
Справа № 696/1101/18
3/703/1286/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2018 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Борєйко О.М., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Апеляційного суду Черкаської області, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого,
до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, щодо якого встановлено адміністративний нагляд, 14 вересня 2018 року в період часу з 09 години 00 хвилин по 13 годину 00 хвилин не з’явився на реєстрацію до Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, що розташований за адресою: Черкаська область, м. Кам’янка, вул. Пушкіна, 50, чим порушив вимоги ухвали Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 09 серпня 2018 року та Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративної правопорушення визнав у повному обсязі та просив його суворо не карати. Зазначив, що дійсно 14 вересня 2018 року не з’явився до Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області на реєстрацію, яка встановлена ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 09 серпня 2018 року.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, повно та всебічно дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного:
За змістом ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №016449 від 12 жовтня 2018 року, складеного відносно ОСОБА_1, останній порушив вимоги ухвали Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 09 серпня 2018 року та Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за що передбачена адміністративна відповідальність відповідно до вимог ч.1 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ухвали Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 09 серпня 2018 року, яка набрала законної сили 17 серпня 2018 року, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, встановлено адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік з обмеженнями, зокрема, з’являтися до Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області на реєстрацію кожну першу та другу п’ятницю кожного місяця з 09 години 00 хвилин до 13 години 00 хвилин.
Згідно ст.9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і дотримуватись правил, передбачених цією статтею.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 вищевказаних правил, ухвали Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 09 серпня 2018 року та Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», не дотримався, що призвело до неявки останнього 14 вересня 2018 року в період часу з 09 години 00 хвилин по 13 годину 00 хвилин на реєстрацію до Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області.
Вищевикладене твердження повністю підтверджується показами особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, наданими під час судового розгляду, відповідно до яких, останній свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав; а також сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо судом під час судового розгляду, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП №016449 від 12 жовтня 2018 року, в якому викладені обставини вчинення ОСОБА_1 14 вересня 2018 року адміністративного правопорушення; рапортом дільничного офіцера поліції сектору превенції Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 від 12 жовтня 2018 року, відповідно до якого, останній доповів начальнику Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області про те, що в ході ведення справи з адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1, було встановлено, що останній 14 вересня 2018 року в період часу з 09 години 00 хвилин по 13 годину 00 хвилин не з’явився на реєстрацію до Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області; ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 09 серпня 2018 року, яка набрала законної сили 17 серпня 2018 року, відповідно до якої, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, встановлено адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік з обмеженнями, зокрема, з’являтися до Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області на реєстрацію кожну першу та другу п’ятницю кожного місяця з 09 години 00 хвилин до 13 години 00 хвилин; підпискою піднаглядної особи, відповідно до якої, ОСОБА_1 10 серпня 2018 року роз’яснено, що він знаходиться під адміністративним наглядом, під час якого він зобов’язується вести чесний, трудовий спосіб життя, не порушувати громадський порядок та виконувати правила адміністративного нагляду; реєстраційним листом, відповідно до якого, ОСОБА_1 14 вересня 2018 в період часу з 09 години 00 хвилин по 13 годину 00 хвилин не з’явився на реєстрацію до Кам’янського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.124 КУпАП, а саме: «Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: нереєстрація в органі Національної поліції».
Відповідно до ст.33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, суд враховує його щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, під час судового розгляду не встановлено.
Відповідно до характеристики, виданої сільським головою Телепинської сільської ради Кам’янського району Черкаської області 10 жовтня 2018 року, ОСОБА_1 на даний час не працює, проживає за рахунок випадкових заробітків, постійно вживає спиртні напої, серед жителів села повагою не користується.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, який вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав у повному обсязі, за місцем проживання характеризується негативно, наявність обставини, що пом’якшує відповідальність ОСОБА_1, та відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, суд вважає, що для його перевиховання, запобігання вчиненню нових правопорушень, достатнім є адміністративне стягнення у вигляді штрафу, який передбачено ч.1 ст.187 КУпАП, а саме у розмірі 5 (п’яти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Доказів, які б звільняли особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, від сплати судового збору за розгляд справи про адміністративне правопорушення, матеріали справи не містять та останнім не надані.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 33, 34, 35, 40-1, ч.1 ст.187, ст.ст.252, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 (п’яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п’ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок судового збору (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі її оскарження, після розгляду справи апеляційним судом.
Строк пред’явлення постанови до виконання – 3 (три) місяці.
Суддя: О.М. Борєйко