
справа №619/3311/18
провадження №2/619/1473/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.12.2018 р. Дергачівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого-судді Калмикової Л.К.
за участю секретаря судового засідання- Кравченко К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дергачі цивільну справу за позовом в.о. керівника Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області до Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування,-
В С Т А Н О В И В:
В.о. керівника Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області звернувся до суду з позовом до Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування
В обґрунтування позову позивач зазначив, що рішенням Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області ХІ сесії VII скликання №116 від 07.07.2016 затверджено ОСОБА_1 технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та передано у власність земельну ділянку площею 0,1884 га (кадастровий номер 6322083001:00:000:3367) за адресою: с. Черкаська Лозова, вул. Академіка Хижняка (Кірова), 20.
Вищевказане рішення Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області від 07.07.2016 №116 підлягає визнанню недійсним та скасуванню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ч.1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Відповідно до ч.3 ст. 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання (ч.4 ст. 116 ЗК України).
Відповідно до ч.1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.
Водночас, під час опрацювання інформації, розміщеної у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Держаному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна встановлено, що ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на підставі рішення ХХ сесії VI скликання Куп’янської міської ради Харківської області від 02.03.2012 №649/9-VI надано безоплатно у власність земельну ділянку площею 0,1158 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, розташовану за адресою: Харківська область, м. Куп’янська, смт. Куп’янськ-Вузловий, вул. Весела, 10.
У подальшому, на підставі рішення ХХ сесії VI скликання Куп’янської міської ради Харківської області від 02.03.2012 №649/9-VI виготовлено державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯМ №918021 від 01.01.2012 на ім’я ОСОБА_1, який зареєстровано в міжрайонному управлінні Держкомзему у Куп’янському районі Харківської області за №631074571000295.
Встановлено, що ОСОБА_1 вказану земельну ділянку на підставі договору купівлі-продажу серія та №2-1434 від 22.08.2013 відчужила на користь ОСОБА_2.
Зазначене підтверджує, що ОСОБА_1 на час отримання спірної земельної ділянки (рішення від 07.07.2016 №116) вдруге використала своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання (рішення від 02.03.2012 №649/9-VI).
Таким чином, всупереч вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, ОСОБА_1 при зверненні до Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області із заявою не врахувала, що раніше використала право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Земельна ділянка площею 0,1884 га (кадастровий номер 6322083001:00:000:3367) за адресою: с. Черкаська Лозова, вул. Академіка Хижняка (Кірова), 20, вибула із комунальної власності внаслідок незаконного використання ОСОБА_1 права на повторну безоплатну приватизацію земельних ділянок одного виду використання, тобто поза волею власника цих земельних ділянок – держави в особі Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області.
ОСОБА_1 при зверненні до зазначеного органу влади не повідомила, що вже скористалася своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Рішення органу місцевого самоврядування, відповідно до приписів якого виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення, є ненормативним правовим актом одноразового застосування, яке вичерпало свою дію фактом виконання, а тому воно не може бути в подальшому скасоване органом місцевого самоврядування, який його прийняв.
На даний час на спірну земельну ділянку не здійснена державна реєстрація права власності за ОСОБА_1
Відповідно до абз.3 ч.2 ст. 331 Цивільного кодексу України якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно з абз.2 ч.1 ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Тобто, державна реєстрація не є способом набуття права власності. Вона виступає лише засобом підтвердження фактів набуття чи припинення права власності на нерухоме майно або інших речових прав.
Статтею 21 ЦК України передбачено, що суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Вказане рішення Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області №116 від 07.07.2016 підлягає визнанню недійсним та скасуванню.
Рішенням Малоданилівської селищної ради І сесії VII скликання №8 від 15.11.2017 на виконання ст.ст. 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» та ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» розпочато процедуру реорганізації Черкасько-Лозівської сільської ради шляхом приєднання до Малоданилівської селищної ради.
Згідно з п.2 вищевказаного рішення Малоданилівська селищна рада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків Черкасько-Лозівської сільської ради.
Відповідно до ч.1 ст. 1 Регламенту Малоданилівської селищної ради, затвердженого рішенням Малоданилівської селищної ради ІІ сесії VII скликання №5 від 01.12.2017, остання є виборним представницьким органом місцевого самоврядування, що складається з депутатів і відповідно до закону представляє Малоданилівську селищну об’єднану територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування.
Також, відповідно до ч.4 ст. 1 Регламенту Малоданилівської селищної ради остання є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду смт Мала Данилівка, сел. Караван, Лужок, Зайченки, Чайківка, Черкаська Лозова, селище Лісне та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в України» та іншими законами.
Статтею 131-1 Конституції України на прокуратуру покладено функцію представництва інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Відповідно до ч.3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Згідно із ч.4 ст. 56 Цивільного процесуального кодексу України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Відповідно до ч.1 ст. 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Враховуючи те, що Малоданилівська селищна рада Дергачівського району Харківської області є відповідачем по справі, прокурор самостійно пред’являє цей позов в інтересах держави.
Звернення прокурора до суду спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно значимого питання додержання законності передачі земельних ділянок комунальної форми власності, яке проведене з грубим порушенням вимог чинного законодавства.
Суспільний інтерес, який полягає у поверненні у розпорядження держави земельної ділянки, що є умовою реалізації функцій держави з забезпечення громадян правом власності на земельні ділянки, забезпечення рівності можливостей всіх громадян використати своє право на землю, явно переважає приватний інтерес у неправомірному отриманні ОСОБА_1 спірної земельної ділянки, яка свідомо порушуючи закон набула право власності на неї. При цьому, ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Повторне безоплатне надання Черкасько-Лозівською сільською радою громадянину земельної ділянки для аналогічних потреб понад норму встановлену Земельним кодексом України не може оцінюватися як воля держави.
Згідно з постановою Верховного Суду України від 18.09.2013 у справі за №6-92цс13, особу може бути позбавлено її власності лише в інтересах суспільства, на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права, а при вирішенні питання про можливість позбавлення особи власності мусить бути дотримано справедливої рівноваги між інтересами суспільства та правами власника.
Прийняття рішення про передачу земель державної власності в комунальну власність, а також земельної ділянки в приватну власність із земель відповідно державної чи комунальної власності позбавляє Український народ загалом (стаття 13 Конституції України) або конкретну територіальну громаду правомочностей власника землі в тому обсязі, який дозволяє її статус як землі відповідно державної чи комунальної власності. В цьому контексті в сфері земельних правовідносин важливу роль відіграє конституційний принцип законності набуття та реалізації права власності на землю в поєднанні з додержанням засад правового порядку в Україні, відповідно до яких органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (статті 14, 19 Конституції України).
У зв’язку із тим, що ОСОБА_1, зловживаючи своїми правами набула спірну земельну ділянку у власність внаслідок вчинення неправомірних дій, а саме не повідомила Черкасько-Лозівську сільську раду про те, що раніше скористалася правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки для аналогічних потреб, отримала незаконні переваги порівняно з іншими громадянами, чим порушено суспільний інтерес на законність у цій сфері, оскільки кожен громадянин має право лише одноразово використати своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для певної категорії потреб.
Регулювання земельних відносин з порушенням законодавства України спричиняє державі і територіальній громаді економічні збитки, перешкоджає здійсненню передбаченого Конституцією України права власності на землю, тягне нераціональне використання земель і спричинення збитків оточуючому середовищу.
З огляду на викладене вказаним і обумовлюється необхідність представництва прокурором інтересів держави.
З приводу підтвердження підстав для представництва інтересів держави зазначаю, що ст. 16 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Частина 2 ст. 16 Цивільного кодексу України, з-поміж інших, встановлює наступні способи захисту цивільних прав та інтересів: визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, визнання правочину недійсним, відновлення становища, яке існувало до порушення.
Відповідно до вимог ст. 256 Цивільного кодексу України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено, встановлено в три роки (стаття 257 ЦК України).
Згідно з ч.1 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
З огляду на те, що рішення про затвердження технічної документації та надання у власність спірної земельної ділянки прийнято 07.07.2016, то строки позовної давності не пропущено.
Предмет спору в цій справі безпосередньо пов'язаний із реалізацією права власності (користування) на земельну ділянку. Між сільською радою та ОСОБА_1 існує спір про право цивільне, тобто спір щодо правомірності користування та володіння земельною ділянкою.
У разі прийняття суб'єктом владних повноважень рішення про передачу земельних ділянок у власність чи оренду (тобто ненормативного акта, який вичерпує свою дію після його реалізації) подальше оспорювання правомірності набуття фізичною чи юридичною особою спірної земельної ділянки має вирішуватися в порядку цивільної (господарської) юрисдикції, оскільки виникає спір про право цивільне.
Прийняті відповідачем рішення про передачу третій особі у власність земельної ділянки є ненормативними актами органу місцевого самоврядування, які вичерпали свою дію внаслідок їх виконання. Скасування цих рішень не породжує наслідків для власника земельної ділянки, оскільки у зв'язку з наданням у власність земельної ділянки виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією права користування земельною ділянкою. У такому випадку захист порушеного права залежно від суб'єктного складу сторін має вирішуватися за нормами цивільного судочинства.
У відносинах, які склалися між учасниками справи, сільська рада як власник землі вільна у виборі суб'єкта щодо передачі земельної ділянки в приватну власність у порядку, визначеному законом та не здійснює при цьому владні управлінські функції. Тому предметом позову є саме перевірка правильності формування волі однієї зі сторін стосовно розпорядження землею та передачі відповідних прав щодо неї, що не є предметом розгляду за правилами КАС України.
Як зазначено у постанові Пленуму Вищого спеціалізовано суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №3 від 01.03.2013 р. «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», земельні відносини, суб'єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об'єктами – землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (ст. 1 ЦК, ст. 2, 5 Земельного кодексу України (далі – ЗК)). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними ст. 16, 21, 393 ЦК, ст. 152 ЗК, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Просить визнати незаконним та скасувати рішення Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області №116 від 07.07.2016 про затвердження ОСОБА_1 технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд земельну ділянку площею 0,1884 га (кадастровий номер 6322083001:00:000:3367) за адресою: с. Черкаська Лозова, вул. Академіка Хижняка (Кірова), 20 з подальшою передачею у власність, стягнути судові витрати.
Представник позивача ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилась, згідно заяви позов підтримала повністю, просить справу розглядати без її участі.
Представник відповідача - Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області у судове засідання не з’явився, до суду надав заяву про розгляд справи без участі їх представника.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилась, згідно заяви позов визнала, просить справу розглядати без її участі, без звукозапису судового процесу.
Дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Рішенням Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області ХІ сесії VII скликання №116 від 07.07.2016 затверджено ОСОБА_1 технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та передано у власність земельну ділянку площею 0,1884 га (кадастровий номер 6322083001:00:000:3367) за адресою: с. Черкаська Лозова, вул. Академіка Хижняка (Кірова), 20.
Вищевказане рішення Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області від 07.07.2016 №116 підлягає визнанню недійсним та скасуванню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ч.1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону
Відповідно до ч. 3 ст. 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання (ч.4 ст. 116 ЗК України).
Відповідно до ч.1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.
Під час опрацювання інформації, розміщеної у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Держаному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна встановлено, що ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на підставі рішення ХХ сесії VI скликання Куп’янської міської ради Харківської області від 02.03.2012 №649/9-VI надано безоплатно у власність земельну ділянку площею 0,1158 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, розташовану за адресою: Харківська область, м. Куп’янська, смт. Куп’янськ-Вузловий, вул. Весела, 10.
У подальшому, на підставі рішення ХХ сесії VI скликання Куп’янської міської ради Харківської області від 02.03.2012 №649/9-VI виготовлено державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯМ №918021 від 01.01.2012 на ім’я ОСОБА_1, який зареєстровано в міжрайонному управлінні Держкомзему у Куп’янському районі Харківської області за №631074571000295.
Встановлено, що ОСОБА_1 вказану земельну ділянку на підставі договору купівлі-продажу серія та №2-1434 від 22.08.2013 відчужила на користь ОСОБА_2.
Зазначене підтверджує, що ОСОБА_1 на час отримання спірної земельної ділянки (рішення від 07.07.2016 №116) вдруге використала своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання (рішення від 02.03.2012 №649/9-VI).
Всупереч вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, ОСОБА_1 при зверненні до Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області із заявою не врахувала, що раніше використала право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Земельна ділянка площею 0,1884 га (кадастровий номер 6322083001:00:000:3367) за адресою: с. Черкаська Лозова, вул. Академіка Хижняка (Кірова), 20, вибула із комунальної власності внаслідок незаконного використання ОСОБА_1 права на повторну безоплатну приватизацію земельних ділянок одного виду використання, тобто поза волею власника цих земельних ділянок – держави в особі Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області.
ОСОБА_1 при зверненні до зазначеного органу влади не повідомила, що вже скористалася своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Рішення органу місцевого самоврядування, відповідно до приписів якого виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення, є ненормативним правовим актом одноразового застосування, яке вичерпало свою дію фактом виконання, а тому воно не може бути в подальшому скасоване органом місцевого самоврядування, який його прийняв.
На даний час на спірну земельну ділянку не здійснена державна реєстрація права власності за ОСОБА_1
Відповідно до абз.3 ч.2 ст. 331 Цивільного кодексу України якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно з абз.2 ч.1 ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Тобто, державна реєстрація не є способом набуття права власності. Вона виступає лише засобом підтвердження фактів набуття чи припинення права власності на нерухоме майно або інших речових прав.
Статтею 21 ЦК України передбачено, що суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Враховуючи викладене, вказане рішення Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області №116 від 07.07.2016 підлягає визнанню недійсним та скасуванню.
Задовольняючи заявлений позов, суд, згідно ст.141 ЦПК України, вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати в розмірі 1762.00 грн.
Згідно ч.3 ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст.ст. ст.ст. 12, 13, 81, 89, 206, 258, 259, 263-265, 273, 280-284, 288, 289, пунктами 8, 9, 15.5 ч.1 Перехідних положень Розділу ХІІІ ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву в.о. керівника Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області до Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування задовольнити повністю.
Визнати незаконним та скасувати рішення Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області №116 від 07.07.2016 про затвердження ОСОБА_1 технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд земельну ділянку площею 0,1884 га, кадастровий номер 6322083001:00:000:3367 за адресою: Харківська область, Дергачівський район, с. Черкаська Лозова, вул. Академіка Хижняка (Кірова), 20 з подальшою передачею у власність.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь прокуратури Харківської області (прокуратура Харківської області, код 02910108, банк отримувач: Державна казначейська служба України м. Київ, код 820172, рахунок 35212041007171, код класифікації видатків бюджету – 2800) судовий збір у розмірі 1762.00 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до п.п.15.5 п.15 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Дергачівський районним суд Харківської області.
Сторони у справі:
Керівник Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області, місце знаходження: Харківська область, м.Дергачі, вул.1 Травня,63.
Малоданилівська селищна рада Дергачівського району Харківської області, місце знаходження: Харківська область, Дергачівський район, смт Мала Данилівка, вул.Ювілейна,5.
ОСОБА_1, ІК НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Суддя Л. К. Калмикова