Рішення № 78286450, 03.12.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2018
Номер справи
1340/4639/18
Номер документу
78286450
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1340/4639/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 грудня 2018 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., розглянув у порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ у Львівській області) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, просив визнати протиправними дії відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №22 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах; скасувати рішення відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №22 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 від 27.03.2018 року №289/03.23-32; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах з дати звернення до управління Пенсійного фонду України , а саме з 26.12.2017 року.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач має право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення». На думку позивача, його загальний трудовий стаж становить 27 років 2 місяці 3 дні, а стаж на роботах із шкідливими і важкими умовами праці становить 10 років 8 днів. Керуючись Порядком подання та оформлення документів для призначення пенсії, ОСОБА_1 26.12.2017 року звернувся до Кам'янка-Бузького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області (відповідач є правонаступником зазначеної установи) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Однак, призначення пенсії не відбулось. Рішенням про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно з п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 27.03.2018 № 289/03.23-32 позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідач мотивував свою відмову тим. Що в поданих позивачем документах відсутні довідки про підтвердження пільгового характеру роботи. З такою позицією відповідача позивач не погоджується, адже основним документом, що підтверджує пільговий стаж роботи позивача, є його трудова книжка, у якій містяться всі необхідні відомості. Таким чином, ОСОБА_1 звернувся з цим позовом до суду.

Ухвалою суду від 02.11.2018 у провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачу запропоновано надати суду відзив на позовну заяву протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Копію ухвали відповідачем отримано 12.11.2018, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

29.11.2018 на адресу Львівського окружного адміністративного суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області надійшов відзив на позовну заяву позивача, у якому відповідач у справі зазначив, що у документах, які представив позивач разом із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, відсутні записи про зайнятість повний робочий день на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, та відсутні документи про атестацію робочих місць, що є необхідною умовою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Під час прийому документів заявника було повідомлено про необхідність подання довідок, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, однак, станом на день винесення рішення від 27.03.2018 року №289/03.23-32 про відмову у призначенні за віком пільгової пенсії, відповідного зразка довідок заявником не подано. Більше того, отримати такі документи не вдалось відповідачу за результатами скерування відповідних запитів. Враховуючи наведене, ГУ ПФУ у Львівській області просило у задоволенні позовних вимог позивача відмовити повністю.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Суд дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази та встановив такі обставини справи.

Відомостями трудової книжки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, підтверджується (а.с.52-59), що з 01.09.1978 року по 23.07.1979 року він навчався в Львівському Технічному училищі №63; з 23.05.1980 року по 14.05.1982 року проходив службу в рядах Радянської армії; з 14.10.1982 року по 03.08.1983 року працював електрозварювальником 3 розряду на Радехівському цукровому заводі; з 01.09.1983 року по 12.07.1984 року навчався в СГПТУ №64; з 17.07.1984 року по 01.06.1986 року працював паяльщиком 4 розряду на Львівському каменеобробному заводі; з 02.06.1986 року був переведений термістом на установках ГВЧ 5-го розряду і працював до 31.12.1987 року; з 01.01.1988 року був переведений паяльщиком 4 розряду і працював до 31.05.1991 року; з 14.10.1991 року по 28.08.1992 року працював газоелектрозварювальником на Радехівському хлібоприймальному підприємстві; з 15.10.1993 року по 15.04.1994 року працював кочегаром Дмитрівської середньої школи; з 15.10.1994 року по 20.04.1996 року працював працівником котельні, оператором котельні Дмитрівської середньої ніколи; з 19.11.1996 року по 14.05.1997 року працював сезонним кочегаром Дмитрівської середньої школи; з 07.06.1997 по 06.12.1997 року, а також з 01.02.1908 року по 27.07.1998 |року одержував допомогу по безробіттю; з 25.09.1998 року по 01.04.1999 року працював кочегаром Дмитрівської середньої школи; з 11.04.1999 року по 02.11.1999 року одержував допомогу по безробіттю; з 22.10.1999 року по 01.04.2000 року працював оператором газової котельні ЗОШ с. Дмитрів; з 13.11.2000 року по 01.04.2001 року працював оператором газової котельні ЗОШ с. Дмитрів; з 24.09.2001 року по 04.11.2001 року одержував допомогу по безробіттю; з 09.11.2001 року по 15.04.2002 року працював оператором газової котельні ЗОШ с. Дмитрів; з 21.05.2002 року по 15.10.2002 року одержував допомогу по безробіттю; з 16.10.2002 року по 16.04.2003 року працював оператором газової котельні ЗОШ с. Дмитрів; з 21.10.2003 року по 16.04.2004 року працював оператором газової котельні ЗОШ с. Дмитрів; з 13.10.2004 року по 15.04.2005 року працював оператором газифікованої котельні ЗОШ с. Дмитрів; з 18.10.2005 року по 04.04.2009 року працював оператором газової котельні Дмитрівської ЗОШ на час опалювального сезону; з 29.09.2009 року по 14.10.2009 року одержував допомогу по безробіттю; з 15.10.2009 року по 15.04.2010 року працював оператором газової котельні Дмитрівської ЗОШ на час опалювального сезону; з 24.05.2010 року по 12.10.2010 року одержував допомогу по безробіттю; з 13.10.2010 року по 15.04.2011 року працював оператором газової котельні Дмитрівської ЗОШ на час опалювального сезону; з 25.04.2011 року по 23.06.2011 року одержував допомогу по безробіттю; з 18.10.2011 року по 24.04.2012 року працював опалювачем котельні Дмитрівської ЗОШ; з 15.05.2012 року по 16.10.2012 року одержував допомогу по безробіттю; з 17.10.2012 року по 25.04.2013 року працював опалювачем котельні Дмитрівської ЗОШ; з 17.05.2013 року по 16.10.2013 року одержував допомогу по безробіттю; з 31.10.2013 року по 28.11.2013 року одержував допомогу по безробіттю.

26.12.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Кам'янка-Бузького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області (ГУ ПФУ у Львівській області є правонаступником зазначеної установи) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Рішенням відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №22 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно з п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 27.03.2018 року № 289/03.23-32, ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Рішення мотивовано тим, що враховуючи представлені заявником документи, не підтверджується робота на посадах, віднесених до Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, протягом 6 років 3 місяців (для чоловіків), які дають право на зниження пенсійного віку для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті, суд керується таким.

Відповідно до вимог п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року №1788-ХІІ (далі - Закон №1788-ХІІ), на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок.

Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»: чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

За вимогами абз. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Проаналізувавши наведені норми законодавства України, суд зазначає, що на момент звернення за призначенням пенсії (26.12.2017 року) ОСОБА_1 досяг 58 річного віку, та для призначення пенсії за п. «б» ст.13 Закону №1788-ХІІ повинен був довести, що стаж його роботи складає не менше 26 років 6 місяців, при цьому стаж роботи із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, - не менше 6 років 3 місяців.

Відомостями трудової книжки ОСОБА_1 підтверджується, що загальний стаж його роботи на момент звернення за призначенням пенсії складав більше 27 років.

Що стосується стажу роботи ОСОБА_1 із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2, суд зазначає таке.

За приписами ст. 62 Закону №1788-ХІІ, основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 Поряду застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року №383 (далі - Порядок №383) передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що були чинними на період роботи особи. При цьому, до пільгового стажу роботи зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

До 01.01.1992 року діяв «Список №2 производств, цехов, профессий и должностей, работа в которых дает право на государственную пенсию на льготных условиях и в льготных раз мерах», затверджений постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року №1173.

У період з 01.01.1992 року по 10.03.1994 року діяв Список №2 виробництв, робіт, професій, посад, показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість на яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений постановою Кабінету Міністрів СРСР №10 від 26.01.1991 року, період з 10.03.1994 року по 16.01.2003 року - Список №2 виробництв, робіт, професій, посад, показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість на яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року №162, період 16.01.2003 року по 02.08.2016 року - Список №2, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року №36, період з 03.08.2016 - Список №2, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 року №461.

Позивач зазначив, що у Списку № 1 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, робота в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 26.01.1991 року, в розділі XI «Металообробка» підрозділами «Термічна обробка» та «Інші професії» визначені професії терміст на нагрівальних печах та паяльщика. Розділом XXXII «Загальні професії» Списку №2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженою постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173, передбачалися газозварювальники та їх підручні, електрозварники та їх підручні. Цим розділом до посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах, віднесено також посаду кочегара виробничих котелень та виробничих печей. Розділом XXXIII «Загальні професії» Списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, робота в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженою постановою Ради Міністрів СРСР від 26.01.1991 року, передбачалася посада кочегар виробничих котелень. Постановою Кабінету Міністрів від 11.03.1994 року № 162 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» затверджено Список № 2 виробництв, цехів, професій, посад і показників з шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, в якому у розділі XXXIII «Загальні професії» передбачені електрозварники та газозварники. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» затверджено Список № 2 виробництв, цехів, професій, посад і показників на роботах з шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, в якому в розділі ХХХІІІ «Загальні професії» передбачена посада кочегара технологічних печей.

Пунктом 10 Порядку № 383 передбачено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку.

Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 року, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Суд зазначає, що однією з умов призначення пільгової пенсії за Списком № 2 є проведення атестації робочого місця.

Так атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 442 від 01 серпня 1992 року та розробленими на виконання цієї постанови Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України № 41 від 01 вересня 1992 року.

Відповідно до зазначених нормативних актів, основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Атестація робочих місць відповідно до Порядку та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

Відповідно до положень Порядку відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

Комплексний аналіз норм Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Порядку дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 вказаного Закону є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку №2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом України у постанові від 10 вересня 2013 року у справі № 21-183а13 та постанові від 14 квітня 2015 року у справі № 21-383а14.

Згідно з п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. № 442 атестація робочих місць за умовами праці (далі атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Зазначена постанова набула чинності з 21 серпня 1992 р. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21 серпня 1992 р., відповідне право протягом цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.

Результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, протягом 5 років після затвердження її результатів, за умови, що протягом цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

Такий самий порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації з визначенням правонаступника.

У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року (протягом 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи протягом наступних 5 років з урахуванням п. 4.2 цього Порядку.

Якщо атестація була вперше проведена після 21 серпня 1997 року, в разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21 серпня 1992 року, 5-річний період роботи на даному підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати, та період роботи протягом наступних 5 років з урахуванням п. 4.2 цього Порядку.

Якщо ж атестація з 21 серпня 1992 року не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21 серпня 1997 року, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21 серпня 1992 року включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.

Проаналізувавши матеріали справи, суд зазначає, що позивач в період з 17.07.1984 року по 01.06.1986 року та з 01.01.1988 року до 31.05.1991 року працював паяльщиком 4 розряду на Львівському каменеобробному заводі. Робота паяльщика була передбачена Списком №1, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року №1173, а саме: Розділом VІІ «Металлургическое производство (цветные металлы)» підрозділом 9.«Гидрометаллургические, выщелачивательные, кадмиевые, купоросные цехи и отделения» - п. «а» - «паяльщики по свинцу и вини пласту»; підрозділом 13.«Производство фтористой кислоты и ее солей» - п.«а» - «паяльщики»; підрозділом 14.«Электролизные и электролитные цехи и отделения» - п.«а» - «паяльщики ванн»; підрозділом 15.«Цехи и отделения медных порошков» - п.«а» - «паяльщики ванн»; підрозділом 21.«Обработка и переработка цветных и драгоценных металлов - Производство цинковой пыли и окиси цинка», - п.«а» «паяльщики банок с цинковой пылью»; Розділом ХІ «Металлообработка» підрозділом 4.«Прочие профессии по металлообработке» - п.«а» «медники на лужении и пайке (паяльщики)»; Розділом ХХІ «Общие профессии» - «паяльщики по свинцу (свинцовопаяльщики)».

Таким чином, вказаний вид професії передбачений лише Списком №1, та, відповідно, не підтверджує спеціальний стаж роботи за Списком №2.

Враховуючи те, що позивачем не представлено відповідачу та не надано суду доказів проведення атестації робочих місць за відповідними займаними посадами після 21.08.1992 року, відтак, відсутні підстави для зарахування періоду такої роботи до роботи із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2. Більше того, записами у трудовій книжці позивача чи іншими належними доказами не підтверджено необхідний стаж роботи позивача на посадах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 у період до 21.08.1992 року, відтак, суд вважає, що відповідачем правомірно відмовлено позивачу у призначенні пільгової пенсії згідно з п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про те, що у задоволенні позовних вимог позивача слід відмовити.

Відповідно до ст. 139 КАС України відшкодування судових витрат позивачу, якому у задоволенні позову відмовлено не передбачено.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 241-246, 250, 263, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд -

в и р і ш и в:

1. У задоволенні позову за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; РНОКПП: НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ: 13814885) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, - відмовити.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 03.12.2018 року.

Суддя Качур Р.П.