30 вересня 2018 року та доданих до нього матеріалів встановлено, що 30.09.2018 року о 14 год. 29 хв. в зону митного контролю на ділянку “В’їзд в Україну” митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки “Mercedes-Benz”, модель “Sprinter 211 CDI” реєстраційний номерний знак України АТ8776ВX, під керуванням громадянина України ОСОБА_2, що повертався з Чехії, де перебував у приватних справах, в Україну.

Як форму проходження митного контролю гр. ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор”.

Згідно частини 5 статті 366 Митного кодексу України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

При усному опитуванні гр. України ОСОБА_2., заперечив наявність будь-яких товарів, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує.

У відповідності до частини 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Згідно частини 1 пункту 4 статті 336 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом усного опитування громадян та посадових осіб підприємств, а згідно пункту 2 даної статті – шляхом митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян).

Відповідно до частини 4 статті 318 Митного кодексу України митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем митного контролю, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної Схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду.

За результатами проведеного огляду зазначеного транспортного засобу та речей гр. ОСОБА_2 був виявлений товар іноземного виробництва, а саме: двигуни внутрішнього згорання з іскровим запалюванням (бензин), бувші у використанні для автомобілів марки «Opel», в неробочому стані, рік виробництва не визначено, номери двигунів відсутні , країна виробництва не визначена, країна походження не відома, в загальній кількості 2 штуки, загальною вагою 213,00 кг ( 108,00 кг та 105,00кг).

Виявлений товар переміщувався у багажному відсіку автомобіля. Виявлений товар гр. ОСОБА_2. визнав своєю власністю. Доступ до виявленого нічим не утруднювався.

У відповідності до вимог частини 1 статті 374 Митного кодексу України “Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України”, товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

У ч. 3 статті 374 Митного кодексу України зазначено, що у разі якщо товари, зазначені у частині першій цієї статті, підлягають державній реєстрації на території України, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів при переміщенні (пересиланні) їх через митний кордон України громадянами, та звільняються від оподаткування митними платежами.

Відповідно до частини 4 статті 374 Митного кодексу України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі , сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України , в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України , відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України).

Відповідно до ч. 1 ст. 377 Митного кодексу України, товари за товарними позиціями 8701 - 8707 , 8711 , 8716 згідно з УКТ ЗЕД , які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів, з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України .

Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у гр. України ОСОБА_2 під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, а саме: двигуни внутрішнього згорання з іскровим запалюванням (бензин), бувші у використанні для автомобілів марки «Opel», в неробочому стані, рік виробництва не визначено, номери двигунів відсутні , країна виробництва не визначена, країна походження не відома, в загальній кількості 2 штуки, загальною вагою 213,00 кг ( 108,00кг та 105,00кг).

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 471 Митного кодексу України.

Громадянин України ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи, своєчасно і належним чином повідомлявся. Згідно наявної в справі письмової заяви просить розглядати справу за його відсутності.

Представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, в судовому засіданні просив притягнути громадянина України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України та застосувати відносно останнього адміністративне стягнення передбачене санкцією вказаної статті у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.,з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил - двигуни внутрішнього згорання з іскровим запалюванням (бензин), бувші у використанні для автомобілів марки «Opel», в неробочому стані, рік виробництва не визначено, номери двигунів відсутні , країна виробництва не визначена, країна походження не відома в загальній кількості 2 штуки, загальною вагою 213,00 кг ( 108,00кг та 105,00кг).

Заслухавши думку представника Закарпатської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку:

Згідно ст.471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

З протоколу про порушення митних правил

30 вересня 2018 року та доданих до нього матеріалів встановлено, що 30.09.2018 року о 14 год. 29 хв. в зону митного контролю на ділянку “В’їзд в Україну” митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки “Mercedes-Benz”, модель “Sprinter 211 CDI” реєстраційний номерний знак України АТ8776ВX, під керуванням громадянина України ОСОБА_2, що повертався з Чехії, де перебував у приватних справах, в Україну.

Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу зелений коридор.

Згідно п. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно п. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до частини 4 статті 318 Митного кодексу України митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем митного контролю, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної Схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №451, на підставі у результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду.

Згідно частини 1 п. 3 ст. 336 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом усного опитування громадян та посадових осіб підприємств, а згідно пункту 2 даної статті - шляхом митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян).

За результатами проведеного огляду зазначеного транспортного засобу та речей гр. ОСОБА_2 був виявлений товар іноземного виробництва, а саме: двигуни внутрішнього згорання з іскровим запалюванням (бензин), бувші у використанні для автомобілів марки «Opel», в неробочому стані, рік виробництва не визначено, номери двигунів відсутні , країна виробництва не визначена, країна походження не відома, в загальній кількості 2 штуки, загальною вагою 213,00 кг ( 108,00кг та 105,00кг).

Виявлений товар переміщувався у багажному відсіку автомобіля. Виявлений товар гр. ОСОБА_2. визнав своєю власністю. Доступ до виявленого нічим не утруднювався.

У відповідності до вимог ч.1 ст.374 МК України «Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України» товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами. Згідно ч.4 ст.374 МК України товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.

З огляду на викладене, громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у гр. України ОСОБА_2 під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, а саме: двигуни внутрішнього згорання з іскровим запалюванням (бензин), бувші у використанні для автомобілів марки «Opel», в неробочому стані, рік виробництва не визначено, номери двигунів відсутні , країна виробництва не визначена, країна походження не відома в загальній кількості 2 штуки, загальною вагою 213,00 кг ( 108,00кг та 105,00кг).

Дії гр. України ОСОБА_2 за ст. 471 Митного кодексу України кваліфіковані правильно.

Вина гр. України ОСОБА_2 в порушенні ним митних правил підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про порушення митних правил №4688/30500/18 від 30 вересня 2018 року, поясненнями самого порушника ОСОБА_2, актом огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 30.09.2018 року, фотоматеріалами доданими до матеріалів справи, актом проведення зважування від 28 серпня 2018 року, доповідною запискою старшого державного інспектора відділу митного оформлення №4 митного посту «Ужгород» ОСОБА_3

Відповідно до ст. 33КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено. За правилами ст. 23КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи конкретні обставини справи в їх сукупності, вважаю, що відносно гр. України ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. з конфіскацією товарів, безпосередніх предметів порушення митних правил товару, а саме: двигуни внутрішнього згорання з іскровим запалюванням (бензин), бувші у використанні для автомобілів марки «Opel», в неробочому стані, рік виробництва не визначено, номери двигунів відсутні , країна виробництва не визначена, країна походження не відома в загальній кількості 2 штуки, загальною вагою 213,00 кг ( 108,00кг та 105,00кг).

Відповідно до п.5 ч.2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI(з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 грн. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, ст.471 МК України, п.5 ч.2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина України ОСОБА_2; ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання – Україна, АДРЕСА_1; паспорт громадянина України для виїзду за кордон FH686966 від 30.08.2017 року, визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. з конфіскацією товарів безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: двигуни внутрішнього згорання з іскровим запалюванням (бензин), бувші у використанні для автомобілів марки «Opel», в неробочому стані, рік виробництва не визначено, номери двигунів відсутні , країна виробництва не визначена, країна походження не відома в загальній кількості 2 штуки, загальною вагою 213,00 кг ( 108,00кг та 105,00кг).

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2; ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352,40 грн.

Реквізити для сплати судового збору за рішенням суду (постанови) про стягнення в дохід держави коштів: рахунок отримувача31211256026001, назва отримувача коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.

Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_4