
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
04 грудня 2018 року м. Київ№ 826/16984/18Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Амельохіна В.В., суддів: Качура І.А., Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Грабовському В.А. розглянувши в підготовчому провадженні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу
за позовомГромадської організації «Національний контрольний комітет» доКабінету Міністрів України провизнання протиправною та скасування постанови №295 від 26.04.2017р.,за участі:
представника відповідача - Харчук Р.І.
На підставі частини шостої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04 грудня 2018 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом про визнання протиправною та скасування постанови №295 від 26.04.2017р. «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Ухвалою суду від 19.10.2018р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено справу в підготовче засідання.
В підготовче засідання, призначене на 13 листопада 2018 року позивач не з'явився, будь-яких пояснень з приводу поважних причин неявки в підготовче засідання до суду не подав, у зв'язку із чим, суд відкладав розгляд даної справи.
В підготовче засідання, призначене на 04 грудня 2018 року позивач повторно не прибув. Позивач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.
Позивач не повідомив суд про поважні причини неявки у судові засідання, а також не надав заяви про розгляд справи за його відсутності.
В підготовчому засіданні представником відповідача заявлено усне клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з повторною неявкою позивача у підготовче засідання.
Суд вважає, що неявка представника позивача перешкоджає розгляду справи, оскільки суд вважає за необхідне заслухати пояснення представника позивача для з'ясування всіх обставин справи в повному обсязі.
Відповідач не наполягає на розгляді справи по суті, а навпаки заявив клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб'єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви Громадської організації «Національний контрольний комітет» - без розгляду.
Керуючись пунктом 4 частини першої статті 240, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити клопотання представника Кабінету Міністрів України про залишення позовної заяви Громадської організації «Національний контрольний комітет» - без розгляду.
2. Адміністративний позов Громадської організації «Національний контрольний комітет» до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та скасування постанови №295 від 26.04.2017р. - залишити без розгляду.
3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати сторонам.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Відповідно до ч. 3 ст. 240 КАС України ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена. Згідно ч. 1 ст. 295 та ч. 1 ст. 297 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Головуючий суддя В.В. Амельохін
Судді: І.А. Качур
В.І. Келеберда