Рішення № 78318401, 04.12.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2018
Номер справи
816/1871/18
Номер документу
78318401
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1871/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Чеснокової А.О.,

за участі:

секретаря судового засідання - Безеги А.А.

представника позивача - Машкевич О.С.

представника відповідача - Озацької О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Національний ресурс" до Відокремленого підрозділу Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

В С Т А Н О В И В:

01 червня 2018 року позивач ТОВ "Компанія Національний ресурс" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відокремленого підрозділу Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС, в якій просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 10 листопада 2017 року № 0003235014.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що контролюючий орган протиправно ставить ТОВ "Компанія Національний ресурс" у вину несвоєчасність формування та направлення на реєстрацію до органа ДФС акцизних накладних, у зв'язку із чим відповідачем було відмовлено у їх реєстрації та застосовано відповідні наслідки.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19 червня 2018 року відкрито провадження у даній справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.

Ухвалами Полтавського окружного адміністративного суду від 20 липня 2018 року, 03 серпня 2018 року, 23 серпня 2018 року, 04 вересня 2018 року, 28 вересня 2018 року, 26 жовтня 2018 року задоволено клопотання сторін про їх участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції.

Ухвалами від 31 серпня 2018 року та від 28 вересня 2018 року у розробника програмного забезпечення "М.Е. Doc IS" ТОВ "ІТ Експерт" витребувано документи та інформацію.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2018 року, постановленою в підготовчому судовому засіданні без виходу до нарадчої кімнати, закрито підготовче судове засідання, справу призначено до розгляду по суті.

23 липня 2018 року судом одержано відзив Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС на позов, у якому відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на обставини, встановлені камеральною перевіркою своєчасності реєстрації акцизних накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних за квітень, травень, червень, липень 2016 року та липень 2017 року та відображені в акті перевірки від 03 жовтня 2017 року № 1143/28-10-50-14/39271011 /т. 216-219/.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, наполягав на відмові у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

03 жовтня 2017 року відповідачем проведено камеральну перевірку щодо своєчасності реєстрації акцизних накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних ТОВ "Компанія Національний ресурс" за квітень, травень, червень, липень 2016 року, липень 2017 року.

За результатами перевірки встановлено порушення позивачем вимог пункту 231.1 статті 231 Податкового кодексу України в частині реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування в ЄРАН з порушенням термінів реєстрації, що відображено в акті від 03 жовтня 2017 року № 1143/28-10-50-14/39271011 /т. І а.с. 36/.

Порядок та підстави проведення перевірки позивачем не оспорюються.

На підставі акта перевірки відповідачем сформовано податкове повідомлення-рішення від 10 листопада 2017 року № 0003235014 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 86191,73 грн. /т. І а.с. 32/.

Не погоджуючись з правомірністю прийняття контролюючим органом спірного податкового е повідомлення-рішення, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам сторін, суд виходить з того, що в основу спірного рішення контролюючим органом покладено відомості Єдиного реєстру акцизних накладних та баз даних ДФС України про порушення ТОВ "Компанія Національний ресурс" граничних стоків реєстрації низки акцизних накладних.

Заперечуючи вказаний висновок, позивач вказував на те, що з метою додержання вимог податкового законодавства він вчинив усі необхідні дії для своєчасного направлення акцизних накладних на реєстрацію до Єдиного реєстру акцизних накладних, однак з незалежних від нього причин (через недосконалість програмного забезпечення щодо практичної неможливості коригування статусу платника акцизного податку та кількості реалізованого пального, а також у зв'язку з некоректною роботою сервера ДФС 02 березня 2018 року) останні не були своєчасно зареєстровані відповідачем.

Відтак, для правильного вирішення цього спору суду належить встановити факт дотримання позивачем встановленого Податковим кодексом України порядку та строку направлення на реєстрацію до ЄРАН акцизних накладних та розрахунків коригування.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Вимоги до акцизної накладної, порядок складання та реєстрації визначені в статті 231 Податкового кодексу України.

Так, пунктом 231.1 статті 231 Податкового кодексу України визначено, що платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.

За змістом пункту 231.2 статті 231 Податкового кодексу України форма та порядок заповнення акцизної накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

У відповідності до пункту 231.6 статті 231 Податкового кодексу України реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. З метою отримання акцизної накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та акцизну накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманими отримувачем пального. З метою отримання особою, яка реалізує пальне, зареєстрованого в Єдиному реєстрі акцизних накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального, така особа, що реалізує пальне, надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманим особою, яка реалізує пальне. Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо надіслані акцизні накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 231.1 цієї статті, протягом операційного дня отримувачу пального/особі, яка реалізує пальне, надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Платник податку має право зареєструвати акцизну накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, в якій загальний обсяг реалізованого пального не перевищує обсяг, обчислений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу.

За правилами пункту 231.7 статті 231 Податкового кодексу України якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних:

особою, яка реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального;

отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, для чого особа, яка реалізує пальне, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.

Розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального не платникам акцизного податку, або розрахунок коригування, складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних таким платником податку.

Механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних визначено Порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 114 (далі - Порядок № 114).

Наказом Міністерства фінансів України від 25 лютого 2016 року № 218, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 березня 2016 року за № 405/28535, затверджено Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального (далі - Порядок № 218).

Розділом ІІІ Порядку встановлено правила коригування акцизної накладної.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку коригуються лише показники акцизних накладних, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних відповідно до статті 231 розділу VI Кодексу.

З аналізу відповідних норм можна зробити висновок про те, що складення та реєстрація акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою її складання, відбувається у разі реалізації пального особою, яка його реалізує. При цьому, платникам надана можливість виправлення помилок (крім даних щодо дати складання акцизної накладної), допущених у відповідних процесах шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

За результатами перевірки контролюючим органом виявлено несвоєчасну реєстрацію в ЄРАН таких акцизних накладних та/або розрахунків коригування:

2016 рікРеєстраційний номерДата складання№ акцизної накладноїДата отримання квитанції № 1Дата отримання квитанції № 2Код УКТЗЕДОбсяг в літрахКількість днів прострочення реєстраціїКурс НБУ, євроСума акцизного податку на обсяг реаліз. пального908198161907.04.16.6520.05.2016 14:5120.05.16. 14:512710194710-9004,912829,8494425535,19908198571507.04.1696520.05.16 14:5320.05.2016 14:5327101947109004,912829,8494425535,19911756221023.06.1623212.07.2016 15:19 12.07.2016 15:192710194300-28206,8429,84944-79985,78912727612106.07.1626122.07.2016 8:55 22.07.2016 8:552710124195-2950127,5645-13945,57923932285320.05.1617213.12.2016 9:4113.12.2016 9:412710124194-9025,419229,84944-46202,63912136239216.06.16922615.07.2016 13:2915.07.2016 13:29271019480010625,371429,8494439803, 74912135154416.06.1622615.07.2016 13:24 15.07.2016 13:242710194800-10265,41429,84944-38455, 15923931209706.05.1614013.12.2016 9:3313.12.2016 9:332710194300-6637,9120629,8494-18823,10911754753423.06.16923212.07.2016 15:13 12.07.2016 15:1327101943002886,02429,849448183,88923932414520.05.16917213.12.2016 9:42 13. 12.2016 9:4227101241949025,419229,8494446202,63923931636306.05.16914013.12.2016 9:37 13.12.2016 9:3727101943006637,9120629,8494418823,10

2017 рік914271788207.07.1733124.07.2017 12:31 24.07.2017 12:3127101943006020,79229.7867825017,92914271787707.07.1732824.07.2017 12:31 24.07.2017 12:3127101241942102,43229,7867813370,36914271788806.07.1732624.07.2017 12:31 24.07.2017 12:3127101943005327,92329,7867822138,87914271789107.07.1732724.07.2017 12:31 24.07.2017 12:3127101943008123,28229,7867833754,31914271789707.07.1733224.07.2017 12:31 24.07.2017 12:31271019430015625,37229,7867864927,41914271787107.07.1733024.07.2017 12:31 24.07.2017 12:3127101943004921,75229,7867820451,13914271788907.07.1732924.07.2017 12:31 24.07.2017 12:3127101943008935,61229,7867837129,75914271790007.07.1733324.07.2017 12:31 24.07.2017 12:31271019430038705,05229,78678160829,39915143657917.07.1735302.08.2017 11:41 02.08.2017 11:4127101943006629,97129,7867827549,22915142782917.07.1735402.08.2017 11:43 02.08.2017 11:43271019430027716,61129,78678115169,61915143794617.07.1735602.08.2017 11:43 02.08.2017 11:4327101943009155,1129,7867838041,79915143884217.07.1735502.08.2017 11:4602.08.2017 11:46271019430015448,78129,7867864193,64Натомість, позивач наполягає на тому, що висновки контролюючого органа є безпідставними оскільки:

складення та реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування від 20 травня 2016 року № 65 /т. І а.с. 102-103/ та акцизної накладної від 20 травня 2016 року № 965 /т. І а.с. 104-105/ зумовлене допущенням помилки в акцизній накладній від 07 квітня 2016 року № 65 /т. І а.с. 100-101/ щодо зазначення статусу покупця та неможливістю виправлення такої помилки шляхом коригування;

складення та реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування від 13 грудня 2016 року № 9172 /т. І а.с. 42-43/ та акцизної накладної від 13 грудня 2016 року № 9172 /т. І а.с. 44-45/ зумовлене допущенням помилки в акцизній накладній від 20 травня 2016 року № 172 /т. І а.с. 40-41/ щодо зазначення статусу покупця та неможливістю виправлення такої помилки шляхом коригування;

складення та реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування від 13 травня 2016 року № 9140 /т. І а.с. 67-68/ та акцизної накладної від 13 травня 2016 року № 9140 /т. І а.с. 69-70/ зумовлене допущенням помилки в акцизній накладній від 06 травня 2016 року № 140 /т. І а.с. 65-66/ щодо зазначення статусу покупця та неможливістю виправлення такої помилки шляхом коригування;

складення та реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування від 12 липня 2016 року /т. І а.с. 138-139/ та акцизної накладної від 12 липня 2016 року № 9232 /т. І а.с. 140-141/ зумовлене допущенням помилки в акцизній накладній від 23 червня 2016 року № 232 /т. І а.с. 136-137/ щодо зазначення об'єму пального та неможливістю виправлення такої помилки шляхом коригування;

складення та реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування від 22 липня 2016 року № 261 /т. І а.с. 195-196/ спрямоване на анулювання безпідставно складеної акцизної накладної від 06 липня 2016 року № 260 /т. І а.с. 193-194/;

складення та реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування від 15 липня 2016 року № 226 /т. І а.с. 171-172/ та акцизної накладної від 15 липня 2016 року № 9226 /т. І а.с. 173-174/ зумовлене допущенням помилки в акцизній накладній від 16 червня 2016 року № 226 /т. І а.с. 169-170/ щодо зазначення об'єму пального.

Відтак судом встановлено, що вищевказані акцизні накладні та розрахунки коригування направлені позивачем контролюючому органу для реєстрації з порушенням п'ятнадцятиденного строку та без дотримання прядку, передбаченого Порядком № 218.

Надаючи оцінку посиланням позивача на те, що акцизні накладні від 17 липня 2017 року № 353, № 354, № 355, № 356 /т. ІІ а.с. 147, 173, 202, 243/ були складені та направлені для реєстрації до ЄРАН 01 серпня 2017 року, тобто з дотриманням п'ятнадцятиденного строку, проте у їх реєстрації було протиправно відмовлено через закінчення дії форми за липень 2017 року, суд виходить з такого.

Обґрунтовуючи протиправність відмови у реєстрації акцизних накладних від 17 липня 2017 року, позивач наполягає на тому, що про вилучення старих та запровадження нових форм акцизних накладних контролюючий орган платників податків не повідомляв; разом із тим, такі дії ДФС позбавили позивача можливості своєчасно зареєструвати вищевказані акцизні накладні, що призвело до застосування до ТОВ "Компанія Національний ресурс" передбачених статтею 120-2 Податкового кодексу України штрафних санкцій.

Відхиляючи вищевказані доводи, суд зважає на те, що Наказом Міністерства фінансів України від 24 квітня 2017 року № 452, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за № 627/30495, затверджено Зміни до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального".

Пунктом 4 Наказу № 452 передбачено, що останній набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Судом встановлено, що Наказ Міністерства фінансів України від 24 квітня 2017 року № 452 офіційно опубліковано у виданні "Офіційний вісник України" за № 44 (06 червня 2017 року) ст. 1372.

Таким чином, будучи належним чином оприлюдненим вищевказаний підзаконний нормативно-правовий акт, набрав чинності 06 червня 2017 року, а відтак, з цієї дати є обов'язковим до виконання.

За викладених обставин, акцизні накладні від 17 липня 2017 року № 353, № 354, № 355, № 356 складені позивачем без додержання вимог Порядку № 218, а тому в їх реєстрації контролюючим органом правомірно відмовлено.

Крім того, позивач посилається на те, що акцизні накладні від 06 липня 2017 року № 326 /т. І а.с. 227/ та від 07 липня 2017 року № 327, № 328, 329, 330, 331, 332, 333 /т. ІІ а.с. 20, 24, 65, 108, т. ІІІ а.с. 35, 73, 113/ з дотриманням п'ятнадцятиденного строку та з урахуванням того, що операційний день триває з 8:00 до 19:00 були відправлені на реєстрацію (21 липня 2018 року), але ДФС у їх реєстрації було відмовлено через закінчення операційного часу для реєстрації документів. На підтвердження дати та часу відправлення акцизних накладних на реєстрацію ТОВ "Компанія Національний ресурс" подано скріни екрану монітора /т. І а.с. 228, т. ІІ а.с. 21, 26, 67, 109, т. ІІІ а.с. 34, 75, 115/.

Надаючи оцінку вищеокресленим доводам позивача, суд зазначає таке.

За правилами пункту 231.6 статті 231 Податкового кодексу України підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані акцизні накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 231.1 цієї статті, протягом операційного дня отримувачу пального І особі, яка реалізує пальне, надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

У відповідності до пункту 2 Порядку № 114 для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством. Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня. Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.

Пунктом 8 цього ж Порядку передбачено, що з метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної/розрахунку коригування платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді, в якій зазначаються реквізити такого документа, відповідність електронного документа вставленому формату (стандарту), результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дата і час прийняття, реєстраційний номер. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня за допомогою засобів телекомунікаційних систем платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування. Електронний примірник квитанції зберігається у ДФС.

За правилами пунктів 10-11 Порядку № 114 датою та часом надання акцизної накладної/розрахунку коригування до ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття. Якщо протягом операційного дня платникові акцизного податку не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування, вони вважаються зареєстрованими у Реєстрі. Якщо платник акцизного податку надіслав до ДФС кілька електронних примірників однієї акцизної накладної за тими ж кодами згідно з УКТЗЕД, розрахунку коригування за тими ж кодами згідно з УКТЗЕД, зареєстрованим вважається документ, щодо якого внесено відомості до бази даних Реєстру і надійшла квитанція, що підтверджує факт його прийняття.

Наявними в матеріалах справи Квитанціями № 1 підтверджено, що за результатами відправлення позивачем на реєстрацію 21 липня 2017 року акцизних накладних від 07 липня 2017 року та акцизної накладної від 06 липня 2017 року, ДФС повідомлено ТОВ "Компанія Національний ресурс" про неприйняття зазначених документів у зв'язку з тим, що останні доставлено до центрального рівня 21 липня 2017 року після завершення операційного часу для здійснення реєстраційних дій /т. І а.с. 230-231, т. ІІ а.с. 23-24, 27-28, 68-69, 112, т. ІІІ а.с. 36-37, 76-77, 116-117/.

Посилання позивача на знімки екрана монітору (скріншоти) як на докази підтвердження фактичних дати та часу відправлення акцизних накладних на реєстрацію ТОВ "Компанія Національний ресурс" подано скріни екрану монітора /т. І а.с. 228, т. ІІ а.с. 21, 26, 67, 109, т. ІІІ а.с. 34, 75, 115/ відхиляються судом з огляду на їх не відповідність критеріям допустимості, достатності, достовірності та належності у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до вимог Податкового кодексу України та Порядку № 114 єдиним документом, який належним чином підтверджує доставлення на реєстрацію акцизної накладної є Квитанція № 1, разом із тим, аналіз вищевказаних Квитанцій № 1 спростовує доводи, на яких ґрунтуються позовні вимоги ТОВ "Компанія Національний ресурс".

За викладених обставин позивачем не спростовані висновки контролюючого органа про допущення позивачем несвоєчасної реєстрації в ЄРАН акцизних накладних та/або розрахунків коригування, перелік яких визначений в акті перевірки.

Згідно вимог статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Серед критеріїв оцінювання судом рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, є принцип законності, що закріплений у частині другій статті 19 Конституції України, відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, усі рішення та дії суб'єкта владних повноважень мають підзаконний характер, тобто повинні бути прийняті (вчинені) на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.

Суд також зважає на те, що відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В ході розгляду справи судом обставини щодо порушення відповідачем прав, свобод та інтересів позивача не підтвердились, а позивачем не надано суду доказів на підтвердження позовних вимог.

Натомість, представник відповідача у судовому засіданні належними, достовірними, допустимими та достатніми доказами довів суду обґрунтованість та правомірність спірного податкового повідомлення-рішення від 10 листопада 2017 року № 0003235014.

Таким чином, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 11, 77, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Національний ресурс" (вул. Пролетарська, 66/1, м. Кременчук, Полтавська область, 39617, код ЄДРПОУ 39271011) до Відокремленого підрозділу Харківського управління Офісу великих платників податків Державної Фіскальної служби (вул. Благовіщенська, 30, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 40980123) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подається учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Повне рішення складено 05 грудня 2018 року.

Суддя А.О. Чеснокова