
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2018 року м. Житомир справа № 240/4735/18
категорія 2.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Семенюка М.М.,
з участю секретаря судового засідання Лисайчука А.О.,
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання надати публічну інформацію,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом (а.с.25-29), в якому просить:
- визнати протиправними дії суб'єкту владних повноважень - Житомирської міської ради, що виявилися у відмові надати ОСОБА_2 публічну інформацію щодо наявності усіх земельних ділянок комунальної власності в межах міста Житомира, які ще не надані у користування, що можуть бути використані для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та інформацію щодо наявності або відсутності обмежень (обтяжень) щодо вільних земельних ділянок;
- зобов'язати Житомирську міську раду надати протягом п'яти робочих днів із дня набрання чинності рішенням суду ОСОБА_2 публічну інформацію щодо наявності усіх земельних ділянок комунальної власності в межах міста Житомира, які ще не надані у користування, що можуть бути використані для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та інформацію щодо наявності або відсутності обмежень (обтяжень) щодо вільних земельних ділянок,
В обґрунтування позову зазначає, що звернувся із запитом до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради про надання інформації, однак Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради листом від 07.08.2018 за № 4518/13 відмовив у надані запитуваної інформації, пославшись на те, що спосіб надання інформації, про яку запитує позивач, не визначений чинним законодавством.
Ухвалою від 23.10.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд якої призначено за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Житомирська міська рада подала відзив на позовну заяву (а.с.37-38), в якому провила відмовити у задоволенні позову, оскільки позивач звертався із запитом на отримання публічної інформації до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради, а Житомирська міська рада як орган місцевого самоврядування не є розпорядником запитуваної інформації.
Позивачем було заявлено клопотання про заміну неналежного відповідача (а.с.41-42), розглянувши яке, суд в судовому засіданні 19.11.2018 замінив неналежного відповідача, - Житомирську міську раду, на належного - Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.
Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи (а.с.65-66), явку свого представника в судове засідання 04.12.2018 не забезпечив, ніяких заяв та клопотань не подав.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила задовольнити.
Проаналізувавши та оцінивши досліджені по справі докази, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.
02.08.2018 ОСОБА_2 звернувся до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради із запитом (а.с.19-20), в якому просив письмово надати інформацію щодо наявності усіх земельних ділянок комунальної власності в межах міста Житомира, які ще не надані у користування, що можуть бути використані для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, про наявності або відсутності обмежень (обтяжень) щодо вільних земельних ділянок.
Розглянувши зазначений запит, Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради листом від 07.08.2018 за № 4518/13із (а.с.21) відмовив у надані запитуваної інформації, вказавши, що спосіб надання інформації, яка запитується, не визначений чинним законодавством, а тому надати таку інформацію немає можливості.
Частиною 5 ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено:
"Уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах.
До моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації або відповідний місцевий орган виконавчої влади зобов'язані надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову."
Відповідно до вищевказаної норми, ч. 1 ст. 1, п. 1 ч.1 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", інформація, яку запитував позивач є публічної і її розпорядником є Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради, який згідно п. 6 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" зобов'язаний надавати достовірну, точну та повну інформацію.
Випадки, коли розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту про надання інформації зазначені в ч. 1 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", і такої підстави для відмови, як не визначення чинним законодавством способу надання інформації, яка запитується, не передбачено.
До того ж суд наголошує, що чинним законодавством передбачені способи надання публічної інформації, зокрема, надавати письмову інформацію (абз. 2 ч. 5 ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності") на паперовому носії.
Враховуючи наведене, суд вважає, що Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради протиправно відмовив в наданні інформації і, для захисту прав та інтересів позивача, відповідача належить зобов'язати надати запитувану інформацію.
Щодо вимоги зобов'язати надати протягом п'яти робочих днів із дня набрання чинності рішенням суду інформацію, то вона задоволенню не підлягає, оскільки, відповідно до приписів частин 1 та 4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строк надання інформації залежить від обсягу інформації або потреби пошуку інформації серед значної кількості даних.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 10020, номер НОМЕР_1) до Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради (вул. Покровська, 6, м. Житомир, 100014, код 02498429) задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради, оформлену листом від 07.08.2018 № 4518/13із, в наданні ОСОБА_2 публічної інформації на його запит від 02.08.2018.
Зобов'язати Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради надати ОСОБА_2 публічну інформацію на його запит від 02.08.2018 щодо наявності усіх земельних ділянок комунальної власності в межах міста Житомира, які ще не надані у користування, що можуть бути використані для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, про наявності або відсутності обмежень (обтяжень) щодо вільних земельних ділянок.
В частині позовних вимог щодо зобов'язання відповідача надати публічну інформацію протягом п'яти робочих днів із дня набрання чинності рішенням суду - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Семенюк
Повне судове рішення складене 07 грудня 2018 року