Ухвала суду № 78260921, 03.12.2018, Косівський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
03.12.2018
Номер справи
347/1888/17
Номер документу
78260921
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 347/1888/17

Провадження № 1-кп/347/35/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.12.18 м.Косів

Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі:

головуючої судді – Крилюк М.І.,

з секретарем – Терлюжак Н.П.,

за участю прокурора – Іванків І.М.,

захисника ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Косів кримінальне провадження № 42017091090000021 від 28.07.2017 року за обвинуваченням – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 імені Лазо Хабаровського краю, Росія та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, пенсіонера, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого

-ч.2ст.364, ч.1ст.366 КК України,

в с т а н о в и в:

Органами досудового слідства встановлено, що відповідно до рішення № 1- 1/2006 від 04.04.2006 Лючанської сільської ради, Косівського району п’ятого демократичного скликання за результатами виборів до органів місцевого самоврядування України ОСОБА_2 було обрано сільським головою с. Люча Косівського району Івано-Франківської області і йому присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

ОСОБА_2, будучи сільським головою Лючанської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області, займав посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно- господарських обов’язків і, згідно з приміткою 1 до ст. 364 КК України, є службовою особою, та суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на сільського голову Лючанської сільської ради Косівського району Івано- Франківської області ОСОБА_2 покладено в тому числі наступні обов’язки: забезпечувати здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; підписує рішення ради та її виконавчого комітету; здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради; забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів; веде особистий прийом громадян; забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань.

Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень (частина 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до компетенції сільської ради відноситься вирішення питань регулювання земельних відносин.

Крім цього, статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до компетенції виконавчого органу сільської ради відносяться питання щодо підготовки та винесення на розгляд ради пропозицій щодо вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальної громади, здійснення контролю за додержанням земельного законодавства, використанням і охороною земель, реєстрація суб'єктів права власності на землю, реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі, видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею; організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою; здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою.

Згідно вимог ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення сільської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.

Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських рад у галузі земельних відносин на території сіл належить грозпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; організація землеустрою; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до Кодексу; інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Відповідно до п. 2.14. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі (далі - інструкція),затвердженої наказом №43 від 04.05.1999, виданого Державним сомітетом України по земельним ресурсам, зареєстрованого в Міністерстві остиції України 04.06.1999 за №354/3647, чинної на час вчинення злочину 'кримінального правопорушення), державний акт на право власності на земельну цлянку складається у двох примірниках, підписується сільським головою, а п. 2.9 даної інструкції встановлено, що усі записи мають бути зроблені державною новою, чітко і розбірливо, виправлення не допускаються.

Згідно з вимогами частин 6, 7 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної сільської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання. Відповідна сільська рада розглядає заяву, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.

Статтею 83 Земельного кодексу України до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі

лісогосподарського призначення.

ОСОБА_2, являючись державним службовцем, службовою особою, в коло повноважень якого, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», входить організація роботи сільської ради, підписання прийнятих ним та сесією сільської ради рішень, внесення пропозиції та формування порядку денного сесій ради, за відсутності відповідних правових підстав, не скориставшись правом зупинення неправомірних рішень сільської ради, обіймаючи в органах місцевого самоврядування посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків, займаючи відповідальне становище керівника органу місцевого самоврядування, свої службові повноваження ОСОБА_2 використав у протиправних цілях за наступних обставин.

Так, ОСОБА_2, на початку червня 2007 року, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах ОСОБА_3, жительки с. Космач Косівського району, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, достовірно знаючи що ОСОБА_3 згідно записів погосподарської книги з 1999 року не було передано у користування земельні ділянки загальною площею 2,2500 га, втому числі для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,2500 га та для ведення особистого селянського господарства площею 2,000 га в с. Люча урочище «Березник» Косівського району Івано- Франківської області, що земельними ділянками користувався житель с. Люча ОСОБА_4, без відповідних заяв та підтвердження правових підстав користування земельними ділянками, як того вимагає ст. 118 Земельного кодексу України, вніс пропозиції та сформував порядок денний дев’ятої сесії п’ятого демократичного скликання Лючанської сільської ради щодо надання дозволу ОСОБА_3 на виготовлення технічної документації на приватизацію земельної ділянки, яка закріплена за нею на праві постійного користування землею, без дозволу на розроблення проекту її відведення, що стало підставою для прийняття сільською радою незаконного рішення № 57-9/2007 від 05.06.2007 на користь ОСОБА_3, при цьому не скористався правом зупинення неправомірних рішень сільської ради.

Вподальшому ОСОБА_2, на початку жовтня 2008 року, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах ОСОБА_3, жительки с. Космач Косівського району, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, достовірно знаючи що ОСОБА_3 згідно записів погосподарської книги з 1999 року не було передано у користування земельні ділянки загальною площею 2,2500 га, втому числі для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,2500 га та для ведення особистого селянського господарства площею 2,000 га в с. Люча урочище «Березник» Косівського району Івано-Франківської області, що земельними ділянками користувався житель с. Люча ОСОБА_4, без відповідних заяв, підтвердження правових підстав користування земельними ділянками, та належної документації із землеустрою, як того вимагає п. 1.16. Інструкції, зміни цільового призначення земельних ділянок всупереч вимогам ст. 20 Земельного кодексу України вніс пропозиції та сформував порядок денний вісімнадцятої сесії п’ятого демократичного скликання Лючанської сільської ради щодо передачі земельних ділянок у власність ОСОБА_3, що стало підставою для прийняття сільською радою незаконного рішення № 116-18/2008 від 14.10.2008 на користь ОСОБА_3, при цьому не скористався правом зупинення неправомірних рішень сільської ради де у резолютивній частині було зазначено:«вирішила:

1.Затвердити ОСОБА_3 технічну документацію із землеустрою по передачі земельних ділянок у власність.

2.Передати у власність ОСОБА_3 земельні ділянки загальною площею 2,2500 га, в тому числі по ділянках за цільовим призначенням:

Ділянка № 1 - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,2500 га в тому числі по угіддях: забудовані землі 0,2500 га;

Ділянка № 2 - для ведення особистого селянського господарства площею 2, 0000 га в тому числі по угіддях: сіножаті 2,000 га».

В подальшому ОСОБА_2 протягом 2008 року, після прийняття рішення про передачу земельних ділянок у власність ОСОБА_3, видав довідку за № 1147 від 16.10.2008 з неправдивими відомостями про користування згідно записів земельно-облікових книг за 1999 рік земельними ділянками ОСОБА_3 площею 2,2500 га та довідку за № 1460 від 24.12.2008 «про те, що в селі Люча, урочище Берізник, на земельній ділянці площею 0,2500 га, яка передається їй у власність знаходиться належне їй розпочате, але незавершене будівництво житлового будинку та господарських будівель та споруд. Будівельний паспорт на будівництво розробляється відділом архітектури і містобудування Косівської РДА», підписав акти встановлення та узгодження меж земельних ділянок, експлікації земельних угідь, що стало підставою для видачі Управлінням земельних ресурсів у Косівському районі висновку про наявні обмеження на використання земельної ділянки № 04-6-8/2196 від 26.11.2008 та державних актів, які підписав та завірив печаткою Лючанської сільської ради:

-ЯЖ № 850637 від 24.06.2009, кадастровий номер 2623684101:01:001:0257 в с. Люча, урочище «Березник», Косівського району Івано-Франківської області площею 0,2500 га, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, власник ОСОБА_3, жителька с. Космач Косівського району;

- ЯЖ № 850638 від 24.06.2009, кадастровий номер

2623684101:01:001:0258 в с. Люча, урочище «Березник», Косівського району Івано-Франківської області площею 2,0000 га, для ведення особистого селянського господарства, власник ОСОБА_3, жителька с. Космач Косівського району.

Згідно висновку судової земельно-технічної експертизи від 07.09.2017 виявлено накладання площі, яку вказано в державному акті на ім’я ОСОБА_3:ЯЖ №850638 від 24.06.2009 кадастровий номер2623684101:01:001:0258, на площу земель лісництва Косівського РП «Райагроліс» лісогосподарського масиву земель лісового фонду Нижньоберезівського лісництва кварталі 7 ділянки №27, №64площею 1,2533 га.

Внаслідок незаконних дій ОСОБА_2 Лючанською сільською радою неправомірно надано ОСОБА_3 у приватну власність земельні ділянки загальною площею 2,2500 га загальною вартістю 120 000(сто двадцять тисяч) гривень та неправомірно прийнято рішення щодо розпорядження землями лісництва Косівського РП «Райагроліс», а саме земельною ділянкою площею 1,2533 га вартістю 70 000 (сімдесят тисяч) гривень.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у зловживанні службовим становищем, тобто умисному, в інтересах третіх осіб, використанні службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам, ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України (в редакції закону про кримінальну відповідальність на час вчинення злочину).

ОСОБА_2 протягом 2008 року, будучи службовою особою, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, умисно, в інтересах ОСОБА_3, жительки с. Космач Косівського району, достовірно знаючи що ОСОБА_3 згідно записів погосподарської книги з 1999 року не було передано у користування земельні ділянки загальною площею 2,2500 га, втому числі для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,2500 га та для ведення особистого селянського господарства площею 2,000 га в с. Люча урочище «Березник» Косівського району Івано-Франківської області, що земельними ділянками користувався житель с. Люча ОСОБА_4, а також те, що на земельній ділянці площею 0,2500 га відсутній об’єкт незавершеного будівництва, з метою сприяння ОСОБА_3 у незаконному отриманні земельних ділянок у власність, видав завідомо неправдиву довідку за № 1147 від 16.10.2008 з неправдивими відомостями про користування згідно записів земельно-облікових книг за 1999 рік земельними ділянками ОСОБА_3 площею 2,2500 га та завідомо неправдиву довідку за № 1460 від 24.12.2008 «про те, що в селі Люча, урочище Берізник, на земельній ділянці площею 0,2500 га, яка передається їй у власність знаходиться належне їй розпочате, але незавершене будівництво житлового будинку та господарських будівель та споруд. Будівельний паспорт на будівництво розробляється відділом архітектури і містобудування Косівської РДА», таким чином видав завідомо неправдиві офіційні документи, що стало підставою для видачі Управлінням земельних ресурсів у Косівському районі висновку про наявні обмеження на використання земельної ділянки № 04-6- 8/2196 від 26.11.2008 та державних актів на право власності на земельні ділянки:

-ЯЖ № 850637 від 24.06.2009, кадастровий номер

2623684101:01:001:0257 в с. Люча, урочище «Березник», Косівського району Івано-Франківської області площею 0,2500 га, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, власник ОСОБА_3, жителька с. Космач Косівського району;

-ЯЖ № 850638 від 24.06.2009, кадастровий номер

2623684101:01:001:0258 в с. Люча, урочище «Березник», Косівського району Івано-Франківської області площею 2,0000 га, для ведення особистого селянського господарства, власник ОСОБА_3, жителька с. Космач Косівського району.

Згідно висновку судової земельно-технічної експертизи від 07.09.2017 виявлено накладання площі, яку вказано в державному акті на ім’я ОСОБА_3: ЯЖ №850638 від 24.06.2009 кадастровий номер2623684101:01:001:0258, на площу земель лісництва Косівського РП «Райагроліс» лісогосподарського масиву земель лісового фондуНижньоберезівського лісництва кварталі 7 ділянки №27, №64площею 1,2533 га.

Внаслідок незаконних дій ОСОБА_2 Лючанською сільською радою неправомірно надано ОСОБА_3 у приватну власність земельні ділянки загальною площею 2,2500 га загальною вартістю 120 000 (сто двадцять тисяч) гривень та неправомірно прийнято рішення щодо розпорядження землями лісництва Косівського РП «Райагроліс», а саме земельною ділянкою площею 1,2533 га вартістю 70 000 (сімдесят тисяч) гривень.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у службовому підробленні, тобто у видачі завідомо неправдивих офіційних документів, ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366 КК України (в редакції закону про кримінальну відповідальність на час вчинення злочину).

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 заявив клопотання про закриття кримінального провадження відносно нього за ч.2 ст. 364, ч.1 ст.366 КК України в зв»язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала клопотання та просить його задоволити.

Прокурор не заперечив щодо задоволення заявленого обвинуваченим ОСОБА_2 клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження в зв»язку із закінченням строків давності.

Суд, заслухавши думку учасників судового процесу та дослідивши надані матеріали, вважає, що клопотання підлягає до задоволення із наступних підстав.

Згідно п.1 ч.2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст.285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Обвинуваченому ОСОБА_2, у відповідності до вимог ч.3 ст. 285 та ч.8 ст.284 КПК України, було роз’яснено підстави звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави.

Обвинувачений дав свою згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності і закриття кримінального провадження відносно нього з цих підстав.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: десять років - у разі вчинення тяжкого злочину.

В силу вимог ст.12 КК України, кримінальне правопорушення передбачене ч.2 ст. 364 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів за який передбачена максимальна міра покарання у виді позбавлення волі строком до 6 років та з моменту його вчинення пройшло десять років.

Підстав для зупинення або переривання строків давності, передбачених ч.ч.2, 3 ст.49 КК України, судом не встановлено.

У відповідності до ч.3 ст.288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Таким чином, враховуючи наведені обставини, а саме те, що з моменту скоєння кримінального правопорушення минуло десять років та перебіг давності притягнення до кримінальної відповідальності, в розумінні ст.49 КК України не зупинявся і не переривався, а також з врахуванням характеризуючих даних обвинуваченого, а саме те, що він являється особою пенсійного віку, по місцю проживання характеризується позитивно, раніше не судимий, на обліках в психоневрологічному та наркологічному кабінетах не знаходиться, суд приходить до переконання, що клопотання обвинуваченого про звільнення його від кримінальної відповідальності є обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Цивільний позов не заявлявся.

Витрати на залучення експертів з проведення почеркознавчої експертизи становлять 1979,20грн., які слід стягнути з ОСОБА_2 на користь держави.

Долю речових доказів суд вирішує відповідно до ст.100 КПК України.

На підставі наведеного, відповідно до ст.ст.12, 49 КК України та керуючись ст.ст. 284-288, 372 КПК України, суд –

у х в а л и в :

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 про закриття кримінального провадження у зв"язку із закінченням строків давності – задоволити.

Звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 364,ч.1 ст.366 КК України на підставі п.4 ч.1 ст. 49 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності.

Кримінальне провадження № 42017091090000021 від 28.07.2017 року по обвинуваченню ОСОБА_2 за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 364,ч.1 ст.366 КК України – закрити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави -1979,20грн. витрат на залучення експертів з проведення почеркознавчої експертизи.

Речові докази: технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку ОСОБА_3 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого селянського господарства с. Люча, Лючанська сільська рада, Косівського району Івано-Франківської області та погосподарська книга № 1 Лючанської сільської ради народних депутатів на 1996-2000 роки на 190 аркушах, які зберігаються при матеріалах кримінального провадження – залишити при матеріалах кримінального провадження;

погосподарська книга № 2 Лючанської сільської ради народних депутатів на 1996-2000 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 3 Лючанської сільської ради на 1996-2000 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 4 Лючанської сільської ради на 1996-2000 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 5 Лючанської сільської ради на 1996-2000 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 5а Лючанської сільської ради на 1996-2000 роки на 70 аркушах;погосподарська книга № 6 Лючанської сільської ради на 1996-2000 роки на 94 аркушах;погосподарська книга № 7 Лючанської сільської ради 1996-2000 роки на 90 аркушах;погосподарська книга № 8 Лючанської сільської ради на 1996-2000 роки на 94 аркушах;погосподарська книга № 1 Лючанської сільської ради на 2001-2005 роки на 190 аркушах;погосподарська книга №1 Лючанської сільської ради на 2001-2005 роки на 190 аркушах;погосподарська книга №3 Лючанської сільської ради на 2001-2005 роки на 190 аркушах;погосподарська книга №4 Лючанської сільської ради на 2001-2005 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 5 Лючанської сільської ради на 2001-2005 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 6 Лючанської сільської ради на 2001-2005 роки на 191 аркушах;погосподарська книга №17 Лючанської сільської ради на 2001-2005 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 1 Лючанської сільської ради на 2006-2010 роки на 192 аркушах;погосподарська книга № 2 Лючанської сільської ради на 2006-2010 роки на 184 аркушах;погосподарська книга № 3 Лючанської сільської ради на 2006-2010 роки на 193 аркушах;погосподарська книга № 4 Лючанської сільської ради на 2006-2010 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 5 Лючанської сільської ради на 2006-2010 роки на 191 аркушах;погосподарська книга № 6 Лючанської сільської ради на 2006-2010 роки на 190 аркушах;погосподарська книга № 7 Лючанської сільської ради на 2006-2010 роки на 94 аркушах;алфавітна книга господарств Лючанської сільської ради народних депутатів на 1996-2000 роки на 94 аркушах;алфавітна книга господарств Лючанської сільської ради на 2001-2005 роки на 98 аркушах;книга протоколів засідань сесій Лючанської сільської ради за 2007 рік;книга протоколів засідань сесій Лючанської сільської ради за 2008 рік;журнал реєстрації довідок 2008 рік на 50 аркушах;журнал реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян 2007 рік;журнал реєстрації скарг, заяв і пропозицій громадян 2008 рік, які передані на відповідальне зберігання представнику Лючанської сільської ради ОСОБА_5 – повернути Лючанській сільській раді.

Ухвала суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Косівський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя: М.І.Крилюк