
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
06 грудня 2018 р. Справа № 120/3984/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Альчука Максима Петровича,
розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного) позовного провадження адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1 (22100, Вінницька область, м. Козятин, вул. Кондрацького, буд. 28, рнокпп НОМЕР_1)
до: ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул. Винниченка, 56, код ЄДРПОУ 37926607)
про: визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області, в якому просить
визнати дії ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах протиправними та зобов'язати Козятинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області призначити ОСОБА_1 пенсію відповідно до п.2 ч. 2 ст. 114. Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 30.04.2018 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що, у зв'язку із досягненням 55-річного віку та наявністю необхідного стажу, 03.07.2018 він звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, як електрозварнику за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Однак відповідач у своєму листі від 14.09.2018 р. за № 1203\09-35/02 р. відмовив позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, у зв'язку із відсутністю необхідного стажу роботи на посадах зі шкідливими умовами праці. З таким рішенням суб'єкта владних повноважень позивач не погоджується, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ухвали суду від 07.11.18 року про відкриття провадження у справі розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого проти задоволення адміністративного позову заперечує. Окремо зазначає, що у позивача відсутній відповідний пільговий стаж для призначення пенсії за Списком № 2.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.
Судом встановлено, що з 01.09.1978 року по 22.02.1982 року позивач навчався за фахом в Артемівському ТУ -53;
з 04.03.1982 року по 20.04.1982 року працював на посаді помічника бурильника в Побужській геологорозвідувальній партії;
з 11.05.1982 року по 04.05.1984 року проходив військову строкову службу;
з 18.06.1984 року по 02.09.1985 року працював на посаді помічника бурильника в Побужській геологорозвідувальній партії;
з 01.08.1989 року по 29.03.1993 року працював на посаді електрозварника в Побужській геологорозвідувальній партії;
з 30.03.1993 року по 23.05.1994 року працював на посаді електрозварника 4 -го розряду;
з 26.05.1994 року по 09.09.1995 року - робота на посаді електрозварника в районах прирівняних до районів Крайньої Півночі;
з 12.09.1995 року по 14.09.1999 року - робота на посаді електрозварника 5-го розряду;
з 23.09.1999 року по 03.04.2000 року - робота на посаді електрозварника 5-го розряду;
з 01.07.2000 року по 30.01.2003 року - робота на посаді електрозварника 5-го розряду;
з 05.02.2003 року по 01.10.2005 року - робота на посаді електрозварника 5-го розряду;
з 01.10.2005 року по 31.01.2007 року - робота на посаді електрозварника 6-го розряду;
з 11.10.2010 року по 07.12.2010 року - робота на посаді електрозварника ручного зварювання 6-го розряду в ОАО "Северо-Западное монтажное управление "Гидромонтаж";
з 15.02.2011 року по 23.12.2011 року - робота на посаді електрозварника ручного зварювання 6-го розряду;
з 15.02.2012 року по 31.05.2012 року - робота на посаді електрозварника ручного зварювання 6 -го розряду;
з 25.09.2012 року по 30.09.2014 року - робота на посаді електрозварника ручного зварювання 5-го розряду;
з 01.06.2015 року по теперішній час - робота на посаді електрозварника ручного зварювання 6- го розряду "Представительство общества с ограниченной отвественностью "Трест Россспеценергомонтаж".
Наведені обставини підтверджуються копіями трудових книжок (а.с. 15-23), довідками ПАТ "Кримський содовий завод" (а.с. 24-26).
Таким чином, маючи стаж роботи зі шкідливими умовами праці понад 30 років, 03.07.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області від 14.09.2018 року № 1203/09-35/02 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2, у зв'язку із відсутністю необхідного стажу для призначення пенсії на пільгових умовах за списком № 2. Крім того, вказаним листом позивачу роз'яснено згідно наданих документів стаж позивача на пільгових умовах зараховано періоди з 04.03.1982 р. по 20.04.1982 р.; з 18.06.1984 р. по 02.09.1985 р.; з 18.11.2014 р. по 26.06.2018 р. Комісією при Головному управлінні з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах позивачу відмовлено в підтвердженні періоду роботи з 04.04.2000 р. по 30.01.2003 р. як такого, що дає право на пенсію на пільгових умовах, оскільки первинними документами не підтверджується робота за пільговою професією та відсутні дані про результати проведення атестації робочих місць. Також позивачу відмовлено в підтвердженні періодів роботи з 11.10.2010 р. по 07.12.2010 р., 15.02.2011 р. по 23.12.2011 р. , з 15.02.2012 р. по 31.05.2012 р. , з 25.09.2012 р. цо 30.09.2014 р., що дають право на пенсію на пільгових умовах, оскільки відсутні дані про ліквідацію без правонаступника ВАТ «Северо-Западного монтажного управления Гидромонтаж », а також відсутні дані про проведення та результати проведення атестації робочих місць. Відповідно пільговий стаж позивача за наданими документами становить 9 років 10 місяців 24 днів (враховуючи службу в армії та навчання за спеціальністю, періоди яких враховуються в межах пільгового стажу роботи).
Не погоджуючись з діями відповідача щодо відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 (далі - Порядок проведення атестації, постанова № 442 відповідно) та розробленими на виконання постанови № 442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі - Мінпраці) від 01 вересня 1992 року № 41.
Основна мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років.
Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.
Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.
Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18 листопада 2005 року № 383 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 року за № 1451/11731) при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов, праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.
У пункті 4.2 зазначеного Порядку застосування списків йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.
Своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.
Згідно з п. 4.5 Порядку застосування списків, якщо ж атестація з 21.08.92 не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.97, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21.08.92 включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць ( 442-92-п ). У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.97, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.
Якщо чергова атестація була, проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.
Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 21 лютого 2018 року справа № 352/547/16-а.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (ч. 5 ст. 242 КАС України).
Згідно ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
За правилами п.п. 1, 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок від 12.08.1993 №637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами (п.1). У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (п. 20).
Матеріали справи свідчать, що загальний трудовий стаж позивача складає понад 30 років, що підтверджується копіями трудових книжок.
Позивачу до пільгового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах зараховано періоди з 04.03.1982 р. по 20.04.1982 р.; з 18.06.1984 р. по 02.09.1985 р.; з 18.11.2014 р. по 26.06.2018 р.
Таким чином, пільговий стаж позивача з врахуванням служби в армії та навчання за спеціальністю становить 9 років 10 місяців 24 дні.
При цьому до пільгового стажу не зараховано його період роботи з 01.08.1989 року по 21.08.1991 року.
Згідно відомостей з трудової книжки у вказаний період позивач працював в Красноперекопському заводі КПД електрозварником четвертого розряду.
У відповідності з розділом ХХХІІ "Загальні професії" Списку №2, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173, правом на пільгову пенсію користуються електрозварники.
Отже, враховуючи, що на момент роботи позивача у період з 01.08.1989 року по 21.08.1991 року професія електрозварника була передбачена Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173, вказаний період підлягає зарахуванню до пільгового стажу позивача для призначення пенсії за віком, що становить 2 роки і 21 день.
Крім того, згідно відомостей трудової книжки у період з 26.05.1994 року по 09.09.1995 року позивач працював електрозварником районах прирівняних до району Крайньої Півночі. Вказаний період також не зарахований органом пенсійного фонду до пільгового стажу позивача для призначення пенсії.
Відповідно до п.5 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» період роботи до 01 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 01 січня 1991 року.
Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року № 148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі».
Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.
Відповідно до п. 4, 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, звернення особою за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.
Пунктом 7 цього Порядку визначений вичерпний перелік документів, що мають бути подані особою, яка звертається за призначенням пенсії. Відповідно до п. 7 параграф «б» цього Порядку до заяви про призначення пенсії за віком за відсутності трудової книжки мають бути додані у тому числі документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.
Пункт 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 встановлює, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу органами Пенсійного фонду на місцях приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. При цьому пункт 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» доповнює, що у якості документів про стаж, які передбачені вищезазначеним Порядком підтвердження наявного трудового стажу, за період роботи до 01 січня 1991 року на Крайній Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген можуть надаватись договори або інші документи, що підтверджують право працівника на пільги, передбачені для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі чи місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.
Перелік районів Крайньої Півночі і місцевостей, прирівняних до районів Крайньої Півночі, на яких розповсюджується дія Указів Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року і від 26 вересня 1967 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», визначений постановою Ради Міністрів СРСР №1029 від 10 листопада 1967 року.
Факт роботи позивача у період з 26.05.1994 року по 09.09.1995 року електрозварником в районах прирівняних до районів Крайньої Півночі підтверджується відомостями трудової книжки позивача (а.с. 17), у зв'язку з чим вказаний період роботи також підлягає зарахуванню до пільгового стажу позивача для призначення пенсії.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд в постанові від 07.02.2018 року у справі № № 590/871/17 (К/9901/66/17 590/871/17).
Таким чином, усі вищенаведені обставини, на переконання суду, свідчать про наявність у позивача права на пенсію згідно пункту п. 2 ч. 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Також, у період роботи з 05.02.2003 року по 31.01.2007 року позивач працював на посаді електрозварника 6-го розряду в TOB «Кримський содовий завод». Відповідно до довідок від 11.04.2017 року № 27, №648 та від 29.03.2017 року № 62/17 підтверджується особливий характер роботи зі шкідливими умовами повний робочий день і вказано про проведення атестації робочих місць на підставі наказів № 221 від 01.07.1999, № 182 від 30.06.2005. За вказаний період роботи ПАТ «Кримський содовий завод» сплачував страхові внески, також вказаний період роботи відповідно до даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування віднесено до спеціального стажу.
З огляду на викладене, позивачем надано докази, які не спростовані відповідачем, про те, що він має право на призначення пенсії з підстав, передбачених п. 2 ч. 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", однак, відповідачем протиправно відмовлено у призначенні такої пенсії.
Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:
1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. У разі якщо при відстрочці часу призначення пенсії за віком не здійснюється підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу, пенсія, обчислена відповідно до статті 29 цього Закону, призначається з дня, що настає за останнім днем повного місяця відстрочки часу виходу на пенсію, який враховано до страхового стажу;
2) пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;
3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.
Враховуючи те, що позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах не пізніше трьох місяців з дня досягнення ним пенсійного віку (29.04.2018), суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах, з 30.04.2018 року.
Також, при вирішені цього спору, суд, відповідно до частин першої-другої статті 6 КАС України, керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
У відповідності до частини третьої статті 23 Загальної Декларації прав людини та пункту 4 частини першої Європейської Соціальної хартії, кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей
З огляду на вимоги Конвенції та практику Європейського суду з прав людини (“Спорронг та Льонрот проти Швеції”) до правовідносин щодо отримання пенсії слід застосовувати засади юридичної визначеності, зокрема в частині права особи на розумні очікування “мирного володіння майном”.
У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі “Чахал проти Об'єднаного Королівства” Європейський суд з прав людини зазначив, що стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.
Стаття 13 Конвенції вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності небезпідставної заяви за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Право позивача на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п. 2 ч. 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". підтверджено сукупністю належних, достатніх, допустимих та достовірних доказів, а тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (22100, Вінницька область, м. Козятин, вул. Кондрацького, буд. 28, рнокпп НОМЕР_1) до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул. Винниченка, 56, код ЄДРПОУ 37926607) задовольнити.
Визнати протиправними дії ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області щодо відмови в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. 2 ч. 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ОСОБА_1.
Зобов'язати Козятинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області призначити ОСОБА_1 пенсію відповідно до п.2 ч. 2 ст. 114. Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 30.04.2018 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (ЕС 119145, рнокпп НОМЕР_1) сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (22100, Вінницька обл., м. Козятин, вул. Винниченка, 56, код ЄДРПОУ 37926607).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Вінницький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Альчук Максим Петрович