Окрема ухвала № 78265808, 28.11.2018, Апеляційний суд Сумської області

Дата ухвалення
28.11.2018
Номер справи
592/1342/18
Номер документу
78265808
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРЕМА УХВАЛА

28 листопада 2018 року

м.Суми

Справа №592/1342/18

Провадження № 22-ц/788/2130/18

Апеляційний суд Сумської області у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:

головуючого - Ткачук С.С. (суддя-доповідач),

суддів: Кононенко О.Ю., Хвостика С.Г.,

з участю секретаря судового засідання - Чуприни В.І.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1,

представники позивача: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,

відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «Коменерго Суми»,

представник відповідача - ОСОБА_5,

розглянув у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 02 жовтня 2018 року в складі судді Косолап М.М., ухваленого у м. Суми, повне судове рішення складено - 08 жовтня 2018 року,

в с т а н о в и в:

Звернувшись до суду із позовом, в якому після уточнення, ОСОБА_1 просила розірвати договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій від 03.10.2013 року за адресою: АДРЕСА_1, з ТОВ «Керуюча компанія «Коменерго - Суми».

Свої вимоги мотивує тим, що їй належить квартира в житловому будинку за вказаною адресою, який переданий на обслуговування ТОВ «Керуюча Компанія «Коменерго-Суми», з якою 03.10.2013 року нею укладений договір про надання послуг. Вказує, що, незважаючи на численні скарги її та її чоловіка, а також інших мешканців будинку, з травня 2010 р. ТОВ «КК «Коменерго-Суми» не виконує надання належної якості послуг, таким чином порушує та відходить від норм чинного законодавства та умов договору укладеного з ним, а тому порушує її законні права на належне споживання якісних послуг відповідно до законодавства.

Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 02.10.2018 року позов залишено без задоволення.

Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивач подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального та матеріального права, просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове про задоволення позову в повному обсязі.

Доводи апеляційної скарги мотивує тим, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про відсутність підстав для задоволення позову, оскільки в судовому засіданні було встановлено факти неналежного виконання відповідачем умов договору, тому позивач, відповідно до норм законодавства, має повне право на його розірвання.

Ухвалюючи рішення про відмову у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що без вирішення протягом трьох робочих днів відповідачем питання щодо проведення перерахунку платежів або надання обґрунтованої письмової відмови в задоволенні його претензій викладених у актах - претензіях, відсутні підстави вважати невиконання ТОВ «Керуюча компанія «Коменерго - Суми» умов договору, що згідно з пунктом 21 договору є підставою для дострокового розірвання.

Постановою Апеляційного суду Сумської області від 28.11.2018 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 02.10.2018 року - без змін.

Під час перевірки апеляційним судом рішення встановлено наступне.

ТОВ «Керуюча Компанія «Коменерго - Суми» на підставі договору № 93 на надання комунального замовлення на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладеного 01.10.2008 року з уповноваженим власником виконавчого органу Сумської міської ради - управління житлової політики, комунального господарства та благоустрою міської ради, прийняла на себе обов'язки по виконанню комунального замовлення на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, надання комунальних послуг населенню та проведення розрахунків із споживачами згідно встановлених тарифів. Метою до договору є раціональне використання коштів споживачів, забезпечення кваліфікованого, якісного, обслуговування та ремонту житлового фонду, його технічного обладнання, надання житлово-комунальних послуг, дотримання санітарного стану прибудинкових територій - для створення мешканцям будинку належних умов проживання, зокрема і по будинку № 53 по вул. Пушкіна у м. Суми.

Строк дії цього договору продовжувався і триває на даний час.

Позивач ОСОБА_1, як співвласник квартири АДРЕСА_2, починаючи з жовтня 2008 року укладала з ТОВ «Керуюча Компанія «Коменерго - Суми» договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

З приводу належного виконання ТОВ «Керуюча Компанія «Коменерго - Суми» взятих на себе обов'язків з приводу надання послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, надання інших комунальних послуг, позивач та інші власники квартир в житловому будинку за адресою: м. Суми, вул. Пушкіна, 53, неодноразово звертались до даної житлово-експлуатаційної організації та Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради з приводу якості надання послуг, виконання ремонтних робіт та інше.

Вказані вимоги залишались без реагування у звязку з порушенням заявниками порядку складання актів-претензії, в силу правової необізнаності.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року № 1875 (далі Закон № 1875), що діяв на час виникнення спірних правовідносин, житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Як визначено у статтях 7, 9 цього Закону до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить: затвердження та реалізація місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і регіональних програм; встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону; затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням; визначення виконавця житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства; управління об'єктами у сфері житлово-комунальних послуг, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації; забезпечення населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості;тощо

Контроль за дотриманням стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг здійснюють центральні органи виконавчої влади та інші уповноважені на це органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень. Зазначені у частині першій цієї статті органи можуть залучати до своєї роботи на громадських засадах представників органів самоорганізації населення та членів правлінь об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, молодіжних житлових комплексів тощо. Результати перевірок відповідності дотримання стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг та висновки, отримані в результаті роботи комісій, які створені з ініціативи або за участю органів місцевого самоврядування та/чи органів самоорганізації населення та членів правлінь об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, молодіжних житлових комплексів тощо, мають безперешкодно надаватися для ознайомлення цим представникам за їхнім зверненням.

Таким чином, під час розгляду справи судами було встановлено неналежне виконання ТОВ «Керуюча Компанія «Коменерго - Суми» покладених на нього обов'язків з надання житлово-комунальних послуг по утриманню житлового багатоквартирного будинку за адресою у АДРЕСА_1 та прибудинкової території, що стало підставою для звернення до суду з вимогою про розірвання цього договору.

Тому, про виявлені апеляційним судом порушення з надання ТОВ «Керуюча Компанія «Коменерго - Суми» житлово-комунальних послуг мешканцям житлового багатоквартирного будинку за адресою у АДРЕСА_1, необхідно довести до відома Виконавчого комітету Сумської міської ради, як органу місцевого самоврядування, що здійснює, зокрема, контроль за надання житлово-комунальних послуг, перевірку щодо якості таких послуг відповідно до ст.ст.7,9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Керуючись ст.ст. 262, 385, 389 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Направити окрему ухвалу до Виконавчого комітету Сумської міської ради з метою вжиття заходів реагування щодо дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «Коменерго Суми» договірних зобов'язань з надання житлово-комунальних послуг мешканцям житлового багатоквартирного будинку за адресою у АДРЕСА_1.

Про вжиті заходи протягом місяця з дня надходження ухвали повинно бути повідомлено Апеляційний суд Сумської області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення особами, яких вона стосується.

Повний текст окремої ухвали складено 03 грудня 2018 року.

Головуючий - С.С. Ткачук

Судді: О.Ю. Кононенко

С.Г. Хвостик