
Справа № 473/4894/18
УХВАЛА
"06" грудня 2018 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі судді Старжинської О.Є.
розглянувши адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 внутрішніх справ України до Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби ОСОБА_1 юстиції України про визнання постанов про стягнення виконавчого збору та витрат на виконавче провадження протиправними та зобов’язання їх скасувати.
ВСТАНОВИВ:
08.12.2018 року поштовим зв’язком представник позивача ОСОБА_1 внутрішніх справ України звернувся до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області, як суду, що видав виконавчий лист, в порядку адміністративного судочинства з позовною заявою до відповідача – Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби ОСОБА_1 юстиції України (м.Київ, вул. Городецького, 13) про визнання постанов від 18.10.2018 року про стягнення виконавчого збору в сумі 14892 грн. та витрат на виконавче провадження в сумі 104,14 грн. протиправними та зобов’язання їх скасувати у ВП №56247946.
Згідно зі ст. 20 КАС України проведено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів. Так, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
5) справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі ЗУ «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» .
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Статтею 318 КАС України визначено підстави для скасування рішення суду і направлення справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю. Так, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Разом з тим, КАС України в редакції від 15.12.2017 р. в статті 29 не зазначено, що у зв’язку з порушенням предметної юрисдикції, на відміну від територіальної юрисдикції, спір передається до іншого адміністративного суду.
Але виходячи з завдань та основних засад адміністративного судочинства, положень статті 318 КАС України, розуміння поняття «належний суд», що застосовується ЄСПЛ, вказана справа підлягає передачі для розгляду Окружному адміністративному суду міста Києва (01051 м.Київ, вул. Болбочана Петра, 8 корп. 1).
Керуючись ст.ст. 2, 29 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Передати Окружному адміністративному суду міста Києваадміністративну справу № 473/4894/18 за позовною заявою ОСОБА_1 внутрішніх справ України до Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби ОСОБА_1 юстиції України про визнання постанов про стягнення виконавчого збору та витрат на виконавче провадження протиправними та зобов’язання їх скасувати.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в П’ятий апеляційний адміністративний суд через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області протягом 15 днів.
Суддя: О.Є.Старжинська