
Справа № 369/5489/18
Провадження №2-а/369/190/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.12.2018 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі головуючої судді Ковальчук Л.М., при секретарі Бугайовій М.В., за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Гончарова О.В., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Держгеокадастру України в особі в.о. голови Колотіліна Олександра Костянтиновича про зобов'язання вчинити дії.
У судовому засіданні представник відповідача Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру заявив клопотання про передачу справи за підсудністю до окружного адміністративного суду, оскільки відповідно до вимог ч. 2 ст. 20 КАС України (в редакції від 15.12.2017 року) окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заперечував проти заявленого клопотання.
У судовому засіданні представник відповідача Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправними та неправомірними дії відповідача Держгеокадастру України, як суб'єкта владних повноважень щодо ненадання ОСОБА_1 безоплатної адміністративної послуги, прямо передбаченої земельним законодавством, і порушенням ним відповідних законних прав, захищених прямими нормами Конституції, та зобов'язання Держгеокадастру України виконати передбачені законодавством України вимоги шляхом надання ОСОБА_1 безоплатної адміністративної послуги у вигляді присвоєння кадастрового номера земельній ділянці № 2 площею 0,504 га, перша лінія у садівничому товаристві «Озерний», який розташований на землях Михайлівсько-Рубежівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, що є його приватною власністю на підставі Державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_1 від 26 грудня 2000 року, а також внести інформацію про вказану земельну ділянку до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та відновити в ньому записи про побудований на цій земельній ділянці будинок, без подання позивачем будь-яких документів.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.17 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України шляхом викладення його в новій редакції.
Відповідно до вимог п. 10 Перехідних положень КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядається за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно вимог ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум ; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб ; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно п. 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 15 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства, і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Основними завданнями Держгеокадастру є: 1) реалізація державної політики у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів; 2) надання адміністративних послуг згідно із законом у відповідній сфері; 3) внесення на розгляд Міністра аграрної політики та продовольства пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Статтею 20 ч.1 КАС України (в редакції від 15.12.2017 року) встановлений вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справ, крім визначених частиною першою цієї статті.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Держгеокадастру України в особі в.о. голови Колотіліна Олександра Костянтиновича про зобов'язання вчинити дії є підсудною окружному адміністративному суду.
У відповідності до вимог п. 1 ч. 3 ст. 2 КАС України одним із засад (принципів) адміністративного судочинства є верховенство права.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 3 КАС України (в редакції від 15.12.2017 року) провадження у справі здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Враховуючи, що Кодексом адміністративного судочинства України встановлено вичерпний перелік справ, що підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду (01133, м. Київ, вул. Лесі Українки, 26) і тому клопотання представника відповідача підлягає задоволенню
Керуючись ст. ст. 2, 3, 20, 29, 294, 295 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру задовольнити.
Передати справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про зобов'язання вчинити дії на розгляд до Київського окружного адміністративного суду (01133, м. Київ, вул. Лесі Українки, 26).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя Ковальчук Л.М.