Постанова № 78324336, 04.12.2018, Попільнянський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
04.12.2018
Номер справи
288/1615/18
Номер документу
78324336
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 288/1615/18

Провадження № 3/288/537/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2018 року смт. Попільня

Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Зайченко Є.О., з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора – Давидюк В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

РНОКПП: НОМЕР_1,

місце роботи: Попільнянська ОТГ – депутат,

за частиною першою статті 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 256 від 01 листопада 2018 року, ОСОБА_2 являючись у період з 29 грудня 2016 року по даний час депутатом Попільнянської об’єднаної територіальної громади та будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення частини 1 статті 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік, чим порушив вимоги передбачені чинним законодавством України за наступними обставинами:

Так, на підставі виборів депутатів до Попільнянської ОТГ від 29 грудня 2016 року та рішення першої сесії Попільнянської ОТГ першого скликання ОСОБА_2 обрано депутатом вищевказаної селищної ради та визнано його повноваження.

Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на народних депутатів України, депутатів Верховної ОСОБА_3 Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Отже, ОСОБА_2, є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за частиною першою статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у підпункті 1, підпункту «б» пункту 2 частини першої статті 3 даного Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: - перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

- другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік тільки 04 квітня 2018 року, тобто несвоєчасно, без поважних причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбаченого частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Протокол про адміністративне правопорушення надійшов до суду 13 листопада 2018 року та призначений до розгляду в строки визначені статтею 277 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_2 не з’явився надав до суду заяву в якій просив справу розглядати без його участі.

Суддя, вислухавши прокурора, який просив визнати винним та притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 172-6 КУпАП, дослідивши матеріали справи, вважає, що ОСОБА_2 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, оскільки його вина підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 256 від 01 листопада 2018 року відносно ОСОБА_2; супровідний № 05/3-903 від 23 жовтня 2018 року прокуратури Житомирської області; супровідним № 7868/39/105/01-2017 від 01 жовтня 2018 року Головного управління Національної поліції в Житомирській області; супровідним № 02-12/1204 від 03 жовтня 2018 року Попільнянської селищної ради; листом № 44-01/42377/18 від 21 вересня 2018 року Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя; повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 06 квітня 2018 року; Рішенням № 1 від 29 грудня 2016 року «Про інформацію селищної виборчої комісії про підсумки виборів депутатів ради і визнання їх повноважень»; протоколом Попільнянської селищної ради про результати виборів депутатів; поясненнями ОСОБА_2 від 17 жовтня 2018 року; супровідним Головного управління Національної поліції в Житомирській області № 425/24-2018 від 01 листопада 2018 року; рапортом від 01 листопада 2018 року начальника УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України.

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_2 згідно статті 34 КУпАП не встановлено.

Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 не встановлено.

Відповідно до частини третьої статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Суд вважає, що остаточною датою виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6, вчиненого ОСОБА_2 є дата завершення досудової перевірки, наявність достатніх доказів та виникнення необхідних підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Згідно матеріалів справи такою датою є 23 жовтня 2018 року, що підтверджується супровідним листом № 05/3/-903 на ім’я заступника начальника управління захисту економіки в Житомирській області ОСОБА_4 від заступника прокурора області ОСОБА_3, згідно змісту якого прокурором погоджено проект протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП ОСОБА_2 та всі наявні в справі матеріали перевірки.

Таким чином, адміністративне правопорушення було виявлено 23 жовтня 2018 року.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Суддя, вислухавши особу правопорушника, прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що ОСОБА_2 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією даної статті.

Керуючись статтями 40-1, 172-6, 221, 280, 283, 284 КУпАП, статтями 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції»; суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2, на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 352 гривні 40 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: 31211256026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/2203106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримуавча: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Термін звернення до виконання три місяці.

Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Попільнянського

районного суду ОСОБА_5