
10.2.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення ії недоліків та відкриття провадження у справі
04 грудня 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/3721/18 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали позовної заяви Марківської районної державної адміністрації Луганської області (місце знаходження: 92400, Луганська область, смт Марківка, вул. Центральна, буд. 18) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (місце знаходження: 93411, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-т Гвардійський, буд. 30) про скасування акту та рішень, -
ВСТАНОВИВ:
16 липня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Марківської районної державної адміністрації Луганської області до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, в якому позивач просить:
- скасувати акт перевірки по коштах Фонду соціального страхування України від 22.12.2017 № 11, який складений відповідачем;
- скасувати рішення відповідача від 10.01.2018 № 3/112/08-03 «Про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
- скасувати рішення відповідача від 06.02.2018 № 3/508/08-01 «Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування України».
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що уповноваженою особою відповідача з 08.12.2017 по 22.12.2017 була проведена планова документальна перевірка по коштах Фонду соціального страхування України страхувальника – позивача у справі за період з 01.07.2013 по 30.09.2017. За результатами перевірки був складений акт № 11 від 22.12.2017, згідно з інформацією, яка зазначена в ньому, позивачем неправомірно були витрачені кошти Фонду в сумі 29770,53 грн. – допомога по тимчасовій непрацездатності ОСОБА_1 після його звільнення.
Позивач вважає, що вказане рішення було прийнято протиправно з огляду на рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 812/1267/17, яким датою припинення роботи ОСОБА_1 на посаді голови Марківської районної державної адміністрації є 21.07.2017. Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16.05.2018 скасовано рішення комісії з соціального страхування Марківської районної державної адміністрації про відмову в призначенні ОСОБА_1 допомоги з тимчасової втрати працездатності на підставі листків непрацездатності.
На підставі акту перевірки відповідачем було прийнято рішення від 10.01.2018 № 3/112/08-03 «Про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме: неправомірно витрачених коштів в сумі 29770,53 грн. та штрафних санкцій в сумі 14885,27 грн.
На підставі того, що позивачем не виконано вказане рішення, відповідач прийняв рішення від 06.02.2018 № 3/508/08-01 «Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування України» на суму 5090,76 грн., в тому числі штраф – 4465,58 грн., пеня – 625 грн.
Позивач вважає, що враховуючи судове рішення Донецького апеляційного адміністративного суду, дії відповідача є незаконними при складання акту перевірки по коштах Фонду соціального страхування України від 22.12.2017 № 11, рішень від 10.01.2018 № 3/112/08-03 «Про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та від 06.02.2018 № 3/508/08-01 «Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування України», оскільки при розгляді справи № 812/1267/17 підтверджено правомірність дій позивача щодо виплати ОСОБА_2 допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року адміністративний позов Марківської районної державної адміністрації Луганської області до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про скасування акту та рішень залишено без руху, запропоновано позивачу протягом п’яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду: позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, з доказами надіслання її відповідачу; належним чином засвідчені докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовано позовні вимоги, для приєднання до справи з доказами надіслання відповідачу або документи на підтвердження права ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 діяти від імені та в інтересах Марківської районної державної адміністрації Луганської області; документ про сплату судового збору в розмірі 3524,00 грн.
29 листопада 2018 року до суду від позивача надійшло клопотання з додатками, яким до суду надано позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, з доказами надіслання її відповідачу; належним чином засвідчені докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовано позовні вимоги, для приєднання до справи з доказами надіслання відповідачу; документ про сплату судового збору в розмірі 3524,00 грн.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв’язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частин другої, шостої статті 12 КАС України та з урахуванням зазначених у частині третьої статті 257 КАС України критеріїв, які суд враховує при прийнятті питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що дана справа може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Частинами першою, третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
У частині шостій статті 12 КАС України законодавцем визначені категорії справ, які для цілей цього Кодексу є справами незначної складності.
Дана справа не відноситься до справ незначної складності у розумінні частини шостої статті 12 КАС України.
Статтею 257 КАС України визначено справи, що розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною першою статті 259 КАС України визначено, що клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Враховуючи відсутність клопотання позивача про розгляд даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження, з урахуванням зазначених у частині третьої статті 257 КАС України критеріїв, які суд враховує при прийнятті питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Згідно з частинами першою, другою статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з’ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно зі статтею 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з’ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 12, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом Марківської районної державної адміністрації Луганської області до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про скасування акту та рішень.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 17 грудня 2018 року о 09 год. 30 хв., у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Зобов’язати позивача надати для огляду у судовому засіданні оригінали всіх документів, доданих до адміністративного позову, а також протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання надіслати суду належним чином засвідчені копії таких документів:
- документи на підтвердження реєстрації як юридичної особи;
- докази виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності ОСОБА_1 після його звільнення в сумі 29770,53 грн.
Запропонувати відповідачу протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання надіслати суду:
- відзив на позовну заяву, який повинен відповідати статті 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом трьох днів з дня отримання відзиву на позовну заяву.
Справа розглядатиметься суддею Чиркін С.М. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати позовну заяву з додатками.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяОСОБА_6