Рішення № 78383656, 03.12.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2018
Номер справи
140/2070/18
Номер документу
78383656
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2018 року ЛуцькСправа № 140/2070/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Ковальчука В.Д.,

при секретарі судового засідання Ткачук І.І.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства “СТВ-Луцьк” до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство “СТВ-Луцьк” (далі – ПП “СТВ-Луцьк”, позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі – ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.02.2018 № НОМЕР_1.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками ГУ ДФС у Волинській області проведено планову виїзну документальну перевірку ПП “СТВ-Луцьк” з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного, з питань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 30.09.2017, за результатами якої складено акт від 03.01.2018 № 19/14-01/35867917. У вказаному акті перевірки зроблено висновок про те, що позивачем порушено: підпункти 2.8, 2.9, 2.10 глави 2, підпункти 3.5, 3.8 глави 3 постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” (з врахуванням вимог п.7.24 глави 7 Положення №637) - перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі на загальну суму 87056,50 грн.; підпункти 2.11, 2.12 глави 2 Положення №637 - згідно з ВКО №20 від 26.03.2016 видано ОСОБА_4 готівку в сумі 70000 грн., довіреною особою ОСОБА_4 не подано до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтверджувальними документами в установлені строки і порядок, що визначені для підзвітних осіб законодавством України; підпункти 3.1, 3.2 глави 3, з врахуванням вимог 7.41 глави 7 Положення №637, - відповідно до записів у касовій книзі підприємства на підставі прибуткових касових ордерів отримано готівку з банку ПАТ “А-Банк” з використанням корпоративної картки, що підтверджено чеками банкомата з призначенням платежу «купівля товару», проте документи за операціями із застосуванням спеціальних платіжних засобів, які б підтверджували факт продажу товарів, наданих послуг для перевірки, не пред'явлено на загальну суму 29996,12 грн.

На підставі вказаного акта перевірки ГУ ДФС у Волинській області 26.02.2018 року прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 221609,12 грн.

Позивач не погоджується із висновками, викладеними в акті перевірки та оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням з тих підстав, що усі необхідні реквізити у видаткових касових ордерах №б/н від 06.06.2015, №б/н від 15.08.2015, №б/н від 27.08.2015, №б/н від 09.11.2016 були заповнені та містили 4 підписи, в т.ч. керівника підприємства про дозвіл на видачу готівки, але останній на документі підпис одержувача (в оригіналі документа) був недостатньо чіткий через авторучку, а в копії документа не проглядався. Вказує на те, що додатковим доказом видачі готівки в користь засновника є зведена відомість руху виплачених готівкових коштів із каси за місяць, яка є первинним документом та не взята до уваги податковим органом. Даний документ відображає усі операції руху готівки і управлінського обліку та однозначно підтверджує факт отримания коштів ОСОБА_4 Крім того, факт видачі готівки ОСОБА_5 підтверджується витягами із касової книги, журналами проводок 37, 301, журналами ордерами по рахунку 301. Вважає, що якщо останній підпис про одержання с недостатньо чітким через специфіку чорнила чи натиск на ручку, то це не може бути кваліфіковано як порушення касової дисципліни, оскільки особа, яка затвердила, дозволила, погодила і видала кошти сама собі, то логічно, що саме вона і отримала їх, бо це та сама особа.

Також позивач зазначає, згідно з прихідним касовим ордером №20 від 26.03.2016 прийнято готівку від ПАТ “Акцент-Банк” на суму 70000 грн. і в той же день на підставі видаткового касового ордеру №20 від 26.03.2016 видано ОСОБА_4 готівку в сумі 70000 грн. як повернення частково зворотної позики засновнику. Суть порушення полягає в тому, що ОСОБА_4 не подано до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів, що є порушенням пп.2.11, 2.12 глави 2 постанови Правління НБУ від 15.12.2004 №637. Однак позивач з такими висновками контролюючого органу не погоджується, оскільки кошти директором були зняті з поточного рахунку картою-ключ для повернення безвідсоткової, зворотної позики засновнику підприємства, а додатковим доказом є рішення засновника ПП “СТВ-Луцьк” від 09.11.2016 року про повернення в такий спосіб позики. Фактично ОСОБА_5 отримала з банківської картки кошти як директор для повернення 70000 грн. поворотної фінансової допомоги за договором від 08.09.2015, внесла як директор їх у касу і отримала їх як засновник для повернення позики. Документально витрат в ОСОБА_5 не відбулось, відтак обов'язку подачі авансового звіту не виникло в ОСОБА_5 як в директора підприємства.

Крім того, позивач звертає увагу на те, що перевіркою не встановлено факт оплати картою-ключ за придбання товару га не спростовано, що готівка була знята з поточного рахунку саме для придбання товару на загальну суму 29996,12 грн., а зняття коштів по карті-ключ в сумі 29996,12 грн. - це зняття коштів для повернення витрат (за придбання матеріалів, МШП і послуг) на підставі звітів про використання коштів за попередній період (травень-серпень 2015 року на загальну суму 63484,05 грн ).

Зважаючи на вищевикладене, позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.02.2018 № НОМЕР_1.

У відзиві на позовну заяву від 02.11.2018 вх. №14263/18 (а.с.159-160) відповідач не погоджується з даним позовом та вважає його безпідставним, оскільки під час перевірки встановлено, що у видаткових касових ордерах №б/н від 06.06.2015, №б/н від 15.08.2015, №б/н від 27.08.2015, №б/н від 09.11.2016 видача готівки з каси не підтверджена підписами одержувачів коштів, а відтак встановлено перевищення ліміту залишку готівки в касі на загальну суму 87056,50 грн. Крім того, встановлено, що згідно з прихідним касовим ордером №20 від 26.03.2016 прийнято готівку від ПАТ “Акцент-Банк” на суму 70000 грн. та згідно з видаткового касового ордера №20 від 26.03.2016 видано ОСОБА_4 готівку в сумі 70000грн. (підстава: повернення частково зворотної позики засновнику згідно договорів позики). В порушення п.2.12 глави 2 Положення 637 довіреною особою ОСОБА_4 не подано до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України. Також згідно із записами, наведеними у касовій книзі, платник податків отримував готівку з банку ПАТ “А-Банк” з використанням корпоративної картки з призначенням платежу «купівля товару», що підтверджено чеками банкомата, без подання одержувачем коштів платіжного документа, який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів на загальну суму 29996,12 гривень.

Вважає, що за виявлені порушення до позивача правомірно застосовані штрафні санкції згідно з податковим повідомленням-рішенням від 26.02.2018 № НОМЕР_1, а тому просить відмовити у задоволенні позову повністю.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представники відповідача в судовому засідання проти задоволення позовних вимог заперечили з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, просили у задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов до задоволення не підлягає, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що посадовими особами ГУ ДФС у Волинській області проведено документальну планову виїзну перевірку приватного підприємства “СТВ-Луцьк” (код 35867917) податкового законодавства за період з 01.01.2014 по 30.09.2017, валютного – за період з 01.01.2014 по 30.09.2017, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – за період з 01.01.2014 по 30.09.2017, за результатами якої складено акт № 19/14-01/35867917 від 03.01.2018 (а.с.13-51).

Перевіркою встановлено, крім іншого, порушення підпунктів 2.8, 2.9, 2.10 глави 2, підпунктів 3.5, 3.8 глави 3 постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” (з врахуванням вимог п.7.24 глави 7 Положення №637) - перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі на загальну суму 87056,50 грн.; підпунктів 2.11, 2.12 глави 2 Положення №637 - згідно з видаткового касового ордеру №20 від 26.03.2016 видано ОСОБА_4 готівку в сумі 70000 грн., довіреною особою ОСОБА_4 не подано до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтверджувальними документами в установлені строки і порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України; підпункти 3.1, 3.2 глави 3, з врахуванням вимог 7.41 глави 7 Положення №637, - відповідно до записів у касовій книзі підприємства на підставі прибуткових касових ордерів отримано готівку з банку ПАТ “А-Банк” з використанням корпоративної картки, що підтверджено чеками банкомата з призначенням платежу «купівля товару», проте документи за операціями із застосуванням спеціальних платіжних засобів, які б підтверджували факт продажу товарів, наданих послуг для перевірки, не пред'явлено на загальну суму 29996,12 грн.

За результатом проведеної перевірки, на підставі акта перевірки № 19/14-01/35867917 від 03.01.2018 ГУ ДФС у Волинській області було прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.02.2018 № НОМЕР_1, яким застосовано до ПП “СТВ-Луцьк” штрафні (фінансові) санкції в розмірі 221609,12 грн. (а.с.11).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до таких висновків.

Згідно з пунктами 2.8, 2.9, 2.10, 2.11 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за №40/10320) із змінами та доповненнями (далі - Положення №637), чинного на момент виникнення спірних правовідносин) підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) у межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства (підприємця) може здаватися до операторів поштового зв'язку та небанківських фінансових установ, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку. Здавання готівкової виручки (готівки) здійснюється самостійно (у тому числі із застосуванням платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки) або через відповідні служби, яким згідно із законодавством надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів. Здавання готівкової виручки (готівки) може здійснюватися для зарахування на будь-який банківський рахунок підприємства (підприємця) на його вибір. Підприємства не повинні накопичувати готівкову виручку (готівку) у своїх касах понад установлений ліміт каси для здійснення потрібних витрат до настання строків цих виплат. Підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Для проведення цих виплат працівникам віддалених відокремлених підрозділів підприємств залізничного транспорту та морських портів готівка може зберігатися в їх касах понад установлений ліміт каси протягом п'яти робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Готівка, що одержана в банку на інші виплати, має видаватися підприємством своїм працівникам у той самий день. Суми готівки, що одержані в банку і не використані за призначенням протягом установлених вище строків, повертаються підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту). Підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок виручки, понад установлений йому ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, що зазначена в переданих до каси відомостях на виплату грошей (далі - видаткова відомість) (додаток 1). Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Відповідно до пункту 2.12 глави 2 Положення №637 фізичні особи - довірені особи підприємств (юридичних осіб), які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу або особистого електронного платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки.

Пунктами 3.1, 3.2, 3.5 глави 3 Положення №637 визначено, що касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів. Касові операції, що проводяться відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", оформляються згідно з вимогами цього Закону. У разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа. Видача готівки особам, яких немає в штатному розписі підприємства, проводиться за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю.

Як передбачено пунктом 7.24 глави 7 Положення №637 у разі виявлення під час перевірок видаткових касових ордерів або видаткових відомостей, у яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача (абзац другий пункту 3.5 цього Положення), сума готівки за такими видатковими документами додається до залишку готівки в касі виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи, і надалі зазначена сума не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки.

Під час перевірки правильності оформлення видач готівки під звіт як на відрядження, так і на інші потреби встановлюється достовірність підтвердних документів, що додаються до звітів про використання коштів (пункт 7.41 глави 7 Положення №637).

Згідно з пунктом 7.47 Положення №637 для перевірки використовуються потрібні касові та розрахункові документи підприємства (підприємця) (касова книга, касові ордери, журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, звіти працівників щодо витрачання підзвітних сум), а також документи, що підтверджують здійснені покупцем (замовником) витрати готівки під час придбання товарів, оплати наданих послуг та виконаних робіт (касові та товарні чеки, розрахункові квитанції, квитанції до прибуткових касових ордерів, інші розрахункові документи, а також рахунки-фактури, податкові накладні, договори на поставку продукції, надання послуг, виконання робіт, товарно-транспортні накладні тощо).

Статтею 1 Указу Президента України від 12.06.1995 №436/95 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” із змінами та доповненнями, передбачено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день, за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум, за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів.

Як слідує з акта перевірки, ПП “СТВ-Луцьк” за період з 01.01.2014 по 30.09.2017 встановлено ліміти залишку готівки в касі згідно з наказами: № 040414 від 04.04.2014 в сумі 27300 грн.; № 010415 від 01.04.2015 в сумі 6400 грн.; № 010416 від 01.04.2016 в сумі 3900 грн.; № 010417 від 01.04.2017 в сумі 1700 грн.

Відповідно до видаткових ордерів: №б/н від 06.06.2015 ПП “СТВ-Луцьк” проведено (підстава: повернення безпроцентної зворотної позики засновнику згідно договору №201014 від 20.10.2014 року (а.с.68)) працівнику ОСОБА_5 виплату готівкових коштів на загальну суму 6500 грн., запис у касовій книзі від 06.06.2015 року (сторінка 21); №б/н від 15.08.2015 ПП “СТВ-Луцьк” проведено (підстава: повернення безпроцентної зворотної позики засновника згідно договору №221014 від 22.10.2014 року) працівнику ОСОБА_5 виплату готівкових коштів на загальну суму 10000 грн., запис у касову книгу від 15.08.2015 року (на сторінці 26 касової книги); №б/н від 27.08.2015 ПП “СТВ-Луцьк” проведено (підстава: виплата витрат на підставі звітів про використання коштів) працівнику ОСОБА_5 на виплату готівкових коштів на загальну суму 13656,50 грн., запис у касову книгу від 27.08.2015 року (на сторінці 32 касової книги); №б/н від 09.11.2016 ПП “СТВ-Луцьк” проведено (підстава: повернення частково зворотної позики засновнику згідно договорів позики №180816 від 18.08.2016 року (а.с.54)) працівнику ОСОБА_5 виплату готівкових коштів на загальну суму 80000 грн., запис у касову книгу від 09.11.2016 року (на сторінці 68 касової книги).

У ході проведення перевірки на вимогу осіб, які проводили перевірку, отримано від бухгалтера ПП “СТВ-Луцьк” зазначені вище копії аркушів касової книги, видаткових касових ордерів, лімітів про встановлення залишку в касі, що засвідчені підписами та скріплені печаткою підприємства.

Під час перевірки встановлено, що у вказаних видаткових ордерах (№б/н від 06.06.2015, №б/н від 15.08.2015, №б/н від 27.08.2015, №б/н від 09.11.2016) видача готівки з каси не підтверджена підписами одержувачів коштів (ОСОБА_5М.), чим порушено пункти 3.5, 3.8 глави 3 Положення №637. З наданих представниками відповідача в судовому засіданні та оглянутих судом в судовому засіданні копій вказаних видаткових касових ордерів також не прослідковується підпис одержувачів коштів, а тому суд не бере до уваги надані позивачем їх копії (а.с. 67, 74, 78, 83), а також твердження про нечіткість підписів одержувачів коштів на їх копіях, при цьому суд звертає увагу на чіткість підписів керівника, головного бухгалтера та касира.

Також суд не бере до увагу надані позивачем інші бухгалтерські документи: витяги із касової книги, зведені відомості видачі готівки з каси підприємства ПП “СТВ-Луцьк”, журнали проводок, журнали-ордери, оскільки вони не засвідчують отримання готівки одержувачем - фізичною особою ОСОБА_5 саме в день складання видаткових ордерів та відсутність перевищення ліміту залишку в касі в ці дні. До того ж наявність однією особою посадової особи підприємства, яка погодила і видала кошти з однієї сторони не звільняє її від обов’язку поставити підпис на видаткових касових ордерах як одержувач коштів.

У зв’язку з цим суд вважає доведеним податковим органом факт перевищення позивачем ліміту залишку готівки в касі підприємства, а саме: за 06.06.2015 року в сумі 100,0 грн. (залишок на кінець дня 06.06.2015 року відповідно до касової книги - 0грн. + 6500,00грн.- 6400грн.); за 15.08.2015 року в сумі 3600,0 грн. (залишок на кінець дня 15.08.2015 року відповідно до касової книги – 0 грн. + 10000,00 грн. – 6400 грн.); за 27.08.2015 року в сумі 7256,50 грн. (залишок на кінець дня 27.08.2015 року відповідно до касової книги - 0 грн.+13656,50 грн. – 6400 грн.); за 09.11.2016 року в сумі 76100,0 грн. (залишок на кінець дня 09.11.2016 року відповідно до касової книги - 0грн. + 80000,00 грн.-3900 грн.), а відтак на загальну суму 87056,50 грн. Враховуючи зазначене, суд вважає, що відповідач правомірно нарахував позивачу за дане порушення штрафну санкцію в сумі 174113 грн. (87056,50 грн. х 2 = 174113 грн.).

Також перевіркою встановлено, що згідно з прибуткового касового ордеру (ПКО) №20 від 26.03.2016 прийнято готівку від ПАТ “Акцент-Банк” на суму 70000 грн. та згідно з видаткового касового ордеру (ВКО) №20 від 26.03.2016 (а.с.90) видано ОСОБА_4 готівку в сумі 70000 грн. (підстава: повернення частково зворотної позики засновнику згідно договорів позики). Однак в порушення п.2.12 глави 2 Положення №637 довіреною особою ОСОБА_4 не подано до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України. Не надано таких звітних документів і суду. Позивач вказує те, що зазначену суму коштів зняла з поточного рахунку картою-ключ для повернення безвідсоткової позики засновнику, тобто собі відповідно до договору позики (безвідсоткової фінансової позики засновника на зворотній основі) № 080915 від 08.09.2015 та рішення засновника № 2603-16 про повернення зворотної безвідсоткової позики засновнику ПП “СТВ-Луцьк” (а.с.91-92). Разом з тим, позивач не надає підтвердних документів про отримання вказаних коштів (чек банкомата, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки на рахунку. Строк подання звіту в такому випаду регулює підпункт 170.9.2, пункту 170.9 статті 170 Податкового кодексу України (ПК України), відповідно до якого відзвітувати за отримані кошти підзвітній особі необхідно протягом 5 банківських днів, що йдуть за датою списання коштів з картки. Враховуючи відсутність такого звіту, суд вважає правомірним встановлення контролюючим органом порушення позивачем п.2.12 глави 2 Положення №637 та застосування штрафної санкції в сумі 17500,00 грн. (70000,00 грн. х 25% = 17500,00 грн.).

Крім того, перевіркою встановлено, що згідно з записами, наведеними у касовій книзі підприємства, платник податків отримував готівку з банку ПАТ “А-Банк” з використанням корпоративної картки з призначенням платежу «купівля товару», що підтверджено чеками банкомата, без подання одержувачем коштів платіжного документа, який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів на загальну суму 29996,12 грн. Відтак згідно з ПКО (меморіальних ордерів) від 23.08.2015, від 25.08.2015, від 26.08.2015, від 27.08.2015, від 29.08.2015, від 30.08.2015, від 24.09.2015, від 08.10.2015, від 15.10.2015, від 24.10.2015, 26.10.2015, від 02.11.2015, від 16.11.2015, від 19.11.2015, від 24.11.2015, від 04.12.2015, від 07.12.2015, від 08.12.2015, від 09.12.2015, від 12.12.2015, від 17.12.2015 (а.с.99-151) та відповідно до чеків банкомата ПАТ “А-Банк” позивачем не надано ні під час перевірки, ні суду документів, які б підтверджували факт продажу товарів, наданих послуг на загальну суму 29996,12 грн. Позивач вказує в позовній заяві, що ці кошти були зняті із банківського рахунку по карті-ключ для повергнення витрат за придбання матеріалів, МШП і послуг на підставі звітів про використання коштів за попередній період (травень-серпень 2015 року). Однак жодних документів на підтвердження таких витрат не надає. У зв’язку з цим суд вважає доведеним контролюючим органом факт порушення ПП “СТВ-Луцьк” пунктів 3.1, 3.2 глави 3, з врахуванням вимог 7.41. глави 7 Положення №637, а тому відповідач правомірно застосував штрафну санкцію в сумі 29996,12 грн. за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів.

Отже, судом встановлено, що контролюючим органом правомірно застосовано до позивача штрафні санкції на загальну суму 221609,12 грн. за порушення норм з регулювання обігу готівки.

На підставі вищенаведеного суд приходить до висновку про те, що Головне управління ДФС у Волинській області при винесенні податкового повідомлення-рішення від 26 лютого 2018 року № НОМЕР_1 про застосування до ПП “СТВ-Луцьк” суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 221609,12 грн. діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законами України, в зв’язку з чим не підлягають задоволенню позовні вимоги ПП “СТВ-Луцьк” до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування зазначеного податкового повідомлення-рішення.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову Приватного підприємства “СТВ-Луцьк” (43000, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 35867917) до Головного управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська область, Київський майдан, будинок 4, код ЄДРПОУ 39400859) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 26 лютого 2018 року № НОМЕР_1 відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Повний текст рішення суду буде складено 07 грудня 2018 року.

Суддя В.Д. Ковальчук