
Провадження № 6/537/115/2018
Справа № 537/1107/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.11.2018 року м. Кременчук
Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області у складі головуючого судді Сьоря С.І., за участю секретаря Яворської А.Г., представника Кременчуцької міської ради Полтавської області – ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці Полтавської області справу за заявою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_2 про зміну способу та порядку виконання рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 18 травня 2017 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Кременчуцької міської ради Полтавської області, виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, міського голови м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_4 про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
ВСТАНОВИВ :
Старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою відповідно до якої, просить встановити подальший порядок виконання рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області №537/1107,17 від 18.05.2017 року шляхом стягнення коштів з виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області м. Кременчук, площа Перемоги, 2, код ЄДРПОУ 04057287, оскільки дана юридична особа являється розпорядником коштів Кременчуцької міської ради Полтавської області.
Заява обґрунтовує тим, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області перебуває виконавче провадження ВП 55461567 з виконання виконавчого листа № 537/1107/17 від 15.08.2017 Крюківським районним судом м. Кременчука, про стягнення з Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь ОСОБА_3 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 02 березня 2017 року по 04 травня 2017 року у розмірі 20 914,06 грн.
Боржником вищезазначені рішення суду не виконані. У результаті проведених
виконавчих дій державним виконавцем не виявлено належного боржнику майна, на яке
можливо звернути стягнення в рахунок погашення заборгованості. Крім цього, у боржника відсутні рахунки на які можливо звернути стягнення.
Згідно відповіді Головного управління держпродспоживслужби в Полтавській області від 21.09.2018 за боржником техніка не реєструвалася.
Згідно відповіді Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від
24.10.2018 встановлено, що інформація за боржником відсутня.
Згідно відповіді з Державного підприємства «Держреєстри України» від 16.10.2018 за боржником відсутня інформація.
Згідно відповіді з Державної служби України з безпеки на транспорті, великовантажна та інша техніка за боржником не реєструвалась.
Згідно відповіді з Територіального сервісного центру № 5342 від 25.09.2018
транспортні засоби за боржником не зареєстровані.
Відсутність рахунків є обставиною, що ускладнює виконання судового рішення.
Представник відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області в судове засідання не з»явився, як вбачається з заяви просив розглядати її без його участі.
Стягувач – позивач по справі ОСОБА_3 до судового засідання із розгляду заяви не з»явився без повідомлення причин.
Представник боржника – відповідача у справі Кременчуцької міської ради Полтавської області, в судовому засіданні у задоволенні заяви просив відмовити у зв»язку з її необґрунтованістю.
Представник виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області та міський голова м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_4 до судового засідання не з»явились з невідомих суду причин.
Вислухавши пояснення представника Кременчуцької міської ради Полтавської області, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 18.05.2017 року у цивільній справі №537/1107/17 за позовом ОСОБА_3 до Кременчуцької міської ради Полтавської області, виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, міського голови м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_4 про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, позов ОСОБА_3 задоволено частково, стягнуто з Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь ОСОБА_3 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 02 березня 2017 року по 18 травня 2017 року включно у розмірі 28 068 грн. 87 коп.
Рішенням апеляційного суду Полтавської області від 26.07.2017 року рішення Крюківського районного суду м.Кременчука від 18.05.2017 року змінено, стягнуто з Кременчуцької міської ради Полтавської області на користь ОСОБА_3 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 02 березня 2017 року по 04 травня 2017 року включно у розмірі 20 914 грн. 06 коп., а в іншій частині рішення залишено без змін.
На виконання вказаних рішень судів Крюківським районним судом м.Кременчука ОСОБА_3 15.08.2017 року було видано виконавчий лист, який було подано для примусового виконання до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.
На підставі вказаного виконавчого листа та заяви стягувача державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області було відкрито виконавче провадження №55461567.
Відповідно до ч.1 ст.18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
В ході проведення виконавчих дій державним виконавцем було встановлено, що згідно повідомлення Територіального сервісного центру №5342 Регіонального сервісного центру в Полтавській області МВС України від 25.09.2018 року за вих..№5746, відповідно до регіональної бази даних АІС «Автомобіль» а підсистеми НАІС Єдиного державного реєстру МВС, станом на 21.09.2018 року, територіальним сервісним центром РСЦ МВС в Полтавській області не зареєстровані транспорті засоби за Кременчуцькою міською радою Полтавської області.
Відповідно до відповіді Національної комісії цінних паперів та фондового ринку від 24.10.2018 року від 10.10.2018 року за вих..№10101/29529, станом на 30.06.2018 року серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше) акцій приватних акціонерів товариств та (5 відсотків і більше) публічних акціонерних товариств Кременчуцька міська рада Полтавської області відсутня.
Згідно відповіді Державного підприємства «Держреєстри України» від 16 жовтня 2018 року за вих..№641 згідно основного реєстру складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання, станом на 16 жовтня 2018 року Кременчуцька міська рада Полтавської області (код ЄДРПОУ 24388300) не зберігає зерно на зернових складах, підключених до основного реєстру складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання.
Відповідно до відповіді головного управління держпродспоживслужби в Полтавській області від 21.09.2018 року за вих..№01-27/6373, згідно уніфікованої автоматизованої електронно – облікової системи за власником Кременчуцька міська рада Полтавської області на даний час техніка в межах Полтавської області відсутня.
Згідно відповіді Державної фіскальної служби України №1041946040 від 10.09.2018 року Кременчуцька міська рада Полтавської області не має відкритих рахунків в банківських установах.
Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 11 зазначеного Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Відповідно до ч. 1, ч. 8 ст. 51 Закону, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
Ст. 16 Закону передбачено, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Органам місцевого самоврядування законом можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, у здійсненні яких вони є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.. Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів. Органи місцевого самоврядування з урахуванням місцевих умов і особливостей можуть перерозподіляти між собою на підставі договорів окремі повноваження та власні бюджетні кошти. Сільські, селищні, міські, районні у містах, районні, обласні ради мають печатки із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, рахунки в установах банків України.
Згідно п. 12 ч.1 ст.2 Бюджетного кодексу України бюджетні установи - це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету.
Тобто органи місцевого самоврядування відноситься до бюджетних установ, які повністю утримуються за рахунок відповідно місцевого бюджету.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників. Якщо згідно із законом місцевою радою не створено виконавчий орган, функцій головного розпорядника коштів відповідного місцевого бюджету виконує голова такої місцевої ради.
Як достовірно встановлено в судовому засіданні Кременчуцька міська рада Полтавської області не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів, вона відсутня в Єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, не обслуговується в Управлінні Державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області та не має відкритих рахунків.
Як встановлено судом, при Кременчуцькій міській раді Полтавської області утворений та функціонує виконавчий комітет, на який чинним бюджетним законодавством покладено функції головного розпорядника коштів місцевого бюджету, у тому числі за зобов’язаннями Кременчуцької міської ради Полтавської області.
Порядок виконання рішення суду врегульовано як у відповідній главі ЦПК України, так і у Законі України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ст.1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно ч.3 ст.33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Під зміною способу виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленим.
Поняття «спосіб» і «порядок» виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке реалізується у виконавчому провадженні. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем.
Спосіб виконання судового рішення це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, встановленого статтею 16 Цивільного кодексу України. Під зміною способу виконання рішення суду слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у раніше встановлений спосіб.
Як вбачається із змісту заяви, державний виконавець фактично просить суд ухвалити рішення, яким вийти за межі позовних вимог та перенести майнову відповідальність із боржника у виконавчому провадженні на іншу юридичну особу.
Враховуючи викладене, а також те, що спосіб виконання рішення суду, який просить встановити у заяві державний виконавець не відповідає способу захисту порушеного права, який був предметом розгляду у цивільній справі, то суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви, а тому у її задоволенні необхідно відмовити.
Керуючись ст.435 ЦПК України, ст.ст.6, 33 Закону України «Про виконавче провадження», суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області ОСОБА_2 про зміну способу та порядку виконання рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 18 травня 2017 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Кременчуцької міської ради Полтавської області, виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, міського голови м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_4 про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Крюківський районний суд м.Кременчука, яка подається протягом п’ятнадцяти днів днів з дня її проголошення.
Повна ухвала суду складена 03 грудня 2018 року.
Суддя :