
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/705/18-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, вул. Бульвар Героїв Сталінграду, 5-А/64, м. Чернівці, Чернівецька область, 58032) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, вул. Оренбурзька, 7-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
25.07.2018 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:
1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням п. 4-4 Прикінцевих положень до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІУ від 09.07.2003 року;
2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п.п. 4-4 п.4 розділу XV Прикінцеві положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням вже отриманих сум пенсії, починаючи з 01.10.2017 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 13.03.2003 року позивачу призначено пенсію за віком згідно положень статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-XII в редакції, що була чинна на момент призначення пенсії.
Згідно розпорядження ГУ ПФУ в Чернівецькій області №179482 від 14.12.2017 року позивачу була призначена пенсія по Закону № 3058-ІV з 01.10.2017 року де загальний стаж становив - 38 років 2 місяці. При цьому, позивач вважає, що йому не був врахований весь страховий стаж.
Після звернення в грудні 2017 року до ГУ ПФУ в Чернівецькій області позивачу було здійснено з 01.12.2017 року донарахування пенсії, виходячи з загального стажу 38 років 8 місяців 22 дня.
09.07.2018 року позивач звернулась до відповідача з листом, в якому просила провести донарахування пенсії відповідно до пункту 4-4 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1.35%
Листом від 16.07.2018 року №575/М-11/13 ГУ ПФУ в Чернівецькій області повідомлено позивача, що застосувати величину оцінки страхового стажу 1,35% немає підстав, оскільки управління в даному випадку здійснило переведення з одного виду пенсії на інший, а величина оцінки одного року страхового стажу 1,35% згідно п.4 ч.4 Прикінцевих положень Закону України №1058-IV застосовується виключно при первинному призначенні пенсії згідно Закону України №1058-IV.
Отже, ГУ ПФУ в Чернівецькій області у відповіді на лист позивача зроблено висновок, що правових підстав застосування для розрахунку пенсії величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% немає.
На думку позивача, середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, згідно положень пункту 4-4 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону застосовується лише при призначенні особам пенсії у період з 01.10.2017 року по 31.12.2017 року.
Позивач зазначає, що ГУ ПФУ в Чернівецькій області не взято до уваги, що приписи частини третьої статті 45 Закону №1058-ІV регулюють переведення з одного виду пенсії на інший вид, тобто вказана норма застосовується до тих видів пенсій, які визначені саме Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Однак, на думку позивача, в даному випадку має місце призначення пенсії за іншим законом, а не переведення з одного на інший вид пенсії в межах одного закону.
Позивач отримувала пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", яка передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а з 01.10.2017 року позивачу призначена пенсія згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вперше.
Позивач вважає, що положення абзацу першого пункту 4-4 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" поширюються на правовідносини щодо визначення розміру пенсії за віком позивачу при її призначенні, оскільки у вказаній нормі зазначено, що з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
За таких обставин, позивач вважає, що Головне управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області повинно було здійснити перерахунок пенсії позивачу з дотриманням вимог ст.ст. 27, 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в тому числі застосувавши показник середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2014-2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %, як це передбачено в Прикінцевих положеннях Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тобто за три роки, що передують року звернення позивача за призначенням пенсії за віком, тому вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідно, такими, що підлягають задоволенню.
Таким чином, позивач вважає протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням п. 4-4 Прикінцевих положень до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІУ від 09.07.2003 року.
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, надав суду відзив проти позову в якому зазначив, що з березня 2003 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні, пенсія призначена їй у відповідності до Закону України "Про державну службу".
30.10.2017 року позивач звернулась до Головного управління з заявою про надання інформації щодо розміру пенсії на умовах положень Закону № 1058-IV. Головне управління листом від 13.11.2017 року та листом від 21.12.2017 року надало відповіді на звернення позивачки з посиланнями на норми чинного законодавства.
Відповідач зазначає, що на момент виникнення спірних правовідносин 21.12.2017 року страховий стаж позивача складав 38 років 2 місяці. Коефіцієнт страхового стажу 0,38167 (38 років х 12 + 2 місяці) : 12 : 100 х 1%). Індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії - 1,91845. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії становить 7221,81 грн (3764,40 грн - середня і заробітна плата в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показнику за 2014, 2015 та 2016 роки х 1,91845). Таким чином слід зазначити, що розмір пенсії позивача збільшився з 01.10.2017 року на 168,40 грн та складає 3017, 71 грн, в порівняні з минулим період до проведення перерахунку.
Згідно змін, внесених абзацом двадцять восьмим підпункту 27 пункту 19 Закону № 2148, які застосовуються з 01.10.2017 року п.4-4. Прикінцевих положень передбачено, що з 01.10.2017 року по 31.12.2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%. Тобто, у випадку звернення за призначенням пенсії у вказані періоди застосовується величина оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
В свою чергу відповідно до Закону № 2148 пенсії, призначені до набрання чинності цього Закону, відповідно до Закону № 1058 з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Як вбачається з матеріалів справи, пенсія призначена позивачу відповідно, до набрання чинності Законом № 2148, а тому остання підлягає перерахунку з 1 жовтня 2017 року з врахуванням частини 4-3 Прикінцевих положень Закону №1058 із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, відповідає вважає, що діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законам України, а викладені в позовній заяві вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 07.08.2018 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 25.09.2018 року.
Судове засідання призначене на 25.09.2018 року відкладено на 16.10.2018 року
В судовому засіданні призначеному на 16.10.2018 року, за клопотанням представників сторін, суд перейшов до подальшого розгляду справи в порядку письмового провадження без участі сторін.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов до висновку, про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову у повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України серії КР082176 виданий 02.04.1996 року Ленінським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 38-39). Відповідно до Довідки серії ПОВ№012191 позивачу присвоєно другу групу інвалідності довічно (а.с. 40).
З 13.03.2003 року позивачу призначено пенсію за віком згідно положень статті 37 Закону України "Про державну службу".
30.10.2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив на підставі змін внесених Законом України від 03.10.2017 року №2148 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" до Закону України №1058, надати інформацію щодо розміру пенсії розрахованої на умовах положень Закону України №1058.
Розглянувши заяву позивача від 30.10.2017 року, відповідач листом від 13.11.2017 року №510/М-11 повідомив позивача про те, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області проводиться робота для реалізації зазначених норм щодо автоматичного переведення з 01.10.2017 року одержувачів пенсій за спеціальними законами на пенсії, обчислені на умовах, передбачених Законом №1058-IV (а.с. 41-42).
14.12.2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просить прийняти довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії за період з 1981 року по 1988 рік та з 1989 року по 1993 рік та надати розрахунок пенсії (а.с. 43).
У доповнення до листа від 13.11.2017 року №510/М-11 Головне управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області листом від 21.12.2017 року №510/М-11 повідомив позивача про те, що розмір пенсії позивача обчислений відповідно до норм чинного законодавства України. Одночасно повідомлено, що за даними, які містяться в системі персоніфікованого обліку позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України №1058-IV з урахуванням стажу, набутого після призначення пенсії. Зазначений перерахунок проводиться з урахуванням стажу, набутого після призначення пенсії. Зазначений перерахунок проводиться за заявою пенсіонера з першого числа місяця, якщо заяву буде подано до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15 числа (а.с. 44).
Відповідно до Розпорядження №179482 від 14.12.2017 року позивачу через зміну надбавки з 01.10.2017 року здійснено перерахунок пенсії. Загальний стаж 38 років 2 місяці 0 днів (а.с.45).
09.07.2018 року позивач звернувся до Головного управління пенсійного фонду України із заявою про проведення перерахунку пенсії відповідно до п. 4-4 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування" із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% (а.с. 47).
Розглянувши заяву позивача від 30.10.2017 року, відповідач листом від 16.07.2018 року №575/М-11/13 повідомив позивача про те, що правових підстав для застосування для розрахунку пенсії величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% немає (а.с. 15).
Вважаючи такі дії Головного управління пенсійного фонду України протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом про визнання їх протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993 року (в редакції, чинній на дату призначення позивачу пенсії, далі - Закон №3723-XII), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.
Пунктом 13 Перехідних положень Закону № 1058-IV (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії, щомісячного довічного грошового утримання відповідно до законів України "Про Кабінет Міністрів України","Про державну службу","Про Національний банк України","Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України та цього Закону, призначається одна пенсія, щомісячне довічне грошове утримання за її вибором.
Частиною 1 статті 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до ч. 1ст. 10 Закону №1058-IV, особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Частиною 3статті 45 Закону № 1058-IVпередбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Таким чином, при переведенні з одного виду пенсії на інший особам враховується заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), як при первинному призначенні пенсії, а за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Положеннями ч. 2 ст. 40 Закону N 1058-IVпередбачено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск: К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 +... + Кзn), К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148-VIII, який набрав чинності з 11.10.2017 року, внесено зміни, зокрема, до пунктів 4-3 та 4-4 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV.
Відповідно до пункту 4-3 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV, пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшений на 79 гривень.
Пунктом 4-4 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV передбачено, що з 01.10.2017 року по 31.12.2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
Частиною 1 статті 25 Закону №1058-IVпередбачено, що коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою: Кс = Cм х Вс/100 % х 12, де: Кс - коефіцієнт страхового стажу; Cм - сума місяців страхового стажу; Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
Отже, середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, згідно з положеннями пункту 4-4 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV застосовується лише при призначенні особам пенсії у період з 01.10.2017 року по 31.12.2017 року.
Суд зазначає, що згідно з ч. 3 ст. 45 Закону № 1058-IV, переведення з одного виду пенсії на інший вид, тобто вказана норма застосовується до тих видів пенсій, які визначені саме Законом № 1058-IV.
Водночас в даній адміністративній справі має місце призначення пенсії за іншим Законом, а не переведення з одного на інший вид пенсії в межах одного закону.
Позивач отримувала пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закон України "Про державну службу" та з 01.10.2017 року їй було нараховано пенсію згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" вперше.
Аналогічна правова позиція була викладена у постанові Верховного Суду від 06.03.2018 у справі № 185/1474/17 (№ К/9901/3035/17).
З огляду на зазначене, положення абз. 1 п. 4-4 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV поширюються на правовідносини щодо визначення розміру пенсії за віком позивачу при її призначенні, оскільки у вказаній нормі зазначено, що з 01.10.2017 по 31.12.2017 при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
Отже, відповідачем при обчисленні розміру для призначення ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до норм Закону № 1058-IV було безпідставно не застосовано величину оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% та середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки.
Тому, на підставі вищевикладеного, суд відхиляє твердження відповідача про те, що величина оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% та середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки, не застосовується для визначення розміру пенсії ОСОБА_1
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на викладене, суд вважає, що дії відповідача щодо обчислення пенсії за віком позивачу із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 % суперечить законодавству, чинному на момент виникнення спірних правовідносин, а тому порушені права, свободи та інтереси позивача підлягають відновленню.
Крім того, суд вважає безпідставним твердження відповідача щодо пропуску позивачем строку звернення до суду з даним позовом, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як встановлено судом, на підставі наявних у справі матеріалів, позивач 09.07.2018 року звернулася до відповідача із заявою про здійснення розрахунку та виплати їй пенсії за віком відповідно до п. 4-4 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058- IV із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
Листом від 16.07.2018 за 575/м-11/13 відповідач повідомив позивачу про відсутність підстав для перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі п. 4-4 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058- IV.
Отже, саме після отримання зазначеного листа головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області про відмову у здійсненні перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі п. 4-4 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058- IV позивач дізналася про порушення своїх прав та 25.07.2018 року (дата отримання позову судом) звернувся до адміністративного суду, тобто в межах шестимісячного строку встановленого процесуальним законодавством.
Відтак, у суду відсутні підстави вважати, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду з даним позовом.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За наведених обставин, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Враховуючи положення ч. 1 ст. 139 КАС України, суд стягує на користь позивача понесені ним судові витрати, які підлягають відшкодуванню, за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки, позивач звільнений від сплати судового збору на підставі ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", суд не вирішує питання про відшкодування судових витрат на користь позивача.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням п. 4-4 Прикінцевих положень до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІУ від 09.07.2003 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п.п. 4-4 п.4 розділу XV Прикінцеві положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням вже отриманих сум пенсії, починаючи з 01.10.2017 року.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування сторін:
Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, вул. Бульвар Героїв Сталінграду, 5-А/64, м. Чернівці, Чернівецька область, 58032).
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, вул. Оренбурзька, 7-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022).
Суддя В.О. Григораш