
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про витребування доказів та зупинення провадження у справі
03 грудня 2018 року ЛуцькСправа № 803/1335/17 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Шевчику Ю.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Сахарчука А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулася з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.06.2017 року №423747-13 та №423737.
В судовому засіданні поставлено на вирішення питання про витребування з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України інформації про середньоринкову вартість транспортних засобів марки: AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель та AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель станом на 1 січня 2017 року та зупинення провадження у справі до отримання відповіді від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Представники сторін в судовому засіданні не заперечують щодо витребування доказів та просили до отримання доказів провадження к справі зупинити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що слід витребувати з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України додаткові докази, а провадження у справі зупинити з наступних підстав.
Судом встановлено, що предметом розгляду даної справи є визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.06.2017 року №423747-13 та №423737.
Як вбачається з письмових заперечень та з пояснень представника відповідача в судовому засіданні, ГУ ДФС у Волинській області отримавши з Луцького МРЕВ інформацію, що належні позивачу автомобілі марки: AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель та AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель є об'єктами оподаткування транспортним податком у 2017 році, 30.06.2017 року були винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення №423747-13 та №423737 про визначення суми податкового зобов'язання з транспортного податку в розмірі 25 000 грн. кожне.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального (підпункт 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України).
Базою оподаткування відповідно до підпункту 267.3.1 пункту 267.1 статті 267 ПК України є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті (пункт 267.4 статті 267 ПК України).
Підпунктом 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 ПК України визначено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Таким чином, зі змісту вищенаведених норм слідує, що об'єктом оподаткування транспортного податку є легкові автомобілі, які відповідають трьом критеріям, а саме: 1) з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно); 2) середньоринкова вартість становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; 3) повинен бути зазначений у переліку легкових автомобілів, яким минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, що міститься на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2017 визначена у розмірі 3200,00 грн.
Відтак, об'єктом оподаткування у 2017 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1200000,00 грн. (3200,00 грн. х 375).
Водночас Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66 затверджено Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (далі Методика), яка встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.
Так, цією Методикою передбачено, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі Мінекономрозвитку) забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.
Пунктом 2 Методики визначено, що середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою С ср = Ц н х (Г / 100), де Ц н - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 №403 (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2 вказаного Порядку середньоринковою вартістю транспортних засобів є величина, яка визначається статистичними методами і еквівалентна імовірній ціні, за яку може здійснюватися купівля продаж транспортних засобів певної марки та моделі з відповідним строком експлуатації та пробігом на встановлену дату проведення оцінки.
Джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) (пункт 3 Методики).
Згідно пункту 4 Методики інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінекономрозвитку.
Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Відповідно до частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
На думку суду, з огляду на предмет доказування у справі, ненадання відповідачем доказів, на підставі яких прийнято податкові повідомлення-рішення, що оскаржуються позивачем, не дає можливості об'єктивно з'ясувати обставини у справі.
Відтак, для всебічного, повного та об'єктивного з'ясування усіх обставин справи, зокрема, чи є вказані транспортні засоби у 2017 році об'єктами оподаткування в розумінні підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України за ознакою середньоринкової вартості, суд приходить до висновку про витребування у Мінекономрозвитку інформації, поданої до ДФС про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2017 року, та розрахунку станом на 01.01.2017 року середньоринкової вартості автомобілів марки AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель та AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель відповідно до затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №66 Методики.
Згідно із пунктом 4 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні.
Таким чином, оскільки представники сторін не заперечують щодо зупинення провадження до отримання судом доказів, тому провадження у цій справі належить зупинити до отримання судом інформації з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Керуючись статтями 80, 236, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Витребувати у Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повний розрахунок середньоринкової вартості автомобілів марки:
AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель, станом на 01 січня 2017 року;
AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель, станом на 01 січня 2017 року.
Витребувані судом документи подати в десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує заходи процесуального примусу, визначені КАС України.
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень зупинити до отримання судом інформації з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі для відома, а Міністерству економічного розвитку і торгівлі України - для виконання, разом з копіями свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання суддею шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені статтями 295, 297 КАС України та з врахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич
Повний текст ухвали суду складено 04.12.2018 року.